Atraktivní duel přinesl cenné vítězství Baníku 2:1 nad Chomutovem
22. února 2024 (16:14)
foto: HC Příbram / se souhlasem
V jedenáctém kole nadstavby přivítali příbramští hokejisté Piráty Chomutov. Favorit, netající se svými ambicemi na postup, v hornickém městě tvrdě narazil. Příbram předvedla velmi sympatický a bojovný hokej, na který Piráti nenašli odpověď. Chleba se lámal ve druhé třetině, kdy si Baník vypracoval dvoubrankový náskok. Klíčem k úspěchu byly nakonec ubráněné přesilovky Pirátů. Domácí Baník si tak připsal cenný skalp těžkého soupeře.
První třetina nabídla atraktivní podívanou. Oba týmy ukazovaly od začátku kvalitu. Jako první se do velké šance dostali Piráti, ale Petr Jiroušek hvězdným zákrokem zlikvidoval jasný gól Lukáše Stehlíka. Baník rychle kontroval, když Samuel Duchan zachytil rozehrávku chomutovského brankáře a mohl skórovat do odkryté brány. Altrichter se ale stihl na poslední chvíli vrátit mezi tyče a šanci zlikvidoval. K další dobré příležitosti se po vyražené ráně Kostourka dostal Jakub Zajíček, ale jeho dorážka mířila nad horní tyč. Oba brankáři pevně drželi své týmy a nebezpečné střely útočících hráčů bezpečně likvidovali. Výbornou šanci ke vstřelení úvodní branky měl Tadeáš Pinkas, který se natlačil před obránce a bekhendem mířil do protipohybu gólmana. Ten na něj ale nakonec dosáhl a vytěsnil ho mimo tři tyče. V závěru úvodní dvacetiminutovky ještě mezi kruhy vypálil Lukáš Bednařík, ale i jeho střelu brankář zlikvidoval.
Druhá perioda pokračovala v aktivním pojetí z obou stran. Po několika povedených střelách se mohli domácí fanoušci konečně radovat. Ve 29. minutě výborně zapracoval za brankou soupeře Josefus, který posunul kotouč na Svobodu a ten přesnou střelou mezi betony poslal svůj tým do vedení. Pirátům se vzápětí naskytla výborná příležitost ke srovnání při přesilovce pět na tři, ale Příbram se dokázala ubránit. O několik minut později přišla pro Chomutov další studená sprcha, když se Příbrami podařilo projít skrze obranu Pirátů a z druhé vlny přesně vypálil Tomáš Rajgl (2:0). Baník ale vzápětí musel opět čelit oslabení a tentokrát bylo před domácí brankou pořádně horko. Vynikající Petr Jiroušek se naštěstí položil na ledovou plochu a zlikvidoval několik dorážek.
foto: HC Příbram / se souhlasem
Pirátům se hned v úvodu třetí třetiny podařilo vstřelit kontaktní gól, když expříbramský Petr Eret při další přesilové hře dorazil puk do odkryté brány. Poněkud sporný gól z prostoru v brankovišti rozhodčí nakonec uznal, protože útočící hráč nebránil brankáři v zákroku. Ve zbývajícím čase se Chomutov dál tlačil do zakončení, ale přes kvalitní obranu Baníku a famózně chytajícího Petra Jirouška se neprosadil. Soupeři nepomohl ani dvouminutový trest Tadeáše Svobody v závěrečných minutách a Příbram se tak mohla radovat z velmi cenného skalpu za tři body.
Radost z vítězství neskrýval po utkání trenér domácích Radek Bělohlav. „My jsme se na takové zápasy těšili. Je to pro nás těžké, ale o to sladší, že jsme dokázali držet krok s favoritem.“ Jeho chomutovský protějšek litoval neproměněných šancí. „Nesehráli jsme špatný zápas. Měli jsme daleko víc šancí i přesilovek, ale naše zakončení bylo bohužel žalostné,“ dodal Martin Pešout.
foto: HC Příbram / se souhlasem
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / hcpribram.cz
autor: Lukáš Holý (redakčně upraveno)
Související
•Největší odměnou za naši práci je dětská radost a jejich upřímný úsměv, říká dlouholetý trenér náboru Michal Šimůnek
•Kocouři mají i přes porážku v Brně jistotu čtvrtfinále
•Baník řádil na severu Čech. Z dvoudenního tripu veze šest bodů
Další články
Víno je starší než civilizace. A naše tolerance k alkoholu je neobvykle vysoká
Víno je starší než písmo, chutná jinak ve vesmíru a obsahuje stovky aromat, které by …
ZAJÍMAVOSTI
Ve vodních nádrží Orlík a Slapy je kvalita vody ke koupání výborná
Středočeská přírodní koupaliště mají většinou výbornou kvalitu vody. Jedinou výjimkou …
AKTUÁLNĚ
Taxík Maxík: dostupná doprava pro seniory a držitele ZTP v Příbrami
Taxík Maxík funguje v Příbrami od roku 2023 a od té doby pomáhá seniorům a držitelům …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nové řemeslo, nová šance: Ve Věznici Příbram úspěšně završili vzdělávání i program proti recidivě
Ve Věznici Příbram skončily v uplynulých týdnech dvě významné aktivity zaměřené na …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Lékařský dům v Příbrami: město převzalo projekt. Teď musí ukázat, že dostupná péče je pro něj priorita
Po roce debat o budoucnosti budovy bývalé II. polikliniky se Příbram rozhodla jít …
POLITIKA
Záchranná akce se šťastným koncem: Hasiči ruku v ruce s ochránci přírody vyprostili z pasti malou vydru
Profesionální hasiči ze Sedlčan spěchali na pomoc záchranné stanici do obce Příčovy. V …
AKTUÁLNĚ
„Tohle jsme nečekali.“ Co lidi při prodeji nemovitosti nejvíc překvapí?
Co nám říkají klienti: „Myslel jsem si, že nejtěžší bude najít kupujícího.“ Tohle je …
PR
Pražský okruh bude v noci z 18. na 19. července zcela uzavřen. Demolují se dva nadjezdy, doprava pojede přes Strakonickou a tunely
Řidiče čeká významné noční omezení na Pražském okruhu. V noci ze soboty 18. července …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Příbramská nemocnice má za sebou první rok jednodenní chirurgie. Moderním oddělením prošlo téměř 900 pacientů
Oddělení jednodenní péče Oblastní nemocnice Příbram slaví první rok provozu. Od svého …
ZDRAVOTNICTVÍ
Festival chutí, vůní a rytmů znovu oživí Březnici. Třetí ročník nabídne speciality z celého světa i pestrý hudební program
Březnické staré kluziště se promění 18. července v místo, kde se setkají chutě, vůně i …




