25. 8. svátek má Radim

AKTUÁLNĚ: Na Příbramsku hoří les, hasí i vrtulník. Je vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu.

AKTUALIZOVÁNO
16. října 2018   (14:04)

Profesionální hasiči z Příbrami a Sedlčan zasahují s podporou dobrovolných jednotek u rozsáhlého požáru lesa


Právě v těchto chvílích povolalo tísňové volání několik jednotek hasičů k obci Kamýk nad Vltavou. Došlo zde k lesnímu požáru a na místě byl vyhlášen vyšší stupeň požárního poplachu. Momentálně se sjíždějí na místo jednotky.

Tisková mluvčí HZS Středočeského kraje kpt. Mgr. Kereková nám aktuálně sdělila: „Hoří na rozloze cca 1 hektaru v prostoru lesní školky. Velitel zásahu si přivolal na pomoc vrtulník pro hašení s pomocí bambivaku. Byl potvrzen 2. poplachový stupeň. Průběh  hašení komplikuje nepřístupný terén a požár je rozdělen cestou na dvě části."

AKTUALIZOVÁNO:

14:30

Hasičům se podařilo požár lokalizovat, momentálně dohašují jednotlivá ohniska a postupují požářištěm. Vrtulník byl z místa události odvolán.

15:35
Tisková mluvčí středočeských hasičů nám informace ještě doplnila: „Likvidace ještě nebyla nahlášena, zredukoval se počet zasahujících jednotek na 3. Byl snížen poplachový stupeň na 1." 

Závěrem doplnila:  „Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Příbram a Sedlčany, pomáhala řada dobrovolných jednotek - JSDH Nečín, Solenice, Nechvalice, Drevníky, Kralovice nad Vltavou, Kamýk nad Vltavou, Hříměždice a Krásná Hora. Probíhá další prohledávání a kontrola požářiště, balí se a nakládá materiál a použitá technika"
 

Právě v těchto chvílích povolalo tísňové …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: jap

autor: mipDalší články

Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz