6. 3. svátek má Miroslav




Adventní putování po Příbrami

4. prosince 2020   (15:13)
Adventní putování po Příbrami
foto: pribram.cz, Eva Švehlová

Advent by měl být časem klidu, pohody a vánočních příprav. Mnohdy si toto období sami kazíme předvánočním shonem. Pojďme letos trochu zpomalit a udělat si čas na sebe a hledání kouzla Vánoc.


V letošním netradičním roce se připravují jiné varianty adventních programů a jednou z nich je v Příbrami adventní putování. Jde o projekt, při kterém je připraveno po celém městě deset zastavení, na nichž si můžeme připomenout nebo dokonce poznat vánoční zvyky a tradice.

„Vánoce jsou obdobím, které si nejvíce užíváme jako děti, a poté v okamžiku, kdy máme doma svoje vlastní potomky. Jde o období, kdy máme více času pro své blízké, kdy se můžeme více věnovat své rodině, zkrátka užívat si pohody. Tu si můžeme letos zpestřit díky projektu Adventní putování po Příbrami, kdy je po městě připraveno celkem deset zastavení, kde si můžeme zkusit různé vědomostní hry, připomenout si tradice a zvyky, naučit se básničky či koledy,“ přibližuje projekt Adventní putování po Příbrami starosta města Jan Konvalinka.
Celkem na deseti výlepových plochách po celém městě jsou umístěny plakáty, na kterých najdete výše zmíněné informace a úkoly. Zároveň se můžete zapojit do soutěže. Stačí se vyfotit při svém adventním putování a poslat pořízené snímky na e-mail: mkcpribram@pribram.eu – autoři tří nejhezčích fotografií získají dárek.
Adventní zastavení, seznam výlepových ploch: náměstí 17. listopadu, kulturní dům, náměstí J. A. Alise, zastávka MHD na Fialce, naproti Poliklinice Ravak, náměstí T. G. Masaryka, Nová Hospoda – obchody, Sevastopolské náměstí – zastávka MHD, Jiráskovy sady, Dvořákovo nábřeží.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
Eva Švehlová
autor: Tomáš Pečenka








Další články

„Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy „Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy Festival Sherlock v Příbrami přinesl zásadní novinku. Historik, scenárista a odborný … KULTURA Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných Ve čtvrtek odpoledne se na silnici č. 119 nad Rožmitálem u Voltuše srazily dva osobní … AKTUALIZOVÁNO Investice snů se změnila v noční můru. Internetový trik stál ženu statisíce Investice snů se změnila v noční můru. Internetový trik stál ženu statisíce Internetové podvody jsou stále sofistikovanější a jejich scénáře se neustále opakují … KRIMI D4 u Dobříše čeká kompletní oprava mostů. Cesta do práce nebo do škol se v uzavírce citelně prodlouží D4 u Dobříše čeká kompletní oprava mostů. Cesta do práce nebo do škol se v uzavírce citelně prodlouží Na dálnici D4 u Dobříše se chystá zásadní stavební zásah. Ředitelství silnic a dálnic … DOPRAVA Nálezy granátů při rekonstrukcích silnic jsou běžné i na Příbramsku Nálezy granátů při rekonstrukcích silnic jsou běžné i na Příbramsku Stavební firmy musí na stavbách, kde lze takové nálezy očekávat, postupovat obezřetně … PR Myslíte si, že máte fyzičku? Policie vám to změří stopkami Myslíte si, že máte fyzičku? Policie vám to změří stopkami Máte pocit, že byste zvládli honičku na zloděje? Nebo si jen chcete dokázat, že těch … NEPŘEHLÉDNĚTE Mistr světa a trenér HC Baník Příbram Radek Bělohlav: Ovládli jsme základní část. Teď potřebujeme diváky Mistr světa a trenér HC Baník Příbram Radek Bělohlav: Ovládli jsme základní část. Teď potřebujeme diváky Radek Bělohlav. Mistr světa z roku 1996, trojnásobný mistr extraligy, legenda Sparty a … ROZHOVOR Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně Rožmitál pod Třemšínem se po roce znovu dočkal svého posla jara. Čáp bílý se na komíně … ZAJÍMAVOSTI Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky. Oprava zahrnovala i … ZDRAVOTNICTVÍ
Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu Přibližně hodinu po poledni ve středu 4. března zasahovali hasiči a záchranáři u … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz