25. 2. svátek má Liliana




Absolutní vítězkou Ženy regionu je Středočeška! Stala se jí zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům a zdravotnice Jana Puklová Havelková

31. října 2019   (16:18)
Absolutní vítězkou Ženy regionu je Středočeška! Stala se jí zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům a zdravotnice Jana Puklová Havelková

Slavnostní galavečer s vyhlášením výsledků se uskutečnil 30. října v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR



Veřejně prospěšná soutěž Žena regionu zná svou vítězku. Prestižní ocenění získala díky největšímu počtu hlasů široké veřejnosti vítězka středočeského krajského kola Jana Puklová Havelková, která prostřednictvím svého spolku pomáhá dětem ze sociálně slabých rodin, dětských domovů i rodinám, které postihla těžká životní situace nebo vážná nemoc dítěte. Slavnostní galavečer s vyhlášením výsledků se uskutečnil 30. října v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR za účasti předních představitelů politické a společenské scény, partnerů i zástupců soutěže.

Letošní Žena regionu Jana Puklová Havelková je zakladatelkou spolku „Radost Příbramáčkům“, který pomáhá potřebným, zejména dětem ze sociálně slabých rodin, dětských nebo azylových domovů a v neposlední řadě také rodinám, které postihla těžká životní situace nebo vážná nemoc dítěte. „Sdružujeme přes dva tisíce členů, kteří společně pomáhají všem potřebným v našem regionu. Ve volném čase se věnuji také lidem v pečovatelských domovech nebo klientům farní charity a pořádám materiální i peněžité sbírky a dražby,“ uvedla Jana Puklová Havelková s tím, že darované věci třídí a přerozděluje pouze s pomocí svého muže.

V současné době je sice na mateřské dovolené se dvěma syny, zároveň ale pracuje na poloviční úvazek jako zdravotní sestra na chirurgii v příbramské nemocnici. „Je to nádherné poděkování za aktivity našeho spolku. Ocenění patří všem Příbramákům, kteří společně se mnou pomáhají. Věřím, že se zase posuneme o kousek dál, dozví se o nás více lidí a budeme ještě více pomáhat tam, kde je potřeba,“ doplnila vítězka.

Pořadatelé vyhlásili čtyři speciální ceny
Kromě absolutní vítězky vyhlásili pořadatelé také další speciální ceny. Prvním oceněním byla Cena odborné poroty a ambasadorek. Ta získala v letošním jubilejním roce nový rozměr. Její vítězku totiž porota vybírala ze všech 140 finalistek 10. ročníku projektu Žena regionu z celé České republiky. Šanci uspět se svým příběhem tak měla každá z nominovaných žen. Ocenění získala Lucie Štarmanová z Ústeckého kraje, která má za sebou řadu charitativních běhů, práci učitelky v mateřské školce, stala se Dobrým andělem i Ježíškovým vnoučetem, následně se intenzivně starala o opuštěného seniora a stala se dárkyní krve i kostní dřeně.

Při vyšetření jí však lékaři odhalili zhoubný nádor. Přestože podstupuje striktní léčbu, stále pomáhá dětem a vzdělává se, aby získala větší kvalifikaci v sociálních službách a mohla pomáhat ještě více. Cenu hejtmanů ČR získala Romana Filípková z Olomouckého kraje, jež založila Nadační fond Krásná srdce pomáhají. Držitelkou Ceny Asociace krajů ČR se stala Eliška Vafková z Jihomoravského kraje. Ta založila a provozuje přímo ve svém domě psí hospic Dejte nám šanci. Cenu Senátu Parlamentu ČR pak obdržela tisková mluvčí hasičů a úspěšná kouzelnice z Pardubického kraje Vendula Horáková.

Galavečer s řadou významných osobností
Slavnostní galavečer, který byl vyvrcholením 10. ročníku soutěže, se uskutečnil v prostorách Senátu Parlamentu České republiky za účasti řady významných osobností české politické i společenské scény. Hostitelkou byla místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská, slavnostního večera se zúčastnil i předseda Senátu PČR Jaroslav Kubera a další senátoři, ministryně financí ČR Alena Schillerová, předsedkyně Asociace krajů České republiky Jana Mračková Vildumetzová, hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, patronka projektu a předsedkyně představenstva spolku Revenium Hana Potměšilová nebo třeba majitelka mělnického vinařství Bettina Lobkowicz. Nechyběli ani další zástupci krajů a partnerů soutěže, zakladatelka soutěže Denisa Kalivodová a výkonná ředitelka projektu Marie Heřmánková.

Všechny finalistky i držitelky speciálních cen získali kromě spousty darů od partnerů také na památku umělecká díla od slavné umělecké sklářky Gordany Glass, jejíž díla vlastní například papež Benedikt XVI., britská královna Alžběta II., princ Albert II. a další státníci a významné osobnosti. O kulturní program se postarala operní pěvkyně a sólistka Národního divadla Andrea Kalivodová, operní a muzikálový zpěvák Marián Vojtko a muzikoterapeutický soubor praktické školy Svítání, která poskytuje vzdělání a navazující služby dětem a mládeži se zdravotním postižením v Pardubickém kraji. Večerem provázel moderátor Petr Svěcený.

Celostátní soutěž Žena regionu je určena všem ženám, jež svým aktivním přístupem motivují a obohacují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům nebo přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu. Soutěž se koná pod záštitou Senátu Parlamentu ČR a Asociace krajů ČR. Vyhlašovatelem soutěže je od roku 2009 společnost Prime Communications, s. r. o.

Medailonek letošní vítězky:

Jana Puklová Havelková – Středočeský kraj
Zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům a zdravotnice
Jana Puklová Havelková je zakladatelkou spolku „Radost Příbramáčkům“, který pomáhá potřebným, zejména dětem ze sociálně slabých rodin, dětských nebo azylových domovů a v neposlední řadě také rodinám, které postihla těžká životní situace nebo vážná nemoc dítěte. Sdružuje přes dva tisíce členů, kteří společně pomáhají všem potřebným v regionu. Ve svém volném čase se věnuje také lidem v pečovatelských domovech nebo klientům farní charity, pořádá materiální i peněžité sbírky a dražby. Darované věci třídí a přerozděluje pouze s pomocí svého muže. V současné době je sice na mateřské dovolené se dvěma syny, zároveň ale pracuje na poloviční úvazek jako zdravotní sestra v příbramské nemocnici. Navíc se stará o čtyři psy a kozu.

Tip redakce: Žena regionu: Každá pomoc, i sebemenší, má smysl

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Středočeský kraj
autor: top








Další články

Sledujte středeční online jednání zastupitelstva. Řešit se bude odpadová strategie, prodeje pozemků i příspěvek pro hasiče Sledujte středeční online jednání zastupitelstva. Řešit se bude odpadová strategie, prodeje pozemků i příspěvek pro hasiče Zastupitelstvo města Příbram se dnes 25. února 2026 schází k únorovému jednání. V … ON-LINE PŘENOS Výstava žáků v Obecnici pomůže k nákupu výtvarných pomůcek! Výstava žáků v Obecnici pomůže k nákupu výtvarných pomůcek! Brdská příroda, její klid, barvy i jedinečná atmosféra se staly inspirací pro mladé … U Krásné Hory hořela stodola, hasiči vyklízejí seno U Krásné Hory hořela stodola, hasiči vyklízejí seno Krátce po poledni ve středu 25. února byl nahlášen požár v obci Mokřice u Krásné … Počet dětí se sebevražednými myšlenkami rychle roste, linka bezpečí hlásí rekordní nárůst Počet dětí se sebevražednými myšlenkami rychle roste, linka bezpečí hlásí rekordní nárůst Linka bezpečí v posledních letech zaznamenává výrazný nárůst počtu dětí a … NEPŘEHLÉDNĚTE Rozhodčí Příbramska se připravují na novou fotbalovou sezónu Rozhodčí Příbramska se připravují na novou fotbalovou sezónu Fotbalová hřiště na Příbramsku se brzy znovu zaplní a přípravy na novou soutěžní … SPORT V Narysově se srazily dva osobáky, čtyři zranění účastníci nehody skončili v nemocnici V Narysově se srazily dva osobáky, čtyři zranění účastníci nehody skončili v nemocnici Nehoda se stala před osmou hodinou ráno na silnici v katastru obce Narysov. Podle … AKTUALIZOVÁNO Příbramský Senior Point slaví velké jubileum. Je jediný ve Středočeském kraji a největší v Česku Příbramský Senior Point slaví velké jubileum. Je jediný ve Středočeském kraji a největší v Česku Jediná pobočka Senior Pointu ve Středočeském kraji je v Příbrami a slaví významné … ROZHOVOR Konec dešťů a příchod jara? Meteorologové hlásí na pátek až 17 °C! Konec dešťů a příchod jara? Meteorologové hlásí na pátek až 17 °C! Pořádně deštivý víkend a mokrý start týdne máme za sebou. Český hydrometeorologický … Možná přijde i Karel Čapek. V Pivovaru Podlesí lákají na netradiční taneční večer Možná přijde i Karel Čapek. V Pivovaru Podlesí lákají na netradiční taneční večer Milovníci tance, kvalitní literatury i výborného piva, zpozorněte! 21. ročník … KULTURA
Hasiči v Sedlčanech museli vyrazit do ambulance zachránit prst Hasiči v Sedlčanech museli vyrazit do ambulance zachránit prst Nateklý prst, kovový prstýnek, který nejde sundat. A kdo pomůže? Hasiči!
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz