21. 6. svátek má Alois

10 nejvýznamnějších triků supermarketů, jak z Vás vytáhnout peníze

2. srpna 2014   (15:32)
10 nejvýznamnějších triků supermarketů, jak z Vás vytáhnout peníze

Supermarkety hrají v dnešní době významnou zprostředkovatelskou roli mezi výrobci a spotřebiteli.Supermarkety jsou v dnešní době důležitým spojencem mezi výrobcem a spotřebitelem. Jejich cílem je samozřejmě vygenerování co největšího zisku. Za účelem zvýšení prodeje využívají supermarkety všemožné triky, kterých si zákazník v dnešní době možná již ani nepovšimne.  Náš webový portál se zaměřil na 10 nejvýznamnějších.
 
Na co bychom si jako spotřebitelé měli dávat pozor? 

1. Nevynechat jedinou uličku… 
Základní potraviny, například chleba, mléko či vejce, jsou rozmístěny v obchodě tak, abyste co nejvíce bloudili, abyste museli projít co možná nejvíce v supermarketu a samozřejmě více nakoupili.

2. Ještě se vám bude hodit tohle…
Vzájemně se doplňující zboží, například víno a olivy, bývá vedle sebe. Nakoupíte toho pak více, než jste původně zamýšleli.

3. Příliš velké nákupní vozíky…
Nákupní vozíky, které byly vynalezeny v roce 1938, jsou záměrně mnohem větší než průměrný týdenní nákup. To vás nutí nakoupit daleko více zboží, než potřebujete.

4. Drahé položky v úrovni očí…
Drahé položky se nacházejí v úrovni očí (1,6 metru nad zemí), zboží pro děti je umístěno níže. Nejlevnější zboží je úplně u země, protože je málo pravděpodobné, že se tam podíváte jako první.

5. Na tohle jste zapomněli…
Těsně před pokladnami můžete přihodit do vozíku třeba ponožky či deodoranty. Zboží denní potřeby jste ochotni koupit, i když nebylo původně na nákupním seznamu. 

6. Odměna za nákup…
U kasy najdete čokolády a další sladkosti, jimiž se můžete odměnit za absolvování nákupu. 

7. Červená barva = sleva…
Začíná to již na parkovišti, kde najdete červeně označené „slevy“. Je potřeba si na ně zvyknout. Jakmile vstoupíte dovnitř, máte asociaci uloženou v podvědomí a jste více nakloněni nákupu červeně označených výrobků. Ovšem pozor, ne vždy jsou všechny zlevněné!

8. Ovoce a zelenina u vchodu a z bedýnek...
Ačkoli si ovoce a zeleninu následně pomačkáte těžšími výrobky, je toto oddělení většinou blízko u vchodu. Syté barvy a příjemná vůně vás totiž pozitivně naladí. Pokud si navíc zdravé potraviny nakoupíte hned ze začátku, máte následně tendenci utrácet více za nezdravé pochutiny.Ovoce a zelenina jsou také často naskládané v bedýnkách, aby vznikla iluze, že právě dorazily z farmy.

9. Maso a ryby na bílém pozadí…
Díky bílému pozadí vypadají maso i ryby čerstvěji.

10. Důležitá je i hudba…
Pomalá hudba způsobuje, že se zdržíte déle, s klasikou zase více utratíte. Prokázalo se, že přehrávání francouzské hudby v uličkách s francouzským vínem zvyšuje jejich prodej.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: red
autor: mm

Další články

Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Na pomoc spěchal i vrtulník. Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Od září by mohli dostávat lékaři do ordinací nejpoužívanější vakcínu - … Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovar vyváží například do Ruska a Švédska, nejnovější odbytiště má v Maďarsku a … Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Zatímco maminkám přeje druhou květnovou neděli většina blízkých, na táty se stále … Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Dnešní Novák Fest má podtitul Příbram pod pěti kruhy. Jak název naznačuje, akce se … Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Galerie Františka Drtikola představí kolekci o cykloputování fotografa Ladislava … V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či … Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií V rámci akce Začněme spolu aneb kolama dolů se sejdou motorkáři v 10 hodin ráno u … Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile K nehodě došlo dnes před čtvrtou hodinou ranní v ulici Edvarda Beneše.
Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Pro venčení psů by měli lidé volit především ráno a večer, kdy jsou teploty …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz