16. 7. svátek má Luboš

Zubař Svatopluk? Z jeho ordinace odejdete s úsměvem na rtech

RECENZE
19. září 2014   (09:09)
Zubař Svatopluk? Z jeho ordinace odejdete s úsměvem na rtech

Nová komedie se příbramskému divadlu povedla, nehraje si na nic, čím není a diváky dobře pobaví.


Příbramské divadlo představilo po letní pauze svoji první divadelní hru, která nese název Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka. Jedná se o bláznivou komedii ze zubařského prostředí, kterou režíroval Milan Schejbal.

Celý děj se točí kolem zubařské ordinace Svatopluka Nováka, ve které se schází i s ostatními kolegy z oddělení. Při jednom běžném hovoru se však začnou přít o to, kdo z nich má nejvíc práce. Protože se nedokáží dohodnout, vymyslí sázku a každý zákrok si bodují. A každý pacient, tedy kaz a zub, jsou důležité, protože na vyhodnocení mají jenom jeden týden.

Příběh jako stvořený na komedii

Sám příběh nabízí opravu velký prostor pro různé vtipné situace, další vytvoří sami herci. K celkovému dojmu napomáhá i interaktivita, kdy jsou někteří diváci sami na několik minut součástí představení a navíc mohou na několika místech rozhodnout o tom, jak bude děj pokračovat. Celé představení tak začíná již ve foyer, kde pobíhá sestřička (Eliška Dohnalová), která si poznamenává jména a některé údaje o návštěvnících. Právě ty pak používá při vyvolávání nových pacientů v čekárně/hledišti. Někteří (včetně autora těchto řádek) se tak na několik minut stanou součástí představení a prožijí některé momenty doslova na vlastní kůži.

A protože zubař Svatopluk je velmi nerozhodný člověk, diváci budou mít několikrát možnost rozhodnout za něj. Díky tomuto faktu a i díky tomu, že je hra opravdu zábavná, dává i další zhlédnutí o to větší smysl.

Malá scéna atmosféře svědčí

Představení je určeno pro malou scénu, což je spolu s interaktivitou jeden z důvodů, proč vás opravdu vtáhne do děje. Nejen, že jste v neustálém napětí, jestli nebudete pozváni do zubařského křesla, ale opravdu se těšíte na to, jak bude děj dále pokračovat a jaké komické situace nabídne. I když některé vtípky jsou někdy příliš očekávatelné, pobaví se při hře každý, ať se jedná přímo o dentistu, nebo člověka, který už dávno zapomněl, jak se jeho zubní lékař jmenuje.

Petr Florián se hlavní role zhostil velmi dobře a dokazuje, že má pro komediální role nadání. Skvěle mu sekundují i ostatní herci na jevišti a hra tak nemá v obsazení žádná slabá místa. Celé představení trvá něco málo přes hodinu a půl a ukáže vám, že opravdu zábavnou situační komedii nemusíte hledat jen v televizních seriálech.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: pribram.cz
foto: DAD

autor: MJDalší články

Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně V rámci Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata se budete moci tuto sobotu v Novém Kníně naučit sami zlato rýžovat 16. července 2019   (18:26) Oleje patří do sběrného dvora Oleje patří do sběrného dvora Co děláte s olejem po smažení či fritování? 16. července 2019   (15:13) Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Uskuteční se zde 8. podnik Zóny střední Evropy v rallycrossu. V České trofeji historických automobilů budete moci fandit i zástupkyním něžného pohlaví 16. července 2019   (13:14) Nová doba: Zloději kradou už i montérky Nová doba: Zloději kradou už i montérky Jen za neděli došlo ke dvěma vloupáním, vzniklá škoda se vyšplhala na 160 tisíc 16. července 2019   (10:43) Čápata v Milíně už trénují létání Čápata v Milíně už trénují létání Čápi letos v Milíně vyvedli čtyři mláďata, což je nejvíce za celou dobu sledování hnízda 16. července 2019   (08:43) Obyvatelé Drkolnova se dočkali dalších parkovacích míst Obyvatelé Drkolnova se dočkali dalších parkovacích míst Ve Slunné ulici, na místě, kde původně stály popelnice, vybudovala četa technických služeb parkovací stání pro čtyři osobní automobily 16. července 2019   (06:22) Aktuálně: Smrtelná havárie motorkáře uzavřela silnici u Drásova, přivolaný vrtulník odlétá prázdný Aktuálně: Smrtelná havárie motorkáře uzavřela silnici u Drásova, přivolaný vrtulník odlétá prázdný Vážná dopravní nehoda uzavřela hlavní tah na Sedlčany 15. července 2019   (19:20) Středočeská záchranka postupně obnovuje vybavení sanitek – některá nosítka  jsou na hranici životnosti Středočeská záchranka postupně obnovuje vybavení sanitek – některá nosítka jsou na hranici životnosti Dvě témata týkající se Středočeské záchranné služby projednali krajští radní na svém pondělním zasedání. Jednak šlo o nákup nové transportní techniky a druhý bod jednání se týkal nákupu tří nových vozidel pro systém rendez-vous. 15. července 2019   (16:32) Děti si příměstský tábor užívaly Děti si příměstský tábor užívaly Od roku 2016 pořádá město Příbram příměstský tábor, který je mezi dětmi velmi oblíbený. Už před koncem turnusu se děti zajímaly, zda se tábora budou moci účastnit i v příštím roce. 15. července 2019   (14:01) Auto narazilo do stromu, řidiče odváží sanitka do nemocnice Auto narazilo do stromu, řidiče odváží sanitka do nemocnice Silnice I/4 je u obce Mýšlovice uzavřena 15. července 2019   (12:11) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz