25. 4. svátek má Marek

Zubař Svatopluk? Z jeho ordinace odejdete s úsměvem na rtech

RECENZE
19. září 2014   (09:09)
Zubař Svatopluk? Z jeho ordinace odejdete s úsměvem na rtech

Nová komedie se příbramskému divadlu povedla, nehraje si na nic, čím není a diváky dobře pobaví.


Příbramské divadlo představilo po letní pauze svoji první divadelní hru, která nese název Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka. Jedná se o bláznivou komedii ze zubařského prostředí, kterou režíroval Milan Schejbal.

Celý děj se točí kolem zubařské ordinace Svatopluka Nováka, ve které se schází i s ostatními kolegy z oddělení. Při jednom běžném hovoru se však začnou přít o to, kdo z nich má nejvíc práce. Protože se nedokáží dohodnout, vymyslí sázku a každý zákrok si bodují. A každý pacient, tedy kaz a zub, jsou důležité, protože na vyhodnocení mají jenom jeden týden.

Příběh jako stvořený na komedii

Sám příběh nabízí opravu velký prostor pro různé vtipné situace, další vytvoří sami herci. K celkovému dojmu napomáhá i interaktivita, kdy jsou někteří diváci sami na několik minut součástí představení a navíc mohou na několika místech rozhodnout o tom, jak bude děj pokračovat. Celé představení tak začíná již ve foyer, kde pobíhá sestřička (Eliška Dohnalová), která si poznamenává jména a některé údaje o návštěvnících. Právě ty pak používá při vyvolávání nových pacientů v čekárně/hledišti. Někteří (včetně autora těchto řádek) se tak na několik minut stanou součástí představení a prožijí některé momenty doslova na vlastní kůži.

A protože zubař Svatopluk je velmi nerozhodný člověk, diváci budou mít několikrát možnost rozhodnout za něj. Díky tomuto faktu a i díky tomu, že je hra opravdu zábavná, dává i další zhlédnutí o to větší smysl.

Malá scéna atmosféře svědčí

Představení je určeno pro malou scénu, což je spolu s interaktivitou jeden z důvodů, proč vás opravdu vtáhne do děje. Nejen, že jste v neustálém napětí, jestli nebudete pozváni do zubařského křesla, ale opravdu se těšíte na to, jak bude děj dále pokračovat a jaké komické situace nabídne. I když některé vtípky jsou někdy příliš očekávatelné, pobaví se při hře každý, ať se jedná přímo o dentistu, nebo člověka, který už dávno zapomněl, jak se jeho zubní lékař jmenuje.

Petr Florián se hlavní role zhostil velmi dobře a dokazuje, že má pro komediální role nadání. Skvěle mu sekundují i ostatní herci na jevišti a hra tak nemá v obsazení žádná slabá místa. Celé představení trvá něco málo přes hodinu a půl a ukáže vám, že opravdu zábavnou situační komedii nemusíte hledat jen v televizních seriálech.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: pribram.cz
foto: DAD

autor: MJDalší články

V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19) Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Kapela Queen je opět velmi populární díky povedenému filmu Bohemian Rhapsody. 25. dubna 2019   (06:08) Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49) U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS V areálu budou s nebezpečnými situacemi a jejich řešením seznamováni především školáci, sloužit bude ale i pro cvičení profesionálů. 24. dubna 2019   (10:10) V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky Mají pomoci přírodě v době klimatických změn 24. dubna 2019   (08:17)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz