Ztráty budou velké a nevytvoříme finanční rezervy. Příbramští restauratéři kritizují covidová opatření
14. října 2020 (11:35)
foto: pribram.cz
Počínaje dnešním dnem se zavírají dveře ve všech restauracích a v barech. Podle vládního nařízení budou uzavřeny až do 3. listopadu.
Restaurace, bary a kluby budou muset být od dnešního dne do 3. listopadu, tedy do konce nouzového stavu, úplně uzavřeny. Premiér Andrej Babiš (ANO) na pondělní tiskové konferenci po jednání vlády uvedl, že restaurace budou moci vydávat jídlo s sebou. Výdejní okénka budou moci fungovat do 20:00. Uzavřeny nebudou hotelové restaurace, hostům budou k dispozici také do 20:00.
Ohledně uzavřených provozoven převládá u příbramských restauratérů především zoufalství a strach z případného krachu. Například podle majitelky restaurace U modré kočky Kateřiny Havačové při prvním uzavření počítali ztráty ve výši asi patnácti tisíc korun denně. „Opětovné uzavření je podle mého přehnané. Nejsme schopni si takto připravit rezervy na slabší zimní měsíce, kdy lidé restaurace navštěvují méně. Veškeré naplánované oslavy a pravděpodobně i vánoční večírky kvůli restrikcím nebudou,“ řekla pribram.cz Havačová.
S uzavřením nesouhlasí ani Dagmar Dvorská z Bistra Slunná. „Nezbývá nám nic jiného, než se zase více soustředit na rozvozy jídel. Při prvním uzavření restaurací jsme přišli asi o 40% tržeb. Snad to v plánovaném termínu opět rozvolní,“ řekla.
Podle Lukáše Hájka z Pizzerie Luigi se nákaza bude stejně šířit, bez ohledu na uzavření restaurací. „Lidé budou popíjet s přáteli jako doposud, na tom se nic nezmění,“ řekl. Roman Mašek z České pivnice při jarním uzavřením přišel asi o 50% tržeb. „Budeme zase prodávat přes okénko, snad lidé budou chodit,“ uvedl.
Majitel restaurace Sebastopol Miroslav Rojík dostal při prvním uzavření od nájemce výpověď. „Vláda zcela nesmyslně zadlužuje národ. Počítám s tím, že některé restaurace skončí. Na druhou stranu si myslím, že pokud je někdo na trhu delší dobu, měl by mít vytvořené rezervy,“ řekl Rojík.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení
Ministerstvo vnitra informuje o končící platnosti občanských průkazů. To se týká lidí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích
Do Příbrami se vrací filmový festival Jeden svět, který přináší dokumentární snímky o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc
Vandalismus v Příbrami se projevuje od poničených košů a laviček až po ohnuté stožáry …
FOTOGALERIE
V Občově hořela autodílna, na místě zasahuje několik jednotek hasičů
Několik hasičských jednotek zasahuje v Občově u požáru autodílny.
AKTUÁLNĚ
Známe 16 vítězů ankety. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější?
Velká čtenářská anketa na portálu pribram.cz, která hledá nejoblíbenější fotbalový …
SPORT
Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu
Okolí rožmitálského zámku má za sebou další výrazné zlepšení. Skupina místních …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Velikonoční neděle v divadle: tvoření, pohádky a jarní kouzlo pro celou rodinu
Divadlo A. Dvořáka v Příbrami zve v neděli 22. března od 10 do 17 hodin všechny malé i …
KULTURA
Jediní v okolí! DAPE Cars v Příbrami nabízí službu, kterou ostatní servisy neumí
Když se na silnici něco pokazí, většina řidičů z Příbramska už ví, kam volat. DAPE …
PR
Kvůli požáru ubytovny i kontejnerů vyšetřuje policie podezřelou osobu
Rušnou noc zažili nejen hasiči kvůli nočnímu požáru na ubytovně, ale i kvůli hořícím …
AKTUALIZOVÁNO
Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek
Krátce před jedenáctou hodinou večerní v neděli byl vyhlášen poplach kvůli požáru na …
AKTUALIZOVÁNO




