22. 2. svátek má Petr

ZŠ Školní se proměnila v ráj hmyzu

23. května 2018   (16:23)
Dalších 12 fotografií v galeriiZŠ Školní se proměnila v ráj hmyzu

Včera se to ve škole rojilo tykadly a křídly



Výborný přírodovědný projekt připravil pro základní školu ve Školní ulici pan učitel Hradecký. Zapojil postupně žáky všech věkových kategorií a podařilo se mu strhnout je svým nadšením.

Když jsme do školy dorazili, právě probíhala velká přestávka. Nevěřili byste, ale děti se ve svém volném čase věnovaly především projektu. Však bylo zvoleno také velmi zajímavé téma – náš nejkrásnější druh hmyzu – motýli.

Celý projekt má ukázat především na skutečnost, že motýli z naší přírody pomalu mizí a seznámit děti s fakty, které toho jsou příčinou, jakou roli na jejich úbytek hrají změny, jež proběhly v zemědělství během posledních 70 let (scelování pozemků, kolektivizace, meliorace). Velkým problémem ovlivňujícím výskyt motýlů je také velkoplošné sekání luk, které probíhá najednou v téměř stejném čase.

„Chceme žáky naživo seznámit s tím, jakými životními stádii motýli a hmyz procházejí. Motýlí domečky byly rozmístěny po škole tak, aby je žáci školy mohli pozorovat a viděli celý vývoj. Samozřejmě poté dojde k vypuštění dospělých motýlů do volné přírody. Chtěli bychom, aby žáci některé druhy motýlů poznávali a věděli, jaký je vlastně význam této skupiny živočichů v přírodě,“ říká pan učitel Hradecký.

Mezitím se kolem stolků v zimní zahradě, kde se nacházejí síťové domečky s motýlími kuklami, srocovaly nadšené děti, neboť se právě na svět klubaly první babočky kopřivové.

První stupeň se projektu zúčastnil výtvarnou soutěží, díky níž školu obsadily houfy motýlů vytvořených různými technikami. Akce se dotkla i pracovního vyučování, kde se vyráběli hmyzí domečky.
Žáci devátých tříd, kteří pomáhali motýlím světem provádět ty mladší, se i stylově oblékli. V takový den se děti naučí nejvíce, aniž by si to vůbec stačily uvědomit.
Výborný přírodovědný projekt připravil pro …

Fotogalerie

ZŠ Školní se proměnila v ráj hmyzu (1) ZŠ Školní se proměnila v ráj hmyzu (2) ZŠ Školní se proměnila v ráj hmyzu (3) ZŠ Školní se proměnila v ráj hmyzu (4) ZŠ Školní se proměnila v ráj hmyzu (5) ZŠ Školní se proměnila v ráj hmyzu (6) ZŠ Školní se proměnila v ráj hmyzu (7) ZŠ Školní se proměnila v ráj hmyzu (8) ZŠ Školní se proměnila v ráj hmyzu (9) ZŠ Školní se proměnila v ráj hmyzu (10) ZŠ Školní se proměnila v ráj hmyzu (11) ZŠ Školní se proměnila v ráj hmyzu (12)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk








Další články

Světlo proti násilí. Policisté v Příbrami podpořili oběti minutou ticha Světlo proti násilí. Policisté v Příbrami podpořili oběti minutou ticha Evropský den obětí trestných činů, který připadá na 22. února, si už letos připomněli … Měla by Příbram mít vlastní „nultou hodinu autoškoly“? Měla by Příbram mít vlastní „nultou hodinu autoškoly“? Co kdyby se ještě před první jízdou v autoškole mluvilo otevřeně o tom, co mladé … ANKETA Manželské večery: Svatá Hora zve na rande, které oživí váš vztah Manželské večery: Svatá Hora zve na rande, které oživí váš vztah Sedíte vedle sebe, a přesto máte pocit, že jste si nějak vzdálili? Rutina, únava a … Příbramsko se bouří proti větrníkům. Chystají se další referenda, jediná obec zatím drží otevřené dveře Příbramsko se bouří proti větrníkům. Chystají se další referenda, jediná obec zatím drží otevřené dveře Debata o větrných elektrárnách na Příbramsku vstoupila do nové fáze. Většina obcí už … NEPŘEHLÉDNĚTE Centrem Příbrami za tajemstvím: Vydejte se v neděli po stopách vzniku nového města! Centrem Příbrami za tajemstvím: Vydejte se v neděli po stopách vzniku nového města! Máte chuť objevit zákoutí Příbrami, o kterých jste doposud ani netušili, že existují? … Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků Při toulkách lesem se setkáme s nevšední krásou všude kolem nás. Když nemám zrovna … POZNÁVÁME BRDY Přepis auta bez front? V Příbrami to jde už dnes, ale lidé zatím dávají přednost okénku Přepis auta bez front? V Příbrami to jde už dnes, ale lidé zatím dávají přednost okénku Přepis auta, výměna značek nebo změna vlastníka bez front a bez úředních hodin. Portál … NEPŘEHLÉDNĚTE Tankování v Příbrami: Natural 95 už od 31,90 Kč, nafta od 30,90 Kč Tankování v Příbrami: Natural 95 už od 31,90 Kč, nafta od 30,90 Kč Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 … AKTUÁLNĚ Stát testuje divočáky napříč republikou kvůli smrtelnému onemocnění. Jak vážná je situace? Stát testuje divočáky napříč republikou kvůli smrtelnému onemocnění. Jak vážná je situace? V celé České republice letos probíhá monitoring Aujeszkyho choroby u prasat divokých. …
Balóny nad Sedlčanskem! Proč letěly tak vysoko a kam mířily? Balóny nad Sedlčanskem! Proč letěly tak vysoko a kam mířily? Sedlčansko dnes zažilo nečekanou podívanou. Nad regionem se v dopoledních hodinách … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz