17. 3. svátek má Vlastimil




ZŠ Školní čeká na nového ředitele

ROZHOVOR
18. května 2018   (06:15)
ZŠ Školní čeká na nového ředitele

Jak se na situaci dívá Mgr. Dana Křápková, současná ředitelka školy?


I ZŠ ve Školní ulici se dotklo vyhlášení konkurzního řízení na post ředitele školy. Nynější ředitelka školy Mgr. Dana Křápková svou obálku do konkurzu nezaslala, po mnoha letech ve funkci se rozhodla odejít do penze. Může tedy dění sledovat s nadhledem a bez větších emocí.

Přihlásili se dva uchazeči, oba dva jsou zaměstnanci školy. Ing. Klára Karlíková zde působí sedmým rokem jako učitelka cizích jazyků, posléze i matematiky a Mgr. Václav Havlíček, který je 13 let zástupcem ředitele této školy a ve školství se pohybuje již 22 let.

„Oba jsou kantory, pracovití a zodpovědní. V konkurzním řízení se na první pozici umístila Klára Karlíková a na místě druhém pan zástupce. Tyto výsledky musí projít radou města. Ta po prvním jednání, jak jsem se dočetla, rozhodnutí odložila, kvůli nutnosti prostudování dalších materiálů. Věřím, že na dalším zasedání rozhodne a netrpělivě čekáme na výsledek“ vysvětluje současnou situaci Mgr. Dana Křápková.

Prozradíte nám, zda preferujete některého z uchazečů, případně proč?

„Každý by měl mít svůj názor a ten mám i já. Na svém místě bych ráda do budoucna viděla svého zástupce pana Mgr. Havlíčka. Má obrovské pedagogické zkušenosti, pro školu toho udělal hrozně moc a absolvoval i manažerské studium. Každý člověk by měl mít svou kariérní cestu. Pan Havlíček učil na základní škole i na střední škole, sbíral zkušenosti i mimo obor. Nyní po 13 letech zástupcování by postup na místo ředitele byl přirozeným krokem v kariérním růstu. Takže bych mu to moc přála,“ říká otevřeně paní ředitelka.

Co by mohlo být pro nového ředitele určitým úskalím?

„Oba dva školu znají, protože tady působí. Každý z nich bude v počátku začátečník a bude se muset postupně zapracovat. Jistotu budou mít pouze ve zkušenostech, které budou zúročovat. Naše škola je obrovská, a čím větší škola, tím těžší je pozice ředitele,“ mluví zkušená ředitelka.

Ředitel musí být nejen výborný pedagog, ale také psycholog, právník, ekonom, mentor… Základní škola ve Školní ulici zaměstnává 65 zaměstnanců a vzdělává se tu 800 dětí. Nového ředitele čeká těžká řehole. Pro paní ředitelku Mgr. Danu Křápkovou je velmi důležité, aby školu předala do těch správných rukou. Budeme drže palce, aby její nástupce pokračoval v jejích stopách a školu dále zveleboval. V brzké době se zde pro žáky chystají zajímavé projekty, které vám spolu s velkými sportovními úspěchy žáků, představíme v dalších článcích.

​Rozhodnutím vyhlásit konkurz na místa 17 ředitelů jsme se zabývali v článku: V tuto chvíli čekají ředitelé na rozsudek


I ZŠ ve Školní ulici se dotklo vyhlášení …



Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk








Další články

Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc V úterý 17. března krátce před půl sedmou večer přijali záchranáři oznámení o nehodě … AKTUÁLNĚ Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Řidiči by měli být v jarních měsících na silnicích obzvlášť opatrní. Právě nyní totiž … DOPRAVA Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky V příbramské věznici Bytíz to v posledních dnech vonělo jako v cukrárně. Ve školském … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Základní část sezony je u konce a přichází chvíle, na kterou čekali hráči i fanoušci. … SPORT Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení Ministerstvo vnitra informuje o končící platnosti občanských průkazů. To se týká lidí … NEPŘEHLÉDNĚTE Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích Do Příbrami se vrací filmový festival Jeden svět, který přináší dokumentární snímky o … NEPŘEHLÉDNĚTE Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc Vandalismus v Příbrami se projevuje od poničených košů a laviček až po ohnuté stožáry … FOTOGALERIE V Občově hořela autodílna, hasiči byli na místě dva dny V Občově hořela autodílna, hasiči byli na místě dva dny Několik hasičských jednotek zasahuje v Občově u požáru autodílny. AKTUALIZOVÁNO Známe 16 postupujích v anketě. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Známe 16 postupujích v anketě. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Velká čtenářská anketa na portálu pribram.cz, která hledá nejoblíbenější fotbalový … SPORT
Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu Okolí rožmitálského zámku má za sebou další výrazné zlepšení. Skupina místních … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz