11. 8. svátek má Zuzana

Zřícená střecha domu v centru Příbrami zavalila několik dělníků

NEPŘEHLÉDNĚTE
29. října 2022   (12:05)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka

Část bytového domu se zřítila před polednem. Informace dělníků a svědků o počtu lidí, kteří uvnitř pracovali, se od počátku lišily, proto na místo mířil větší počet hasičů i speciální vozidlo Fenix používané k zásahům s větším počtem pacientů. Vůz nakonec nebyl využit a vrátil se na základnu, uvedli záchranáři.


V Hailově ulici v Příbrami se před polednem propadla střecha rekonstruovaného bytového domu, podle prvotních informací zavalila asi šest osob. Informaci pribram.cz potvrdila policejní mluvčí Barbora Schneeweissová s tím, že na cestě jsou psovodi se speciálně vycvičenými psy, kteří budou vyhledávat zavalené osoby.

12:00
Na místě jsou veškeré záchranné složky, podle mluvčí záchranky Moniky Novákové na místo letí i záchranářský vrtulník.
12:00
Na místě jsou veškeré záchranné složky, …
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Podle mluvčího hasičů Tomáše Bakaláře byly ve 12:00 vyproštěny čtyři osoby. „V sutinách by se měli nacházet další asi dva dělníci. Momentálně probíhají vyprošťovací práce,“ uvedl pro pribram.cz Bakalář s tím, že z Prahy jede na místo velkokapacitní speciál Fénix a speciální bagr, který bude odsávat sutiny.

Na místo události míří mluvčí záchranky Monika Nováková, která novinářům sdělí další podrobnosti. „Aktivovali jsme traumaplán, pacienty budeme třídit podle druhů zranění,“ řekl na dotaz pribram.cz mluvčí příbramské nemocnice Martin Janota s tím že byl vyhlášen zákaz návštěv – pouze po dobu, kdy bude docházet k třídění zraněných.

Z trosek střechy byli ve čtvrt na jednu venku zatím čtyři lidé, jeden z nich je vážně zraněný. Po dalších pátrají hasiči i policie, zatím není jasné, kolik jich zde pracovalo. Jednoho zraněného s poraněním nohy přepravil vrtulník do jedné z pražských nemocnic. Další tři lidé jsou podle policejní mluvčí bez zranění, ale na místě je prohlížejí záchranáři.
Podle mluvčího hasičů Tomáše Bakaláře byly ve …
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
„Čekáme na vyjádření statika, který posoudí, zda byly zasaženy i okolní budovy,“ řekl ve 12:30 pribram.cz starosta Jan Konvalinka s tím, že by všechny osoby měly být již vyproštěny.
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka

13:30
Policisté nepohřešují další dělníky. Čtyři muži se dostali ven, jeden z nich je vážně zraněný, čtyři další byli na obědě, řekla policejní mluvčí. Místo už prohledal pes cvičený na vyhledávání zavalených, hasiči na místo přivezou ještě dalšího, který místo pro jistotu propátrá znovu.

Jednoho zraněného, 35letého muže, přepravili záchranáři letecky do jedné z pražských nemocnic s poraněním hlavy, hrudníku a kotníku. Celou dobu byl při vědomí, uvedla pražská záchranná služba na
twitteru. Další tři lidé jsou podle policejní mluvčí bez zranění, na místě je prohlížejí záchranáři.

Příbramská nemocnice podle Janoty zrušila v půl druhé traumaplán, zákaz návštěv byl odvolán. Na místě zborceného domu jsou kriminalisté. Podle Bakaláře je objekt nestabilní a propadla se nejen střecha, ale i patra pod ní.
13:30 
Policisté nepohřešují další dělníky. …
foto: ZZS Středočeského kraje
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
14:55 Shrnutí
Střecha neobývaného domu dopoledne v Příbrami zavalila čtyři dělníky, jeden z nich je vážně zraněný. Všichni včetně zraněného se dostali z trosek ven. Další pracovníci se nepohřešují, čtyři dělníci byli v době neštěstí na obědě. Místo už prohledal pes cvičený na vyhledávání zavalených lidí, hasiči na místo přivezli ještě jednoho, který místo pro jistotu propátrá znovu a na místo míří ještě třetí pes, tentokrát pražské policie, řekli policejní mluvčí Barbora Schneeweissová a mluvčí středočeských hasičů Tomáš Bakalář.

Podle mluvčího hasičů je třeba dodržet určité postupy a pes může správně vnímat pachy až po usazení prachu, který se zvířil při předchozím průzkumu. Na místě je vyšetřovatel kriminalistů, který také bude zjišťovat, zda se nestal trestný čin. "Kvalifikace bude teprve stanovena," uvedla Schneeweissová.
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
Informace dělníků a svědků o počtu lidí, kteří uvnitř pracovali, se od počátku lišily, proto k neštěstí mířil větší počet hasičů i speciální vozidlo Fenix používané k zásahům s větším počtem pacientů. Vůz nakonec nebyl využit a vrátil se na základnu, uvedli záchranáři.
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto: Martin Janota/ONP Příbram/Urgentní příjem příbramské nemocnice čeká na první zraněné
foto: Martin Janota/ONP Příbram/Urgentní příjem příbramské nemocnice čeká na první zraněné
foto: HZS Středočeského kraje
foto: HZS Středočeského kraje
foto: HZS Středočeského kraje

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Při dalším poklesu Orlíku začne Povodí Vltavy využívat zásobu vody ze Slap Při dalším poklesu Orlíku začne Povodí Vltavy využívat zásobu vody ze Slap Hladiny všech toků klesají a situace začíná být kritická. Pokud hladina Orlické … AKTUÁLNĚ Tropické teploty v práci. Kdy musí zaměstnavatel zajistit pitný režim a ochranné nápoje Tropické teploty v práci. Kdy musí zaměstnavatel zajistit pitný režim a ochranné nápoje Letní vedra mohou výrazně ovlivnit pracovní podmínky. Pokud teploty na pracovišti … NEPŘEHLÉDNĚTE Pronajmout si dnes byt? Nejvíc letí malé. A zrekonstruované mizí nejrychleji Pronajmout si dnes byt? Nejvíc letí malé. A zrekonstruované mizí nejrychleji Nájemné dál roste a lidé mění své preference. Největší zájem je o menší byty, které se … NEPŘEHLÉDNĚTE Série požárů na Příbramsku: Sucho a silný vítr komplikují žně, v Boroticích platí třetí stupeň poplachu Série požárů na Příbramsku: Sucho a silný vítr komplikují žně, v Boroticích platí třetí stupeň poplachu Žně na Příbramsku dnes dramaticky komplikuje extrémní sucho a silný vítr, které … AKTUALIZOVÁNO Procházka lesem může skončit nebezpečným nálezem. Policie radí: Na munici nesahejte! Procházka lesem může skončit nebezpečným nálezem. Policie radí: Na munici nesahejte! Je čas prázdnin a dovolených a tak se v přírodě pohybuje více lidí než jindy. S tím … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeský kraj rozdělí 7,4 mil. Kč na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči Středočeský kraj rozdělí 7,4 mil. Kč na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči Na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči poskytne Středočeský kraj 15 organizacím … AKTUÁLNĚ Další vlna veder před námi. Po krátkém ochlazení znovu tropy Další vlna veder před námi. Po krátkém ochlazení znovu tropy Tento týden přinese převážně slunečné, teplé a suché počasí. Po krátkém ochlazení v … AKTUÁLNĚ Piráti, Zelení a nezávislí kandidáti představili společnou kandidátku Příbram ZDOLA Piráti, Zelení a nezávislí kandidáti představili společnou kandidátku Příbram ZDOLA Uskupení Piráti, Zelení a nezávislí kandidáti oznámilo vznik společné kandidátky pro … VOLBY 2026 Dobříš bude patřit BMX! Skatepark ovládne česká špička, pojede se o tituly mistrů republiky Dobříš bude patřit BMX! Skatepark ovládne česká špička, pojede se o tituly mistrů republiky Dobříš se na konci srpna stane dějištěm jedné z nejatraktivnějších sportovních akcí … DOBŘÍŠ
Voda mizí před očima. Orlík odhaluje rozsah sucha, vysychají řeky, potoky, studny i mokřady Voda mizí před očima. Orlík odhaluje rozsah sucha, vysychají řeky, potoky, studny i mokřady Na Orlické přehradě si současného sucha všimne každý. Hladina největší české přehradní … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz