21. 5. svátek má Monika

Zoopark u Nováku se rozrostl o dvě malá kůzlátka

19. února 2019   (15:42)
Zoopark u Nováku se rozrostl o dvě malá kůzlátka

V zooparku najdete i několik dalších zvířátek.


Pokud jste v loňském roce měli čas pořádně projít právě rekonstruovaný areál Nový rybník, možná jste si všimli malého zooparku v prostoru za letním kinem. Právě odtud pochází radostná zpráva. Děti i rodiče se budou moci při procházce podívat na další dvě zvířátka. Už 13. února se narodil malý kozlík a včera i kozička.

Kozička se má čile k světu
Nejsledovanějším členem minizoo se na nějakou chvíli nyní zřejmě stane malá kozí slečna narozená včera, 18. února. Narodila se již jako druhý přírůstek v historii minizoo na Nováku, tím prvním je černo-hnědý kozlík, který se narodil 13. února, tedy jen o pár dní dříve.

Kozlík v minizoo bohužel zůstat nemohl
Vzhledem k tomu, že výběh je volně přístupný pro návštěvníky, jsou v minizoo umístěna pouze zvířata zvyklá na kontakt s lidmi a nehrozí tak riziko úrazu. „Kozlík by mohl být časem nebezpečný nejen lidem ale i ostatním zvířatům v ohradě a proto byl z Nováku převezen jinam“, říká vedoucí areálu Petr Trojan.

Vstup do minizoo je i nadále možný bez omezení, s ohledem však na mládě kozy. O tom, jak se bude nová obyvatelka minizoo jmenovat, budete moci hlasovat na facebooku Sportovního zařízení města Příbram.

Minizoo na Nováku byla vybudována ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Ochrana fauny ČR na začátku léta loňského roku. Do minizoo jsou umisťována hendikepovaná zvířata, která nejsou ve volné přírodě schopna sama přežít.

V minizoo jsou v současné době umístěny čtyři kozy, jedna ovce a nyní i přímo v minizoo odchovaná malá kozička. „Součástí minizoo je také ptačí voliéra, kam jsou též umisťováni jedinci, jejichž přežití ve volné přírodě by bylo velmi obtížné nebo nemožné“ dodává Trojan.

Že by byly přírůstky symbolem přicházejícího jara?

Pokud jste v loňském roce měli čas …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red
Bc. Miroslava Poláková

autor: redDalší články

Víkend byl ve znamení hudby a pouťových atrakcí Víkend byl ve znamení hudby a pouťových atrakcí Nedělní náměstí zaplnily orchestry dechové hudby a pestrobarevné stejnokroje mažoretek. 21. května 2019   (21:14) FOTOGALERIE Potyčka mezi dvěma cizinci skončila napadením Potyčka mezi dvěma cizinci skončila napadením Na Drkolnově zasahovali v odpoledních hodinách policisté 21. května 2019   (19:52) Fanynky šílí – do Příbrami míří kapela Slza! Fanynky šílí – do Příbrami míří kapela Slza! Na příbramském koncertu zazní i jejich nový hit Paravany, který se stal nejhranější českou písničkou v rádiích. Již tento pátek! 21. května 2019   (16:00) Namol opilý cizinec napadl družku a pak policistu Namol opilý cizinec napadl družku a pak policistu Agresor kopl policistu do hlavy a do ruky, kterou si ji kryl, přičemž mu zlomil záprstní kosti na dlani. 21. května 2019   (13:45) Policisté pátrají po svědcích dvou dopravních nehod Policisté pátrají po svědcích dvou dopravních nehod K oběma nehodám došlo v neděli 19. května 21. května 2019   (11:32) Letošní jubilejní 40. ročník Rally Příbram byl zrušen Letošní jubilejní 40. ročník Rally Příbram byl zrušen Nepodařilo se naplnit finanční rozpočet pro zdárné uspořádání této akce 21. května 2019   (09:36) Příbramáci nejsou lhostejní - darovali téměř dvě a půl tuny potravin a drogerie těm, kteří to nejvíce potřebují! Příbramáci nejsou lhostejní - darovali téměř dvě a půl tuny potravin a drogerie těm, kteří to nejvíce potřebují! Pomoc je určena lidem, jejichž životní situace je natolik tíživá, že si nemohou zajistit základní potraviny vlastními silami 21. května 2019   (08:25) Příbramští zastupitelé schválili záměr rekonstrukce aquaparku Příbramští zastupitelé schválili záměr rekonstrukce aquaparku Město si chce vzít na akci úvěr, část nákladů by se mohla zaplatit z očekávané zvýšené návštěvnosti. 21. května 2019   (05:58) Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Na místo přijel i pracovník plynáren 20. května 2019   (20:35) Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Zastupitelé Příbrami právě v těchto chvílích zvolili nového starostu. 20. května 2019   (17:35)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz