20. 7. svátek má Ilja

Zoopark u Nováku se rozrostl o dvě malá kůzlátka

19. února 2019   (15:42)
Zoopark u Nováku se rozrostl o dvě malá kůzlátka

V zooparku najdete i několik dalších zvířátek.


Pokud jste v loňském roce měli čas pořádně projít právě rekonstruovaný areál Nový rybník, možná jste si všimli malého zooparku v prostoru za letním kinem. Právě odtud pochází radostná zpráva. Děti i rodiče se budou moci při procházce podívat na další dvě zvířátka. Už 13. února se narodil malý kozlík a včera i kozička.

Kozička se má čile k světu
Nejsledovanějším členem minizoo se na nějakou chvíli nyní zřejmě stane malá kozí slečna narozená včera, 18. února. Narodila se již jako druhý přírůstek v historii minizoo na Nováku, tím prvním je černo-hnědý kozlík, který se narodil 13. února, tedy jen o pár dní dříve.

Kozlík v minizoo bohužel zůstat nemohl
Vzhledem k tomu, že výběh je volně přístupný pro návštěvníky, jsou v minizoo umístěna pouze zvířata zvyklá na kontakt s lidmi a nehrozí tak riziko úrazu. „Kozlík by mohl být časem nebezpečný nejen lidem ale i ostatním zvířatům v ohradě a proto byl z Nováku převezen jinam“, říká vedoucí areálu Petr Trojan.

Vstup do minizoo je i nadále možný bez omezení, s ohledem však na mládě kozy. O tom, jak se bude nová obyvatelka minizoo jmenovat, budete moci hlasovat na facebooku Sportovního zařízení města Příbram.

Minizoo na Nováku byla vybudována ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Ochrana fauny ČR na začátku léta loňského roku. Do minizoo jsou umisťována hendikepovaná zvířata, která nejsou ve volné přírodě schopna sama přežít.

V minizoo jsou v současné době umístěny čtyři kozy, jedna ovce a nyní i přímo v minizoo odchovaná malá kozička. „Součástí minizoo je také ptačí voliéra, kam jsou též umisťováni jedinci, jejichž přežití ve volné přírodě by bylo velmi obtížné nebo nemožné“ dodává Trojan.

Že by byly přírůstky symbolem přicházejícího jara?

Pokud jste v loňském roce měli čas …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red
Bc. Miroslava Poláková

autor: redDalší články

Od září v nových učebnách Od září v nových učebnách Základní škola u ulici 28. října procházela v minulém školním roce rekonstrukcí, při níž díky půdní vestavbě vzniklo několik nových specializovaných učeben. 20. července 2019   (09:38) Lesní divadlo Skalka představuje program na srpen Lesní divadlo Skalka představuje program na srpen Obyvatelé Příbrami mají štěstí, že v našem městě funguje již dlouhých šedesát let oblastní divadlo, které se poslední roky v žebříčcích úspěšnosti řadí na přední pozice. Kromě kamenného divadla má Příbram také divadlo lesní. 20. července 2019   (07:33) Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Opět přicházíme s pravidelným přehledem víkendových akcí. 19. července 2019   (21:16) Ve městě přibude pět kamerových bodů Ve městě přibude pět kamerových bodů Městská policie Příbram ve spolupráci s Policií ČR vytipovala sedm lokalit, kde by bylo dobré umístit nové kamerové body. Pět určených míst bude kamerami osazeno do konce letošního roku. 19. července 2019   (17:16) Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří "Kluci pracují ve dne v noci, někdy ani nespí, jen aby měli čtenáři aktuální informace,“ říká Miloslava Ritschlová, redaktorka pribram.cz 19. července 2019   (14:27) Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Nadýchal přes dvě promile 19. července 2019   (11:11) Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Dopravní nehoda omezuje provoz v Rožmitále pod Třemšínem 19. července 2019   (09:26) Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Došlo k vážnému poranění nezletilé osoby 19. července 2019   (08:50) AKTUALIZOVÁNO Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice nefunguje tak, jak bychom si představovali, většinou je prázdná,“ říká Bc. Petra Zemanová, vedoucí týmu služeb sociální péče a sociální pracovnice společnosti Alka 19. července 2019   (06:23) Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Při hasení požáru došlo k výpadku dodávky vody pro obec Lhota u Příbramě a hasiči nakonec museli hledat přírodní zdroje hasební vody 18. července 2019   (20:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz