25. 4. svátek má Marek

Zoopark u Nováku se rozrostl o dvě malá kůzlátka

19. února 2019   (15:42)
Zoopark u Nováku se rozrostl o dvě malá kůzlátka

V zooparku najdete i několik dalších zvířátek.


Pokud jste v loňském roce měli čas pořádně projít právě rekonstruovaný areál Nový rybník, možná jste si všimli malého zooparku v prostoru za letním kinem. Právě odtud pochází radostná zpráva. Děti i rodiče se budou moci při procházce podívat na další dvě zvířátka. Už 13. února se narodil malý kozlík a včera i kozička.

Kozička se má čile k světu
Nejsledovanějším členem minizoo se na nějakou chvíli nyní zřejmě stane malá kozí slečna narozená včera, 18. února. Narodila se již jako druhý přírůstek v historii minizoo na Nováku, tím prvním je černo-hnědý kozlík, který se narodil 13. února, tedy jen o pár dní dříve.

Kozlík v minizoo bohužel zůstat nemohl
Vzhledem k tomu, že výběh je volně přístupný pro návštěvníky, jsou v minizoo umístěna pouze zvířata zvyklá na kontakt s lidmi a nehrozí tak riziko úrazu. „Kozlík by mohl být časem nebezpečný nejen lidem ale i ostatním zvířatům v ohradě a proto byl z Nováku převezen jinam“, říká vedoucí areálu Petr Trojan.

Vstup do minizoo je i nadále možný bez omezení, s ohledem však na mládě kozy. O tom, jak se bude nová obyvatelka minizoo jmenovat, budete moci hlasovat na facebooku Sportovního zařízení města Příbram.

Minizoo na Nováku byla vybudována ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Ochrana fauny ČR na začátku léta loňského roku. Do minizoo jsou umisťována hendikepovaná zvířata, která nejsou ve volné přírodě schopna sama přežít.

V minizoo jsou v současné době umístěny čtyři kozy, jedna ovce a nyní i přímo v minizoo odchovaná malá kozička. „Součástí minizoo je také ptačí voliéra, kam jsou též umisťováni jedinci, jejichž přežití ve volné přírodě by bylo velmi obtížné nebo nemožné“ dodává Trojan.

Že by byly přírůstky symbolem přicházejícího jara?

Pokud jste v loňském roce měli čas …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red
Bc. Miroslava Poláková

autor: redDalší články

Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49) U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS V areálu budou s nebezpečnými situacemi a jejich řešením seznamováni především školáci, sloužit bude ale i pro cvičení profesionálů. 24. dubna 2019   (10:10) V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky Mají pomoci přírodě v době klimatických změn 24. dubna 2019   (08:17) Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Společnost musela vysvětlit podezřele nízkou nabídku a další formality. 24. dubna 2019   (06:06) Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Silnice I/18 byla uzavřena 23. dubna 2019   (18:56) AKTUÁLNĚ Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Na místě operuje 11 jednotek hasičů. 23. dubna 2019   (16:43) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz