1. 6. svátek má Laura




Zoopark Jeleni Homole: Vyšetření odhalilo, že uhynulá muflonka zkonzumovala čerstvé pečivo

FOTO
14. března 2025   (18:00)
Zoopark Jeleni Homole: Vyšetření odhalilo, že uhynulá muflonka zkonzumovala čerstvé pečivo
foto: Zoopark Jeleni Homole / se souhlasem

Příběh ze Zooparku Jelení Homole, kdy nevhodné chování návštěvníků vedlo k úmrtí muflonky a ohrozilo další zvířata, má své pokračování.


Přes smutek se objevil i záblesk naděje. Osiřelé mládě muflona bylo šetrně odchyceno a předáno do záchranné stanice Ochrany fauny ČR v Hrachově. „Byla to neuvěřitelně náročná operace a už jsme téměř nedoufali, že se to podaří. Jsme za to všichni nesmírně vděční,“ uvedl majitel zooparku Antonín Hejna.
Přes smutek se objevil i záblesk naděje. …
foto: Zoopark Jeleni Homole / se souhlasem

Jelen i jedna z laní, které byly otráveny, se zotavují. Laň Rozárka, známá svým dřívějším hendikepem i oddanou mateřskou rolí, stále bojuje o život. Bohužel další zvíře, daněk, projevilo pozdější příznaky přejídání nevhodným krmivem a nyní vyžaduje speciální péči.

Veterinární vyšetření odhalilo, že uhynulá muflonka zkonzumovala čerstvé pečivo, což způsobilo vážné zdravotní komplikace. Tento smutný případ jasně ukazuje, jak neuvážené chování může mít fatální důsledky, a podtrhuje důležitost dodržování pravidel. V areálu se bohužel často objevují nepatřičné předměty, například použité dětské pleny, tkaničky či zbytky svačin. Někteří návštěvníci dokonce používají vedle pečiva i uzeniny, aby zvířata přilákali, pokračuje Hejna.

Majitelé zooparku apelují na zodpovědnost návštěvníků: nekrmte zvířata a hlaste veškeré předměty, které spadnou za ohradu. Zvažují také nabídku jiného druhu krmiva, které by bylo určeno přímo pro zvířata v zoo (v omezeném množství podle návštěvnosti v daný den). Přesto však chtějí zachovat přirozený kontakt mezi návštěvníky a zvířaty. „Naše zvířata jsou pro nás rodina. Věříme, že většina návštěvníků se chová zodpovědně, ale musíme společně zajistit, aby se podobné tragédie už nikdy neopakovaly,“ dodává Hejna.
Jelen i jedna z laní, které byly otráveny, se …
foto: Zoopark Jeleni Homole / se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Ludmila Zelenková








Související


Další články

Máte sestru? Podle vědců máte obrovskou výhodu. Máte sestru? Podle vědců máte obrovskou výhodu. Možná jste si mysleli, že vás vychovali hlavně rodiče. Věda ale ukazuje, že skutečný … LIFESTYLE Nový rybník zažil triatlonovou bitvu. Republikové zlato si odvezli Mittner a Hrušková Nový rybník zažil triatlonovou bitvu. Republikové zlato si odvezli Mittner a Hrušková Areál Nový rybník v Příbrami hostil o víkendu jeden z vrcholů domácí triatlonové … SPORT DIAMO, státní podnik, odštěpný závod Příbram vyhlašuje VEŘEJNOU SOUTĚŽ O NEJVHODNĚJŠÍ NABÍDKU DIAMO, státní podnik, odštěpný závod Příbram vyhlašuje VEŘEJNOU SOUTĚŽ O NEJVHODNĚJŠÍ NABÍDKU Předmětem prodeje je soubor nemovitostí nacházející se v lokalitě mezi ulicemi Anenská … KOMERČNÍ SDĚLENÍ V Orlově vzniká exkluzivní projekt deseti vil. Moderní bydlení na prahu Brd láká výhledy i klidem V Orlově vzniká exkluzivní projekt deseti vil. Moderní bydlení na prahu Brd láká výhledy i klidem V Orlově u Příbrami startuje nový rezidenční projekt Vily Orlov 10, za kterým stojí … NEPŘEHLÉDNĚTE Převaláci zamířili zpět do Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport Převaláci zamířili zpět do Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport Další krok v návratu koní Převalského do volné přírody se uskutečnil v neděli 31. … ZAJÍMAVOSTI Silmet Rally hýbe Příbramí: Město přebírá záštitu nad 45. ročníkem. Silmet Rally hýbe Příbramí: Město přebírá záštitu nad 45. ročníkem. Město Příbram převzalo oficiální záštitu nad jubilejním 45. ročníkem Silmet Rally … SPORT SK Spartak Příbram slaví historický postup do divize. Po 70 letech je zpátky mezi elitou krajského fotbalu SK Spartak Příbram slaví historický postup do divize. Po 70 letech je zpátky mezi elitou krajského fotbalu Fotbalová Příbram má důvod k velkým oslavám. SK Spartak Příbram po dlouhých 70 letech … SPORT Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice. Nahradí … ZDRAVOTNICTVÍ Trendy bizár jídla: když jídlo přestává být jen jídlo Trendy bizár jídla: když jídlo přestává být jen jídlo V posledních letech je čím dál víc vidět jeden výrazný posun: jídlo už dávno není jen … LIFESTYLE
Meteorologové varují: Situace se dynamicky vyvíjí, energie je na Z a JZ Čech více než včera Meteorologové varují: Situace se dynamicky vyvíjí, energie je na Z a JZ Čech více než včera Po sobotním bouřlivém počasí, které se prohnalo částečně i naším regionem, můžeme … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz