7. 6. svátek má Iveta

Zoo Praha pod ledem. Vděk a radost zvířat zahřejí u srdce

15. srpna 2024   (07:00)
Další 4 fotografie v galeriiZoo Praha pod ledem. Vděk a radost zvířat zahřejí u srdce
foto: Zoo Praha (-ph-) / se souhlasem

Pražská zoo přišla s originálním způsobem, jak v přetrvávajících vedrech dopřát svým zvířatům trochu vítaného ochlazení a rozptýlení. Vybrané výběhy zasype tunami ledových kostek, které potěší nejen zvířata, ale i návštěvníky.


Projekt Zoo Praha pod ledem si největší zoologická zahrada v republice vyzkoušela nanečisto už loni. „Jde v něm nejen o to, aby se zvířata ochladila, ale také abychom jim přinesli nové podněty. Jinými slovy, aby led zkoumala a hrála si s ním, a tak se zabavila. Příkladem mohou být novozélandští papoušci nestoři kea. Ti se s kostkami ledu dokáží pěkně vydovádět,“ popisoval tiskový mluvčí Zoo Praha Filip Mašek.

V těchto horkých dnech s tropickými teplotami, objednává zahrada přibližně 10 tun ledu, který rozděluje mezi vybraná zvířata. A zvířata evidentně tuto iniciativu milují.

„Nikdy jsem neviděl šťastnější lední medvědy. V horkém dni se rozkošnicky povalovali v kostkách ledu, krása pohledět. Už jen proto stála všechna ta práce spojená s naším letním ledovým projektem za to. Ale lední medvědi nejsou zdaleka jediní, kdo si deseti-, dvanáctitunové zásilky ledu v naší zoo během tropických dnů užívají. Dostávají je i další vybraná zvířata – a také návštěvníci. To, aby našim chovancům nezáviděli, doplňuje ředitel pražské zoo Miroslav Bobek.
Řeknete si možná, jak to jde dohromady, papoušek a led? Zrovna keové se ale se sněhem a ledem mohou setkat i ve své domovině. A totéž platí také pro jiná zvířata, u kterých by to mnozí nečekali. Třeba tasmánští ďáblové medvědovití. Ti mají v pražské zoo dokonce chlazené ubikace.
Řeknete si možná, jak to jde dohromady, …
foto: Zoo Praha (-ph-) / se souhlasem
„Zoo pod ledem je letošní novinka, ale již tradičně dostávají některá naše zvířata ledové zmrzliny. To není nic jiného než různé lahůdky – třeba ryby nebo mrkev – zamrazené do ledu. Horku ale nečelíme jen dodávkami ledu, ať již v podobě kostek, nebo zmrzliny. Naše zvířata také kropíme, ale hlavně: mají možnost se schovat do stínu nebo do zázemí. Zní to jako samozřejmost, ale bývaly doby, kdy musela být k vidění za každou cenu,“ konstatuje Bobek.
„Zoo pod ledem je letošní novinka, ale již …
foto: Zoo Praha (-ph-) / se souhlasem

Fotogalerie

Zoo Praha pod ledem. Vděk a radost zvířat zahřejí u srdce (1) Zoo Praha pod ledem. Vděk a radost zvířat zahřejí u srdce (2) Zoo Praha pod ledem. Vděk a radost zvířat zahřejí u srdce (3) Zoo Praha pod ledem. Vděk a radost zvířat zahřejí u srdce (4)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / Zoo Praha
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty) Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty) Noční sovy, kreativní bordeláři a lidé, kteří občas použijí ostřejší slovo, mají jedno … LIFESTYLE Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní Svatý Medard má pověst největšího „meteorologa“ mezi svatými. Legenda o orlu, který ho … POČASÍ Dvořákova Vysoká znovu ožije pod širým nebem. Diváky čeká Rusalka, Čert a Káča i premiéra Slovanských tanců Dvořákova Vysoká znovu ožije pod širým nebem. Diváky čeká Rusalka, Čert a Káča i premiéra Slovanských tanců Areál Památníku Antonína Dvořáka na Vysoké se i letos promění v jedinečnou přírodní … KULTURA OBRAZEM: Den bezpečné Příbrami na Nováku lákal akčními zásahy i přes dopolední déšť OBRAZEM: Den bezpečné Příbrami na Nováku lákal akčními zásahy i přes dopolední déšť Po dvou letech se do areálu Nového rybníka vrátil Den bezpečné Příbrami, který nabídl … VIDEO Terasa u Belvederu je zpět. A s ní i letní barbecue, speciální akce na pivo a výhled, který nemá konkurenci Terasa u Belvederu je zpět. A s ní i letní barbecue, speciální akce na pivo a výhled, který nemá konkurenci Terasa u kulturního domu Belveder, která prošla na jaře kompletní rekonstrukcí, se … AKTUÁLNĚ Největší přírodní hnízdo v ČR? Vzniklo právě tady – a živočichové už ho pomalu zabydlují. Největší přírodní hnízdo v ČR? Vzniklo právě tady – a živočichové už ho pomalu zabydlují. Ve Svatohorských sadech vyrostlo něco, co tu ještě nebylo. Obří přírodní hnízdo o … FOTOGALERIE Na Jineckých Hřebenech byl slavnostně požehnán obraz svaté Barbory Na Jineckých Hřebenech byl slavnostně požehnán obraz svaté Barbory V prostoru pozorovatelny na Jineckých Hřebenech nad stále využívaným cvičištěm armády … FOTOGALERIE Závislostí přibývá. Odborníci varují, že přesun agendy pod zdravotnictví může přijít v nejhorší možnou chvíli Závislostí přibývá. Odborníci varují, že přesun agendy pod zdravotnictví může přijít v nejhorší možnou chvíli Počet lidí se závislostmi roste, a to napříč věkem i regiony. U mladých je nárůst … AKTUÁLNĚ Bajkeři, děti i nejmenší na odrážedlech: BSK GIRO Pičín znovu rozjede Brdy Bajkeři, děti i nejmenší na odrážedlech: BSK GIRO Pičín znovu rozjede Brdy Brdské lesy se opět promění v jednu velkou cyklistickou arénu. Oblíbený závod horských … SPORT
Na Svaté Hoře byl uveden nový farář. Arcibiskup Přibyl předal klíče P. Vítu Uhrovi Na Svaté Hoře byl uveden nový farář. Arcibiskup Přibyl předal klíče P. Vítu Uhrovi Při poslední květnové nedělní večerní mši převzal nový farář P. Vít Uher symbolické … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz