22. 4. svátek má Evžénie

Zóna v ulici Legionářů bude až ke konci roku, v oblasti nejprve vyroste 75 nových míst

10. dubna 2019   (06:01)
Zóna v ulici Legionářů bude až ke konci roku, v oblasti nejprve vyroste 75 nových míst

Vedení města trvá na tom, že změna přinese zlepšení parkování pro místní občany.


Před vytvořením nové parkovací zóny v ulici Legionářů dojde nejprve k vytvoření nových parkovacích míst. Ty by se měly začít stavět v následujících týdnech a hotové by měly být ještě v letošním roce. Do té doby se vyznačení parkovací zóny obyvatelé nedočkají. Informaci potvrdil starosta Jindřich Vařeka (ANO).

„Zavedení výhody možnosti /nikoli povinnosti/ zvýšit šanci možnosti zaparkování co nejblíže svému vchodu pro rezidenty ulice Legionářů bude zavedena ke konci tohoto roku. V každém případě se tak stane až teprve poté, co bude navýšena kapacita parkování v ulici Legionářů o dalších 75 míst. O navýšení další kapacity uvažujeme i v samotném areálu Aquaparku a Zimním stadionu,“ vysvětlil starosta, kterého mrzí, do jaké podoby byla celá záležitost ohledně parkování překroucena.

V úseku ulice Legionářů od třídy Osvobození k ulici E. Beneše by se měla proměnit v modrou zónu. Ta je zpoplatněna částkou 15 Kč/hod. a je zde možnost koupit si rezidentní kartu. Parkovací automat je v provozu ve všední dny od 7 do 18 hodin a v sobotu od 7 do 12 hodin.

„Situace s parkování v ulici Legionářů by se měla do značné míry zlepšit. Pokud budou chtít rezidenti svoji situaci ještě vylepšit, budou si moci přikoupit rezidentské parkování,“ dodává Vařeka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

"Pokud se zastupitelé rozhodnou, že aquapark nebude, tak jej do dvou let zavřeme," říká Martin Buršík v pořadu Na slovíčko "Pokud se zastupitelé rozhodnou, že aquapark nebude, tak jej do dvou let zavřeme," říká Martin Buršík v pořadu Na slovíčko Zastavili jsme se na slovíčko u místostarosty Martina Buršíka. 22. dubna 2019   (20:33) Od zítřejšího rána nastanou ideální podmínky pro riziko požárů. K teplu se připojí i silný vítr Od zítřejšího rána nastanou ideální podmínky pro riziko požárů. K teplu se připojí i silný vítr Pro následující dny platí výstraha ohledně silného větru a sucha. 22. dubna 2019   (17:00) Město Dobříš letos oslaví Den Země zejména s dětmi Město Dobříš letos oslaví Den Země zejména s dětmi Mezinárodní den bude oslaven i na Dobříši. 22. dubna 2019   (14:56) Velikonoční neděle byla ve znamení sportu Velikonoční neděle byla ve znamení sportu Více jak tři stovky účastníků měl letos 64. ročník silničního běhu mezi Rožmitálem pod Třemšínem a Březnicí. 22. dubna 2019   (11:33) Do zastupitelstva míří návrh na přenositelnost parkovacích lístků Do zastupitelstva míří návrh na přenositelnost parkovacích lístků Parkování patří k největším tématům ve městě. 22. dubna 2019   (08:42) Zelenočerný tým předvedl na stadionu perfektní výkon Zelenočerný tým předvedl na stadionu perfektní výkon 1.FK Příbram – FC Viktoria Plzeň 1:1 (1:1) V neděli 21. dubna přivítala ve 29. kole FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu na Litavce tým z Plzně. 22. dubna 2019   (06:48) Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Dětská varianta bude k dispozici od května tohoto roku. 21. dubna 2019   (18:19) Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnešní den je tím nejdůležitějším v křesťanském kalendáři. 21. dubna 2019   (14:14) Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Náměstí 17. listopadu bylo uzavřeno 21. dubna 2019   (10:39) AKTUÁLNĚ Provozovatelé kolotočů píšou zastupitelům: Nová vyhláška nás zničí Provozovatelé kolotočů píšou zastupitelům: Nová vyhláška nás zničí Poplatek za zábor veřejného prostranství se několikanásobně zvýšil. 21. dubna 2019   (09:23)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz