26. 10. svátek má Erik
Známky nebo slovní hodnocení. Ve hře o podobu pololetních vysvědčení je několik variant

10. ledna 2021   (07:11)
Známky nebo slovní hodnocení. Ve hře o podobu pololetních vysvědčení je několik variant
foto: pribram.cz

Ministerstvo školství doporučilo hodnotit žáky za první pololetí školního roku zejména slovně. Jak bude vypadat pololetní vysvědčení na některých příbramských základních školách?


Hned po vánočních prázdninách se k ředitelům základních škol, středních škol a konzervatoří dostala zpráva ministerstva školství (MŠMT) s doporučením pro hodnocení za první pololetí školního roku 2020/2021. „Na vysvědčení je možné hodnotit klasifikací, slovně i kombinací obou způsobů. Za stávajících okolností lze doporučit zejména hodnocení slovní, případně klasifikaci doplněnou slovním hodnocením,“ stojí v dokumentu ministerstva.
 

„Doporučení MŠMT vnímáme jako doporučení, se kterým jsme se všichni seznámili, prodiskutovali nabízené možnosti a společně našli konečnou variantu hodnocení,“ říká ředitelka z příbramské ZŠ Bratří Čapků Alena Mašiková. Obdobně se ke zprávě ministerstva staví ředitel ZŠ pod Svatou Horou v Příbrami Roman Behún: „Budeme hodnotit podle pravidel pro hodnocení vzdělávání žáků, která jsou součástí školního řádu.“
 
Způsob, jakým jsou žáci hodnoceni, mají ve školním řádu v pravidlech pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků popsány všechny školy. „V případě, že škola nemá slovní hodnocení ukotveno ve školním řádě a chtěla by tento způsob hodnocení nově využívat, je třeba adekvátně upravit školní řád, předložit jej školské radě ke schválení (lze využít možnost hlasovat korespondenčně) a následně informovat o schválené úpravě školního řádu zaměstnance, žáky školy i zákonné zástupce,“ vyjadřuje se MŠMT k jedné z doporučených variant.
 
Ve školním řádu ZŠ pod Svatou Horou je hodnocení výsledků vzdělávání žáků vyjádřeno klasifikačním stupněm nebo kombinací klasifikace a slovního hodnocení. „Žáky tedy ohodnotíme klasifikačním stupněm, některým z nich jejich vyučující doplní známku slovním hodnocením,“ konstatuje Roman Behún.
 

„Klasické“ vysvědčení se známkami dostanou také žáci v ZŠ Bratří Čapků. „Hodnocení jsou jasná a jasně definovaná nejenom ve vnitřní dokumentaci školy. Slovní hodnocení mimo vysvědčení běžně naše škola využívá. Během konzultací, které proběhly v prvním lednovém týdnu, získali zákonní zástupci hodnocení prospěchu a chování svého dítěte za první pololetí. Ve většině případů obdrželi i slovní shrnutí všeho, co jejich dítě zvládlo, v čem vyniká či má naopak určité rezervy a jakou kompetenci potřebuje posílit,“ doplňuje Alena Mašiková.
 
Dokument MŠMT vydaný 4. ledna řeší také způsob předávání vysvědčení, pokud bude 28. ledna stále trvat distanční výuka. V případě, že poslední školní den pololetí děti do škol nepůjdou, prodloužilo ministerstvo termín pro fyzické předání vysvědčení. Školy ovšem musí 28. ledna sdělit obsah vysvědčení žákům a zákonným zástupcům jinou formou např. prostřednictvím školního informačního systému.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz