Známe program letošního adventu v Příbrami
6. listopadu 2023 (16:12)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Na Štědrý den bude v ulicích města jezdit vánoční kočár s andílky a pastýřem.
Adventní zastavení se v letošním roce v Příbrami ponesou v podání místních umělců, kapel a sborů. Důvod je jasný. Vánoční svátky jsou o setkávání rodin a přátel. „Program letošního adventu jsme postavili primárně z místních sborů, kapel a umělců. Chtěli bychom na jednotlivá zastavení nalákat místní obyvatele, kteří mohou poslechnout své děti, kamarády a známé a vytvořit tak tu správnou vánoční atmosféru,“ zdůvodnil vedoucí MKC Vlasta Ševr.
Zahájení adventu a rozsvícení vánočního stromu se jako již tradičně odehraje na náměstí T. G. Masaryka, a to v neděli 3. prosince. Připraven bude pódiový program, adventní trhy, vánoční řemeslná vesnička, program na tento den také chystá Knihovna Jana Drdy a nebo spolek Eduarts, který připraví menší vánoční jarmark.
Samozřejmostí bude také slavnostní rozsvícení vánočního stromu, které proběhne okolo 17:00. Na pódiu postupně vystoupí pěvecký sbor ZUŠ Příbram 1 - Canzoneta, Vít Marčík s vánoční pohádkou – Setkání před Betlémem, sbor Jiráskáček a na závěr potěší příbramáky kapela Ginevra. Ve vánoční řemeslné dílničce si budou děti moct vyzkoušet řemeslo – písaře, tesaře či svíčkaře.
Druhé adventní zastavení se již druhým rokem chystá na Březových Horách. Před kostelem sv. Vojtěcha na náměstí J. A. Alise vystoupí sbor z Trhových Dušníků a sbor ze ZŠ Březové Hory, doplní je pak koncert populární kapely Roofers či vystoupení Bacha Baby a Rebelek z Březových Hor. Také na Březových Horách bude připraven stánek s teplým občerstvením a novinkou bude vánoční řemeslná dílna, kde si děti opět mohou vyzkoušet staročeské řemeslo. Zapomenout nesmíme pak na koncert Codex Temporis v kostele sv. Vojtěcha. Program začíná v 15:45.
Adventní zastavení s podtitulem – Stříbrná adventní neděle se odehraje v neděli 17. prosince na náměstí 17. listopadu. Jako již tradičně můžete navštívit adventní trhy, přichystán bude také pódiový program. O vánoční atmosféru se postará sbor Hokus Pokus ze ZUŠ A. Dvořáka, sbor ŽUŠ JJR z Rožmitálu pod Třemšínem, hrát se bude také vánoční pohádka Nad Betlém svítí hvězda a na závěr programu pak vystoupí kapela Vládcové vesmíru s tematickým pásmem s názvem – Vánoce na oběžné dráze. Atmosféru Vánoc pak doplní a přinesou Andělé na chůdách.
Od pondělí 18. prosince do pátku bude na náměstí 17. listopadu kromě stabilních stánků připravena také „vánoční stage“. Každý den od 15:00 můžete přijít kromě svařeného vína také na některý vánoční koncertík či vystoupení. Těšit se můžete na Jakuba Ročňáka, sbor ze ZŠ Březové Hory nebo Kamýku nad Vltavou a jejich vánoční písně a další.
Zlatá adventní neděle vychází tento rok na Štědrý den. „V tento den jsme nechtěli stavět podium, ale zároveň jsme nechtěli děti i dospělé připravit o jedno adventní zastavení. Z nápadů vzešlo to, že jsme po městě naplánovali trasu vánočního kočáru s andílky a pastýřem, který bude mít několik zastavení a také doveze dárečky seniorům do místních domovů,“ prozradil program poslední adventní neděle Vlasta Ševr.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/MKC
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Proč se na svatého Martina pojídá husa a pije víno?
•Knihovna Jana Drdy zopakuje vánoční akci Knižní strom přání
•V huti Barbora v Jincích vznikne expozice o hutnictví a hornictví, otevřena bude v příštím roce
Další články
Pičínská rybka 2026: kdo vytáhne vítězný kousek?
ČRS MO Bohutín ve spolupráci s obcí Pičín, místním SDH a dalšími partnery pořádá 4. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Mezinárodní den sester si v příbramské nemocnici připomněli poděkováním zdravotním sestrám
Oblastní nemocnice Příbram si v úterý 12. května připomněla Mezinárodní den sester. …
Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně
Několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahuje v úterý 12. května u …
AKTUALIZOVÁNO
Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami
Jen díky duchapřítomnosti řidiče taxislužby nepřišla devětačtyřicetiletá žena o 300 …
AKTUÁLNĚ
Dobrovolní hasiči nebudou čekat. Kraj otevírá vlastní dotační program za více než 50 milionů
Středočeský kraj v reakci na nejisté financování od státu přichází s vlastním řešením …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bitvy, vojenské tábory i technika. Dubno připomene květen 1945
Události závěru druhé světové války na Příbramsku připomene vzpomínková akce PÁR DNÍ K …
HISTORIE
Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu
Hasiči, policisté i záchranáři zasahovali v pondělí odpoledne u vážně vyhlížející …
FOTOGALERIE
Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu
U soudu se znovu řeší zakázka na dezinfekci fotbalových stadionů za téměř 10 milionů …
AKTUALIZOVÁNO
Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci
V sobotu 16. května se na Svaté Hoře uskuteční Pouť pedagogů. Toto setkání je určeno …
AKTUÁLNĚ
Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout
Ačkoliv se ke konci prodlouženého víkendu den po dni oteplovalo, tohle příjemné počasí …
POČASÍ




