16. 5. svátek má Přemysl

Známe budoucí podobu rozestavěné budovy u příbramské nemocnice

NEPŘEHLÉDNĚTE
27. května 2022   (06:19)
Dalších 8 fotografií v galeriiZnáme budoucí podobu rozestavěné budovy u příbramské nemocnice
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Původní záměr stavby byla patologie. Když budova vyhořela, nový majitel zde chtěl postavit hospic. Nyní je vypracována studie na polyfunkční dům.


V rozestavěné budově poblíž bývalého infekčního oddělení příbramské nemocnice měla vzniknout patologie, později hospic. Nyní zde nový vlastník plánuje výstavbu kanceláří, ateliérů a bytů, které budou určené pro zdravotníky příbramské nemocnice. Již má vypracovanou studii a brzy požádá o stavební povolení. Byty budou sloužit k pronájmu a první zájemci by se mohli stěhovat přibližně za dva roky.

Podle zjištění pribram.cz má již developer Jurij Kostjak namířeno k samotné stavbě a zná uspořádání budoucích prostor. „V přízemí budou nebytové prostory, budovu pak o jedno patro zvýšíme. Vznikne zde 15 kanceláří a 18 bytů. Ty budou o velikostech od 1+KK až 3+KK. Kvůli komfortu budoucích nájemníků nebudou chybět dva výtahy,“ řekl Kostjak.
Na pozemku investora je naplánováno 18 parkovacích míst, dalších 9 u přilehlé komunikace. „Studii již dostal k posouzení stavební úřad, nyní architekti začínají pracovat na projektu,“ dodal Kostjak.
Na pozemku investora je naplánováno 18 …
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
V roce 1992 byla stavba budovy patologie z finančních důvodů pozastavena a o šest let později vyhořela. Na objektu se podepsal i nemilosrdný zub času. Do současného žalostného stavu se však stavba dostala i vlivem dlouhotrvajících majetkových peripetií.

V roce 2005 přešlo pět devítin této nevyužité stavby do vlastnictví Příbrami. Město zde již tehdy uvažovalo o zřízení hospice, zůstalo však jen u plánů. Zbývající část objektu byla v rukou státu. Ten svůj podíl nabízel za bezmála tři miliony korun, což radnice s ohledem na dezolátní stav objektu zamítla. Ani následnou nabídku, získat podíl za 2,2 milionu, město neakceptovalo.
Před sedmi lety se budova dostala do rukou jednomu výhradnímu vlastníkovi a této zakleté stavbě opět svitla naděje. Příbramský majitel si nechal vypracovat studii na dům s hospicovými lůžky a dalšími sociálními službami, po kterých je ve městě poptávka. Po několika letech se rozhodl od záměru upustit a budovu prodal.
Nový majitel Kostjak v minulosti zrekonstruoval byty v Březnické ulici, opravil a uvedl do provozu bývalý Hotel u Města Příbrami, který se později přejmenoval na Jurkos.
Nový majitel Kostjak v minulosti …
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka / vizualizace

Fotogalerie

Známe budoucí podobu rozestavěné budovy u příbramské nemocnice (1) Známe budoucí podobu rozestavěné budovy u příbramské nemocnice (2) Známe budoucí podobu rozestavěné budovy u příbramské nemocnice (3) Známe budoucí podobu rozestavěné budovy u příbramské nemocnice (4) Známe budoucí podobu rozestavěné budovy u příbramské nemocnice (5) Známe budoucí podobu rozestavěné budovy u příbramské nemocnice (6) Známe budoucí podobu rozestavěné budovy u příbramské nemocnice (7) Známe budoucí podobu rozestavěné budovy u příbramské nemocnice (8)

foto: pribram.cz / Jakub Pečenka / vizualizace

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Vrány místo popelářů? Ve Švédsku sbírají odpadky za pamlsky. A dělají to líp než lidi Vrány místo popelářů? Ve Švédsku sbírají odpadky za pamlsky. A dělají to líp než lidi Ve švédském městě Södertälje testují projekt, který zní jako sci‑fi: divoké vrány … ZAJÍMAVOSTI Do Brd i bez auta. Cyklobusy a turistické linky propojují Plzeňsko i Příbramsko Do Brd i bez auta. Cyklobusy a turistické linky propojují Plzeňsko i Příbramsko Ačkoliv jsou autobusové linky pro turisty určené především pro Plzeňsko, využít je … DOPRAVA Jak se aktuálně vyvíjejí ceny nemovitostí v Příbrami a okolí? Jak se aktuálně vyvíjejí ceny nemovitostí v Příbrami a okolí? Realitní trh ve Středočeském kraji pokračuje i v roce 2026 v postupném růstu. Po … PR Ředitel Waldorfské školy Příbram Robert Žák: „Naším cílem je rozvíjet dítě jako celistvou osobnost“ Ředitel Waldorfské školy Příbram Robert Žák: „Naším cílem je rozvíjet dítě jako celistvou osobnost“ Jak vypadá škola, která staví na individuálním přístupu, tvořivosti a propojení … ROZHOVOR Příbram zve na výlet do minulosti: Vydejte se po stopách našich předků Příbram zve na výlet do minulosti: Vydejte se po stopách našich předků Oslavy 810. výročí města pokračují a přinášejí další zajímavou akci pro veřejnost. … HISTORIE Nenápadná akrobatka z Brd. Každé pozorování rosničky může pomoci Nenápadná akrobatka z Brd. Každé pozorování rosničky může pomoci K naším nejzajímavějším obyvatelům brdské přírody patří bezesporu rosnička zelená. … POZNÁVÁME BRDY Divadlo patří dětem: největší rodinný festival na  50 000 m², jeden nezapomenutelný den Divadlo patří dětem: největší rodinný festival na 50 000 m², jeden nezapomenutelný den V neděli 24. května se Příbram znovu promění v jedno velké dětské království. Festival … KULTURA LDM Group začíná v Příbrami stavět 130 bytů. Cílem je moderní a dostupné bydlení pro město LDM Group začíná v Příbrami stavět 130 bytů. Cílem je moderní a dostupné bydlení pro město LDM Group, vedená zakladatelem a CEO Dominikem Halmošim, zahajuje v Příbrami výstavbu … Tipy na víkend: Připomínka ukončení druhé světové války, společné výlety do přírody a celá řada divadelních představení Tipy na víkend: Připomínka ukončení druhé světové války, společné výlety do přírody a celá řada divadelních představení Tento víkend nabídne opravdu pestrý program! Můžete si připomenout ukončení druhé … NEPŘEHLÉDNĚTE
Tajné schůzky, odposlechy a podezření z manipulací. Policie dva roky sledovala vedení příbramské nemocnice Tajné schůzky, odposlechy a podezření z manipulací. Policie dva roky sledovala vedení příbramské nemocnice Manažeři příbramské nemocnice čelí vážnému podezření z ovlivňování veřejných zakázek … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz