28. 2. svátek má Lumír

Zmrzlí velikáni Vladimíra Holana jsou vítězi fotosoutěže Zimní Brdy 2023

25. března 2023   (07:06)
Dalších 5 fotografií v galeriiZmrzlí velikáni Vladimíra Holana jsou vítězi fotosoutěže Zimní Brdy 2023
foto: Vladimír Holan – Zmrzlí velikáni, Třemšín (zdroj: AOPK ČR, Správa CHKO Brdy))

Porota složená z pracovníků Správy CHKO Brdy vybírala z 88 fotografií od 32 autorů.


Další kolo fotografické soutěže, tentokrát na téma zimních Brd, vyhlásila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa Chráněné krajinné oblasti Brdy (CHKO) v lednu. Přihlásit se mohl kdokoliv z řad široké veřejnosti, úkolem fotografů bylo pořídit a v elektronické podobě poslat až tři snímky. Do březnové uzávěrky zaslalo 32 autorů celkem 88 fotografií. Vítězem jsou Zmrzlí velikáni od Vladimíra Holana, jehož fotografie Temelínské moře z Malého Toku zaujala porotu také v předešlém podzimním kole, ve kterém obsadila páté místo.

Výběr pěti nejlepších fotografií měla na bedrech opět porota složená z pracovníků Správy CHKO Brdy. Vedle námětu a zajímavosti patří k dalším hodnoceným parametrům kvalita provedení a zpracování. Vítězové získávají věcnou cenu.
Další oceněné fotografie pocházejí od Lukáše Krajdla, Petra Kasala, Lucie Kvasničkové a Jitky Rydvalové. Ve fotogalerii uvádíme první pětici podle vítězných pořadí, všechny soutěžní snímky si můžete prohlédnout na webu brdy.nature.cz. Organizace chystá další – jarní a letní – kola fotosoutěže.
Fotosoutěž Zimní Brdy 2023
1. místo: Vladimír Holan – Zmrzlí velikáni, Třemšín
2. místo: Lukáš Krajdl – Padrtě z blízka
3. místo: Petr Kasal – Sám mezi jehličím, Slonovec
4. místo: Lucie Kvasničková – Blížící se přeháňka, Tok
5. místo: Jitka Rydvalová, Malý Tok

Fotogalerie

Zmrzlí velikáni Vladimíra Holana jsou vítězi fotosoutěže Zimní Brdy 2023 (1) Zmrzlí velikáni Vladimíra Holana jsou vítězi fotosoutěže Zimní Brdy 2023 (2) Zmrzlí velikáni Vladimíra Holana jsou vítězi fotosoutěže Zimní Brdy 2023 (3) Zmrzlí velikáni Vladimíra Holana jsou vítězi fotosoutěže Zimní Brdy 2023 (4) Zmrzlí velikáni Vladimíra Holana jsou vítězi fotosoutěže Zimní Brdy 2023 (5)

foto: snímky oceněné v soutěži Zimní Brdy 2023 (zdroj: AOPK ČR, Správa CHKO Brdy)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Ani v sobotu neměli záchranáři a hasiči klidný den a zasahovali u nehody v Obořišti, … FOTOGALERIE Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Zastupitelstvo města Příbram na svém únorovém jednání schválilo poskytnutí finanční … POLITIKA Všichni jsme unavení. Tohle je důvod, o kterém se nemluví Všichni jsme unavení. Tohle je důvod, o kterém se nemluví Ještě nedávno jsme si nastavovali budík na pět ráno, četli knihy o produktivitě a měli … LIFESTYLE Máte doma „zapomnětlivého génia“? ADHD u dospělých je častější, než si myslíme Máte doma „zapomnětlivého génia“? ADHD u dospělých je častější, než si myslíme Když se řekne ADHD, většina lidí si představí neposedné dítě ve školní lavici. Jenže … NEPŘEHLÉDNĚTE Hýbou se Příbramáci dost? Využívají místní sportoviště, nebo zůstávají prázdná? Hýbou se Příbramáci dost? Využívají místní sportoviště, nebo zůstávají prázdná? Příbram nabízí na své poměry poměrně široké možnosti sportovního vyžití. Obyvatelé … ANKETA Nejčastější prohřešky řidičů podle policie: Telefon v ruce i stání na zastávce Nejčastější prohřešky řidičů podle policie: Telefon v ruce i stání na zastávce Držení telefonu za jízdy nebo zastavování na autobusových zastávkách. To jsou podle … DOPRAVA Mezi světlem a tichem Nic není skutečnější než nic v Galerii Františka Drtikola Mezi světlem a tichem Nic není skutečnější než nic v Galerii Františka Drtikola V sobotu 28. února od 16 hodin se uskuteční dernisáž a komentovaná prohlídka výstavy … Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků II. Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků II. Brdy nejsou určitě tak bohaté na lišejníky jako například Šumava nebo Jeseníky, ale … POZNÁVÁME BRDY Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy! Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy! Příbramská rodačka a jedna z nejznámějších českých MMA bojovnic Lucie Pudilová má za … SPORT
Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí Vybrat si správnou střední školu není jednoduché. Příbramsko však nabízí překvapivě … ŠKOLSTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz