11. 11. svátek má Martin

Zmrazené vánoční cukroví, na zemi zbytky potravin, špína a mastnota. Hygienici se nestačili divit

21. října 2019   (16:28)
Zmrazené vánoční cukroví, na zemi zbytky potravin, špína a mastnota. Hygienici se nestačili divit

Dle vyjádření provozovatele hotelu byly prošlé suroviny v chladničkách určeny k likvidaci.


Dne 27. 09. 2019 provedli hygienici kontrolu ve stravovacím úseku Hotelu ERMI v Jincích. 

Zařízení je v provozu od února do listopadu, a to pouze na základě předem dohodnutých objednávek a pořádaných jednorázových akcích (školení, svatby, „teambuilding“ apod.). Při akcích je zajišťováno celodenní stravování; ubytovací kapacita hotelu je pro 30 osob.
 
Kontrolou bylo v zázemí stravovacího úseku zjištěno nedostatečné provádění pravidelného a řádného úklidu. V kuchyni, přípravnách a ve skladech, zejména v těžko přístupných místech za technologickým vybavením a pod regály, byly podlahy a stěny znečištěny špínou tmavé barvy, mastnotou a prachem.  Povrchy technologického vybavení v kuchyni (sporák, chladicí a mrazicí zařízení, pracovní stoly) byly znečištěny mastnotou a zbytky pokrmů, okolí všech dřezů a vodovodní baterie byly silně znečištěny mastným povrchem. Vnitřní i vnější povrchy úložných skříněk, polic, topných těles, nádob na odpad apod. byly znečištěny mastným žlutohnědým povlakem.
 
V kuchyni, komunikační chodbě a v přípravnách byly v  chladicích a mrazicích zařízeních zcela nevhodně uloženy potraviny pro soukromé účely kontrolované osoby. Jednalo se o kozí sýry (bez nabývacích dokladů), zamrazený borůvkový koláč, vánoční cukroví, lívance, hotové pokrmy, syrové maso aj.
 
V chladicím zařízení byly skladovány zbytky potravin, které byly, dle sdělení kontrolované osoby, určené k likvidaci. Některé vykazovaly i senzorické změny (potraviny byly oschlé, okoralé, místy s plísní).
 
Hrubá přípravna brambor a zeleniny nebyla v době kontroly využívána, čištění brambor bylo nevhodně prováděno přímo v kuchyni.  Brambory uloženy v papírové tašce v kuchyni vedle výlevky.
 
Kontrolované osobě bylo zaměstnanci KHS nařízeno provést bezodkladnou sanitaci všech prostor zařízení, okamžité vymístění osobních potravin a všech zbytků potravin včetně nepotřebných předmětů.
 
S provozovatelkou byla projednána potřebná nápravná opatření včetně termínů jejich realizace.
 
Za zjištěné nedostatky byl provozovateli uložen finanční postih.
 
Opakovanou kontrolou provedenou v Hotelu Ermi v Jincích dne 30. 9. 2019 bylo zjištěno, že uložená opatření byla v plném rozsahu splněna.
 

Dne 27. 09. 2019 provedli hygienici kontrolu …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: KHS

autor: topDalší články

Já můžu zlobit, mám na to papír. Slýchávají učitelé od svých žáků Já můžu zlobit, mám na to papír. Slýchávají učitelé od svých žáků „Kdysi co řekl pan učitel, to platilo. Dnes se již žáci nebojí oponovat učiteli. Je však třeba zapracovat na tom, aby dokázali diskutovat slušně,“ říká Mgr. Roman Behún, ředitel Základní školy pod Svatou Horou 11. listopadu 2019   (17:57) Městská chata na Šumavě vykazuje čím dál větší ztrátu Městská chata na Šumavě vykazuje čím dál větší ztrátu Provoz rekreační chaty na Zadově vykazoval v loňském roce ztrátu zhruba 140 tisíc korun. O jejím prodeji však město neuvažuje 11. listopadu 2019   (15:29) Vyjel za svodidla a skončil na střeše Vyjel za svodidla a skončil na střeše Zraněného řidiče odvezla záchranná služba do nemocnice 11. listopadu 2019   (13:25) Senioři ušili panenky na pomoc chudým dětem Senioři ušili panenky na pomoc chudým dětem Každá panenka představuje jedno skutečné dítě, které bude proočkováno proti šesti smrtelným nemocem. Šilo se i v Sedlčanech a Rožmitále pod Třemšínem 11. listopadu 2019   (11:28) Příbram chce v příštím roce hospodařit s příjmy 888 milionů korun a výdaji 1,023 miliardy Kč Příbram chce v příštím roce hospodařit s příjmy 888 milionů korun a výdaji 1,023 miliardy Kč Schodek 135 milionů korun plánuje pokrýt z vlastních zdrojů, které jsou zhruba ve výši čtvrt miliardy. S návrhem rozpočtu již souhlasili městští radní, v prosinci ho ještě budou schvalovat zastupitelé 11. listopadu 2019   (08:53) Proč se slaví svátek svatého Martina, pojídá se husa a pije víno? Proč se slaví svátek svatého Martina, pojídá se husa a pije víno? Se svatým Martinem přichází podle tradice zima a sníh 11. listopadu 2019   (06:00) V pondělí přijede do Příbrami Martin na bílém koni V pondělí přijede do Příbrami Martin na bílém koni Největší akcí, kterou Spolek Prokop Příbram připravuje v rámci projektu „S Permonem za dětmi a seniory“ je lampiónový průvod o svátku svatého Martina. 10. listopadu 2019   (16:59) Bylo nalezeno devět mrtvých štěňat, desáté bojuje o život Bylo nalezeno devět mrtvých štěňat, desáté bojuje o život Štěňata byla odhozena v křoví 10. listopadu 2019   (13:32) VIDEO: Před příbramským obchodem hajloval a křičel nacistická hesla VIDEO: Před příbramským obchodem hajloval a křičel nacistická hesla V případě dopadení hrozí muži až tři roky ve vězení. 10. listopadu 2019   (12:45) Policisté kontrolovali rekreační objekty v chatových osadách, během akce získali poznatek k podezřelé osobě Policisté kontrolovali rekreační objekty v chatových osadách, během akce získali poznatek k podezřelé osobě Na Dobříšsku u řeky Vltavy policejní hlídky kontrolovaly chaty ze země, ze vzduchu i z vody. 10. listopadu 2019   (11:02)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz