29. 7. svátek má Marta




Zmizely starožitné hodiny a posilovací stroj

13. ledna 2020   (10:26)
Zmizely starožitné hodiny a posilovací stroj
foto: am.cz, PČR.

Zlodějům, kteří se zaměřují na vykrádání chat a chalup, začala s příchodem zimy hlavní sezóna.



Nemilé překvapení čekalo na majitele rekreačního objektu v katastru obce Chotilsko, který přijel po čtvrt roce zkontrolovat své obydlí. „Někdy v době od 1. října do 12. ledna odsud odcizil zatím nezjištěný pachatel elektrický křovinořez, pilu, plotové nůžky, kompresor, drobné nářadí. Nepohrdl ani potravinami, proutěnou truhlou, obrazem krajinky a dokonce i posilovacím strojem. Našel tu i klíče od jiné chalupy, z té si nakonec odnesl tzv. „cibulákové“ nádobí,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že vzniklá škoda byla vyčíslena na 33 tisíc korun.

Jiný nenechavec si odnesl z rekreační chaty v katastru obce Břekova Lhota starožitné kyvadlové hodiny, jejichž hodnota činí 15 tisíc korun. Ke krádeži došlo v prosinci.

Policisté upozorňují, že vloupání se dá často zabránit několika jednoduchými triky. Cílem je vždy především zloděje od vloupání odradit. Police nabízí volně ke stažení aplikaci s názvem „Zabezpečte se“, která detailně popisuje, jak se před zloději chránit.

Mezi základní rady patří pořídit si kvalitní zámek, mít prostor před vchodem do domu dobře viditelný, na pozemku by se neměly objevovat věci, které by mohly pomoci při vloupání, jako těžké nářadí nebo žebříky. Pomohou i dobré vztahy s lidmi v sousedství, kteří mohou stavbu občas zkontrolovat. Nejúčinnější jsou alarmy a další elektronické systémy, majitel se ale musí připravit na větší investici.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
PČR.
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Proteinová horečka pokračuje. Proč jsou bílkoviny dnes téměř v každém výrobku? Proteinová horečka pokračuje. Proč jsou bílkoviny dnes téměř v každém výrobku? Ještě před několika lety byly proteinové výrobky spojovány hlavně s kulturisty a … ZAJÍMAVOSTI Paratriatlonista Tománek se vrací na Havaj. V Lucembursku si suverénně vybojoval účast na mistrovství světa Paratriatlonista Tománek se vrací na Havaj. V Lucembursku si suverénně vybojoval účast na mistrovství světa Paratriatlonista Jan Tománek si zajistil účast na letošním mistrovství světa na … SPORT Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku Tropické teploty, které překračují 30 stupňů Celsia, představují velkou zátěž nejen … AKTUÁLNĚ Vojenské lesy posilují ochranu Brd před požáry. Nasazují nové hasicí prostředky Vojenské lesy posilují ochranu Brd před požáry. Nasazují nové hasicí prostředky Vojenské lesy a statky ČR (VLS) posilují ochranu lesů před požáry. V reakci na stále … AKTUÁLNĚ Vedra udeří naplno. V pátek může v Česku padnout hranice 40 stupňů Vedra udeří naplno. V pátek může v Česku padnout hranice 40 stupňů Českou republiku čeká další vlna mimořádných veder. Meteorologové vydali výstrahu před … AKTUÁLNĚ Drakovna se mění. Jolie Café et Pain otevře v říjnu a přinese vlastní pekárnu i celodenní menu Drakovna se mění. Jolie Café et Pain otevře v říjnu a přinese vlastní pekárnu i celodenní menu V přízemí Drakovny vzniká nový podnik Jolie Café et Pain. Prostory, kde na počátku 20. … FOTOGALERIE Rock’n’roll, loutky i moravská nálada. Březnické léto láká na nabitý závěr prázdnin Rock’n’roll, loutky i moravská nálada. Březnické léto láká na nabitý závěr prázdnin Festival Březnické léto pokračuje i během druhé poloviny prázdnin a nabídne pestrý … KULTURA Středočeští zemědělci hlásí polovinu sklizně. Úrodu však srazily mrazy i sucho Středočeští zemědělci hlásí polovinu sklizně. Úrodu však srazily mrazy i sucho Zemědělci ve Středočeském kraji v minulém týdnu postoupili se sklizní obilovin za … AKTUÁLNĚ Hasiči bojují s doutnajícím odpadem v Rožmitále, na místě pomáhá i těžká technika Hasiči bojují s doutnajícím odpadem v Rožmitále, na místě pomáhá i těžká technika V areálu zpracovatelské firmy v lokalitě u Zalán u Rožmitálu pod Třemšínem vypukl dnes … AKTUÁLNĚ
Tesco zvažuje prodej svých obchodů ve střední Evropě. Dotknout by se to mohlo i prodejen v Česku Tesco zvažuje prodej svých obchodů ve střední Evropě. Dotknout by se to mohlo i prodejen v Česku Obchodní řetězec Tesco podle informací britského deníku Financial Times zvažuje prodej … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz