Zlomil násadu od koštěte a ohrožoval ostrahu
19. srpna 2020 (08:57)
Z trestného činu krádeže je podezřelý 43letý a o šest let starší muž. Dne 14. srpna pod rouškou tmy zavítali po vzájemné domluvě do oploceného a uzamčeného jezdeckého areálu ve Zduchovicích na Milínsku. Při prohledávání objektu je ale vyrušila ostraha. Zloději se dali na útěk, starší z nich chtěl dokonce zastrašit své pronásledovatele, zlomil proto násadu od koštěte a ostrou částí se je snažil zasáhnout. Na hrázi rybníka měli pachatelé zaparkované vozidlo, majitel objektu jim však zamezil v odjezdu a následně přivolal policii.
Kriminalisté obvinili i 40letého muže, který byl v pondělí zadržen po tři čtvrtě hodinové honičce na příbramských silnicích. Seděl jako spolujezdec v kradeném autě. Jak se ukázalo, byl na něj vydán souhlas se zadržením. Měl se dopustit majetkové trestné činnosti, již v minulosti byl za obdobné jednání souzen a trestán.
Od dubna do srpna ukradl nejméně šest jízdních kol, většinou ze sklepů či garáží. Další kolo se pokusil odcizit, ale majitel ho přitom vyrušil, proto utekl s nepořízenou. Dále z jednoho příbramského bytu zcizil fotoaparáty, externí disky, alkohol a telefon. Způsobil škodu ve výši 135 tisíc korun. Muž je stíhán vazebně pro trestný čin krádeže a porušování domovní svobody. Protože kradl i v době nouzového stavu, hrozí mu až osmiletý pobyt za mřížemi.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
PČR
PČR
autor: Jakub Pečenka
Další články
Fandi Česku v Kulturním domě v Příbrami
Kulturní dům Příbram zve všechny, kdo chtějí fandit českému týmu na Mistrovství světa …
SPORT
Nafta v Příbrami zlevnila, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,59 Kč do 43,90 Kč …
DOPRAVA
Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd
Milovníci přírody, Brd i nevšedních zážitků mají jedinečnou příležitost nahlédnout do …
ZAJÍMAVOSTI
Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem
Hledáte nenáročný výlet, kde se spojí historie, krásné interiéry i procházka v parku? …
TIP NA VÝLET
Legendární pochod Praha–Prčice je zpět. Tisíce lidí znovu obují toulavé boty
Už v sobotu 16. května odstartuje 59. ročník jednoho z nejslavnějších turistických …
AKTUÁLNĚ
V ulici pod nemocnicí byl hlášen únik plynu
Ve čtvrtek 14. května ráno mířily hasičské vozy do ulice Gen. R. Tesaříka v …
AKTUÁLNĚ
Kyberpodvody prudce rostou. Policie radí, jak nenaletět a kde si vše ověřit
Kyberkriminalita v Česku dál prudce roste. Jen za první čtvrtletí letošního roku …
AKTUÁLNĚ
Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut
Více než dva tisíce zkontrolovaných vozidel, stovky přestupků a desítky řidičů pod …
AKTUALIZOVÁNO
Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci
Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5,3 milionu korun. Vůči …
AKTUÁLNĚ
Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu
PŘÍBRAM – Zatímco dvůr centrální hasičské stanice ve Školní ulici byl plný dětí ze …
NEPŘEHLÉDNĚTE





