Zloději v noci vykradli čerpací stanici v Krásné Hoře nad Vltavou, na místě jsou kriminalisté
2. července 2020 (08:30)
„Oznámení o krádeži jsme přijali před půl pátou ranní,“ řekl policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.
Operační středisko středočeské policie přijalo ve čtvrtek ráno oznámení o vloupání do čerpací stanice v Krásné Hoře nad Vltavou. Na místo vyjeli policisté a kriminální služba z Příbrami, kteří zajišťují stopy.
Zloděj se dostal do vnitřních prostor skrz skleněnou okenní výplň, kterou rozbil kamenem. „V současné chvíli zjišťujeme rozsah jak škody způsobené na majetku, tak i na odcizeném zboží,“ sdělil pribram.cz policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.
Zloděje od krádeže neodradily ani kamery, které jsou na čerpací stanici nainstalovány. Zda byl pachatel zachycen na kamerovém záznamu policie nezveřejnila. Kriminalisté intenzivně pátrají po totožnosti pachatele, kterému za uvedený čin hrozí až dva roky ve vězení. „Vzhledem k probíhajícímu šetření nebude v současné chvíli policie sdělovat další informace,“ doplnil mluvčí.
K posledním vloupáním do čerpacích stanic došlo loni 30. prosince v Chrašticích a letos na jaře v Brodské ulici v Příbrami. Z Chraštic si zloděj tehdy odnesl cigarety v hodnotě 40 tisíc korun, z příbramské čerpací stanice neukradl nic, pouze způsobil materiální škodu. Do vnitřních prostor se zloději dostali stejným způsobem jako v dnešním případě, rozbili skleněné výplně kamenem.
Důvod, proč jsou čerpací stanice častým terčem útoků zlodějů, tkví zejména v předmětu zájmu pachatelů, v relativně snadných možnostech vniknutí a v neposlední řadě v umístění benzinových stanic. Pachatelé nejčastěji odcizují cigarety a alkohol.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně
Sociální sítě opět zaplavuje nový vztahový trend, který budí emoce i ostrou kritiku. …
LIFESTYLE
Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF
Jan Štěpánek z Pankration Gymu Příbram vybojoval na mezinárodním turnaji Balkan Open …
SPORT
Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí
ZŠ Březové Hory je jednou z mála škol v Příbrami, která staví výuku na slovním …
ROZHOVOR
Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut
Třicet studentů oboru Bezpečnostně právní činnost ze SOŠ Dubno si vyzkoušelo, jak …
FOTO
Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky
Příbram čeká nabitý sportovní víkend. Už 30. a 31. května se areál Nový rybník promění …
SPORT
Kociánek, drobný klenot brdských lesů
Když člověk prochází jarními Brdy, snadno přehlédne jednu z jejich nejpůvabnějších …
POZNÁVÁME BRDY
Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem
Příbramští záchranáři, policisté i hasiči zasahovali během několika hodin u série …
AKTUALIZOVÁNO
Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry
Ještě před pár lety byly běžecké kluby hlavně o sportu. Dnes se z nich stále častěji …
ZAJÍMAVOSTI
Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek
Začátek června tradičně patří dětem. Mezinárodní den dětí, který připadá na 1. června, …
ZAJÍMAVOSTI
Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci
/FOTO, VIDEO/ Minulý pátek byla v Chráněné krajinné oblasti Brdy navrácena do přírody …
BLESKOVÁ ZPRÁVA







