13. 2. svátek má Věnceslav




Zloděj chtěl ukrást i modlitební knihu

5. února 2021   (08:18)
Zloděj chtěl ukrást i modlitební knihu
foto: pribram.cz, ČTK

Zloděj, který vykrádal domy na Březnicku, byl dopaden. Modlitební kniha, kterou chtěl při posledním vloupání odcizit, by se mu hodila. V případě odsouzení by se mohl modlit až osm let ve vězení.


Kriminalisté tento týden obvinili 27letého muže, který vykrádal domy na Březnicku. Během ledna vnikl do rodinného domu, do novostavby a do bývalého mlýna. Ze dvou objektů odcizil nivelační lasery, notebook, reproduktor, motorovou pilu a krabice se šrouby. Při třetí krádeži ho však vyrušil majitel obydlí. Pachatel už měl na hromadě připraveny věci k odcizení, šlo o hru šipky, aku vrtačky, zesilovač, izolační pásky, kapesní nůž, Gola sady a šperkovnici se starou bižuterií. Do batohu si přibalil i modlitební knihu.

Přivolaní policisté následně zjistili, že dotyčný se také ve třech případech zmocnil motorového vozidla bez vědomí a souhlasu jeho majitelky. Navíc řídil, ačkoliv má vysloven ještě na více než rok zákaz řízení. Muž se nyní bude zpovídat ze čtyř trestných činů, a to z přečinu neoprávněné užívání cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí, porušování domovní svobody a ze zločinu krádeže, který spáchal v době nouzového stavu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Dva příslušníci z Věznice Příbram pomohli zachránit lidské životy Dva příslušníci z Věznice Příbram pomohli zachránit lidské životy Dva příslušníci z Věznice Příbram převzali z rukou generálního ředitele genmjr. Tomáše … Kauza „dezinfekce stadionů“ míří k soudu. Obžalobě čelí i FK Příbram Kauza „dezinfekce stadionů“ míří k soudu. Obžalobě čelí i FK Příbram Obvodní soud pro Prahu 6 může zahájit hlavní líčení v rozsáhlé kauze spojené se … Zdravotní stav starší populace se lepší. Proto první lékařská prohlídka kvůli řidičáku od 70 let Zdravotní stav starší populace se lepší. Proto první lékařská prohlídka kvůli řidičáku od 70 let Řidiči senioři si polepšili. Připomínáme, že první povinná lékařská prohlídka už se … Doprava Studenti architektury FA ČVUT představili svůj pohled na urbanismus Příbrami Studenti architektury FA ČVUT představili svůj pohled na urbanismus Příbrami Příbram se stala na několik dní místem setkání mladých architektů a nadšenců … FOTOGALERIE Takhle vypadá škola, kde děti řídí vlastní sportovní akci. EDURUN se vrací na Březové Hory Takhle vypadá škola, kde děti řídí vlastní sportovní akci. EDURUN se vrací na Březové Hory Chcete vidět, co dokážou sedmáci a osmáci, když dostanou důvěru? ZŠ Březové Hory se … FOTOGALERIE 4 tipy na Valentýna v Příbrami: vybrali jsme to nejlepší z valentýnských menu 4 tipy na Valentýna v Příbrami: vybrali jsme to nejlepší z valentýnských menu Hledáte, kam v Příbrami vyrazit na Valentýna? Vybrali jsme podniky, které připravily … FOTO Nová cisternová stříkačka třetí generace za jedenáct milionů je skoro na cestě do Rožmitálu Nová cisternová stříkačka třetí generace za jedenáct milionů je skoro na cestě do Rožmitálu Rožmitál pod Třemšínem posiluje bezpečnost. Dobrovolní hasiči se byli osobně podívat … Nepřehlédněte Na silnici u Rožmitálu vyjela řidička mimo silnici Na silnici u Rožmitálu vyjela řidička mimo silnici Ve čtvrtek 12. února se před osmou hodinou ranní stala nehoda osobního vozu na silnici … Doprava Bohutín slaví 100 let masopustního průvodu. Masky vyrazí i do Příbrami Bohutín slaví 100 let masopustního průvodu. Masky vyrazí i do Příbrami Masopustní úterý 17. února bude letos v Bohutíně výjimečné. Tradiční maškarní … Masopust
Středočeští hygienici provedli v roce 2025 téměř 1 800 kontrol stravovacích zařízení včetně těch na Příbramsku Středočeští hygienici provedli v roce 2025 téměř 1 800 kontrol stravovacích zařízení včetně těch na Příbramsku Ani v roce 2025 středočeští hygienici nepolevovali v kontrolách stravovacích … Nepřehlédněte
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz