2. 4. svátek má Erika




Zlevňování benzinu se zastavilo, u nafty pokles cen pokračuje. Na Příbramsku jsou ceny stále vysoké

14. května 2020   (11:15)
Zlevňování benzinu se zastavilo, u nafty pokles cen pokračuje. Na Příbramsku jsou ceny stále vysoké
foto: pribram.cz, CCS

Řidiči na Příbramsku zaplatí v průměru za litr benzinu 26,79 korun, za naftu pak 26, 70 korun.


Zlevňování benzinu se tento týden zastavilo, u nafty nadále pokračuje. Průměrná cena Naturalu 95 od minulé středy stoupla v ČR o devět haléřů na 25,84 koruny za litr, i tak ale zůstává nejnižší od dubna 2009. Nafta za týden zlevnila o další tři haléře na 25,88 Kč/l a je nejlacinější od dubna 2016. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny paliv sleduje. Pohonné hmoty zlevňovaly od poloviny ledna, kdy řidiči tankovali litr benzinu či nafty za více než 32 korun. Pokles cen zrychlil s nástupem pandemie koronaviru a následným snížením cen ropy.

Nejprodávanější benzin Natural 95 u čerpacích stanic ve Středočeském kraji mírně zdražil. Litr stojí 26,45 koruny, o šest haléřů více než před týdnem. Nafta zlevnila o šest haléřů na 26,44 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.
Nejdražší benzin v regionu řidiči natankují na Berounsku, litr Naturalu 95 tam vyjde na 27,58 koruny. Naopak nejlevněji benzin pořídí na Mělnicku, kde stojí litr 25,16 koruny. Pod hranici 26 korun klesla cena benzinu také na Kutnohorsku, Mladoboleslavsku a Rakovnicku.
Nejdražší nafta se prodává také na Berounsku, litr tam stojí 27,59 Kč. Nejlevněji v kraji řidiči pořídí naftu na Mělnicku, kde se litr prodává za 25,54 koruny. Průměrná cena nafty pod 26 korun za litr je také na Kutnohorsku a Rakovnicku.

Řidiči na Příbramsku zaplatí v průměru za litr benzinu 26,79 korun, za naftu pak 26, 70 korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
CCS
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Prokletá sláma ve Zduchovicích: Hasiči se po čtyřech dnech vrátili ke stejnému požáru Prokletá sláma ve Zduchovicích: Hasiči se po čtyřech dnech vrátili ke stejnému požáru Jen čtyři dny klidu dopřál hasičům na Příbramsku požár uskladněné slámy ve … AKTUALIZOVÁNO Nová urologická ambulance v Rožmitále pod Třemšínem rozšíří dostupnost péče Nová urologická ambulance v Rožmitále pod Třemšínem rozšíří dostupnost péče Obyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem a okolí se dočkají lepší dostupnosti specializované … Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu Desítky dobrovolníků se i letos zapojily do jarní akce Ukliď Brdy 2026. Výsledkem je … PŘÍRODA Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven Příbram má nový podnik, který stojí za pozornost. Restaurace 27 vznikla jen pár kroků … PR U Bukovan havaroval autobus, na místě zasahovali hasiči i záchranka U Bukovan havaroval autobus, na místě zasahovali hasiči i záchranka U další nehody autobusu zasahovali záchranáři ve čtvrtek ráno na silnici u obce … AKTUALIZOVÁNO Velikonoce pod dohledem policie: řidiči na Příbramsku chybují, kontroly přitvrdí Velikonoce pod dohledem policie: řidiči na Příbramsku chybují, kontroly přitvrdí Policisté na Příbramsku se před velikonočními svátky zaměřili na kontrolu řidičů – a … AKTUÁLNĚ Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie Semifinále mezi Příbramí a Prostějovem začalo dramatem, které se lámalo až v … SPORT Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku Vážná dopravní nehoda ochromila ve středu odpoledne provoz v obci Dobrošovice na … AKTUALIZOVÁNO Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den Každý rok na 1. dubna připadá Mezinárodní den ptactva. Možná to zní jako apríl, ale … ZAJÍMAVOSTI
Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy Lékárna ONP bude během velikonočních svátků uzavřena. Nemocnice zároveň informuje o …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz