31. 7. svátek má Ignác




Zlato z Turína! České hokejistky ovládly univerziádu, Příbram slaví

SPORT
22. ledna 2025   (09:30)
Zlato z Turína! České hokejistky ovládly univerziádu, Příbram slaví
foto: Česká asociace univerzitního sportu / se souhlasem

Ženská reprezentační výprava se nesmazatelně zapsala do historie českého hokeje. V napínavém finálovém duelu porazili české hokejistky favorizovanou Kanadu 2:1 a domů se vrací s historicky první zlatou medailí z univerzitních her.


České hokejistky dosáhly historického úspěchu na zimní světové univerziádě v Turíně. Při své teprve druhé účasti na této akci ani jednou nepoznaly chuť porážky a po zásluze vystoupaly až na vrchol. Ve finále zdolaly favorizovanou Kanadu 2:1 po prodloužení a poprvé v historii turnaje získaly zlaté medaile. Významný podíl na triumfu má příbramský hokej, neboť v týmu bylo hned 12 hráček z Příbrami.

Cesta českého týmu turnajem byla ohromující. Po suverénních výhrách ve skupině nad USA, Kazachstánem a Japonskem narazily hokejistky v semifinále na Slovensko, které přehrály 3:1. Finále proti Kanadě přineslo dramatickou podívanou. První třetina gól nenabídla. Napilno ale měla česká brankářka Julie Pejšová, na kterou kanadské hráčky vyslaly 13 střel. Češky kanadskou bránu ohrozily pouze pěti střelami.

Ani druhá třetina nenabídla branku, příbramská brankářka nadále držela naději českého týmu na zisk zlaté medaile. České hokejistky i přes obrovský tlak Kanady neztrácely hlavu a dál bojovaly. O první gól se nakonec postarala ve třetí třetině příbramská útočnice Barbora Bartáková, po přihrávce Dominiky Malické, a poslala český tým do vedení 1:0. To vydrželo českým hráčkám pouhých 40 sekund. O vyrovnání se postarala Sydney Mercier. Další gól ve třetí třetině nepadl a následovalo prodloužení.
Cesta českého týmu turnajem byla ohromující. …
foto: Česká asociace univerzitního sportu / se souhlasem
Český výběr skvělými zákroky držela i v prodloužení příbramská brankářka Julie Pejšová. Proti kanadským hráčkám se blýskla několika fantastickými zákroky a zastavila v utkání přes 50 střeleckých pokusů svých soupeřek. Tři minuty a 39 sekund před koncem dvacetiminutového prodloužení rozhodla o zlaté medaili další hráčka Příbrami Anna Vaníčková, po přihrávkách Barbory Bartákové a Hany Haasové. Češky se tak mohly radovat ze zisku historických zlatých medailí!

Jedna z českých hrdinek, brankářka Julie Pejšová, bezprostředně po zápase pro fisu.tv prohlásila: „Pořád to nemůžu zpracovat, jsem v šoku a nemůžu tomu uvěřit. Mám pocit, že sním. Je to neuvěřitelné. Pochytala jsem spoustu střel, ale v každém zápase se snažím dát svým spoluhráčkám šanci na vítězství a myslím, že se mi to dnes povedlo. Nezáleží, jestli chytím pět nebo sto střel. Vždycky chci hlavně vyhrát zápas. Dělám to pro naše holky. Známe se všechny víc jak deset let, hrajeme spolu, mám je moc ráda a všechno co dělám, dělám pro ně. Asi před osmi lety jsme skončily druhé v evropském poháru a já jim tehdy řekla, že jednou vyhrajeme něco opravdu velkého. A teď se to podařilo!"
Český výběr skvělými zákroky držela i v …
foto: Česká asociace univerzitního sportu / se souhlasem
Tým složený převážně z hráček Příbrami a Karviné, dvou nejlepších týmů domácí ženské soutěže, ještě vylepšil zisk bronzových medailí z Lake Placid z před dvou let a může slavit nečekané zlato. Poděkování za výbornou reprezentaci příbramského klubu patří Barboře Bartákové, Natálii Brychové, Kateřině Dvořákové, Lucii Eignerové, Denise Habartové, Alexandře Halounové, Sandře Halounové, Viktorii Chladové, Markétě Mazancové, Tereze Mazancové, Julii Pejšové, Anně Vaníčkové a reprezentačnímu asistentovi trenéra a manažerovi příbramské akademie žen Romanu Kosinovi.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / Česká asociace univerzitního sportu
autor: Oldřich Kozák








Další články

Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v interiérovém designu se letos posouvají směrem k větší útulnosti a … ZAJÍMAVOSTI Na tísňových linkách se rozdrnčely telefony: Po nárazu vodního skútru do skály na Slapech vzlétl vrtulník Na tísňových linkách se rozdrnčely telefony: Po nárazu vodního skútru do skály na Slapech vzlétl vrtulník Operační střediska tísňových linek 158 a 112 přijala dnes po půl druhé odpoledne … AKTUALIZOVÁNO Vedra utne v sobotu studená fronta, přijdou i silné bouřky. Po víkendu se horko vrátí Vedra utne v sobotu studená fronta, přijdou i silné bouřky. Po víkendu se horko vrátí Česko čeká velmi proměnlivý víkend. Pátek přinese vrchol současné vlny veder, kdy … AKTUÁLNĚ Pára na rožmitálské železnici nabídne historický vlak, drezínu i historický autobus Robur. Na nádraží bude celodenní program Pára na rožmitálské železnici nabídne historický vlak, drezínu i historický autobus Robur. Na nádraží bude celodenní program Milovníci železnice, historie i rodiny s dětmi si přijdou na své v sobotu 1. srpna, … TIP NA VÝLET Lboy míří do Příbrami. Klub Peklo se po prázdninách znovu otevře koncertem mladého rappera Lboy míří do Příbrami. Klub Peklo se po prázdninách znovu otevře koncertem mladého rappera Příbramský klub Peklo se po prázdninové pauze znovu otevírá a hned startuje silným … KULTURA Pozor na instantní nudle! Inspekce varuje před salmonelou Pozor na instantní nudle! Inspekce varuje před salmonelou Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala naléhavé varování před … AKTUÁLNĚ Podpora až 38.500 korun. V Příbrami je práce dost — je čas pravidla změnit? Podpora až 38.500 korun. V Příbrami je práce dost — je čas pravidla změnit? Podpora v nezaměstnanosti může v prvních měsících dosáhnout až 38 500 korun. V době, … ANKETA Proteinová horečka pokračuje. Proč jsou bílkoviny dnes téměř v každém výrobku? Proteinová horečka pokračuje. Proč jsou bílkoviny dnes téměř v každém výrobku? Ještě před několika lety byly proteinové výrobky spojovány hlavně s kulturisty a … ZAJÍMAVOSTI Paratriatlonista Tománek se vrací na Havaj. V Lucembursku si suverénně vybojoval účast na mistrovství světa Paratriatlonista Tománek se vrací na Havaj. V Lucembursku si suverénně vybojoval účast na mistrovství světa Paratriatlonista Jan Tománek si zajistil účast na letošním mistrovství světa na … SPORT
Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku Tropické teploty, které překračují 30 stupňů Celsia, představují velkou zátěž nejen … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz