17. 7. svátek má Martina

Živnostníci i zaměstnanci mají kvůli epidemii nárok na ošetřovné 424 korun za den

7. dubna 2020   (06:34)
Živnostníci i zaměstnanci mají kvůli epidemii nárok na ošetřovné 424 korun za den
foto: pribram.cz, ČTK

Na ošetřovné pro živnostníky bylo vyčleněno 100 milionů korun.


Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) obdrželo zatím 37.000 žádostí o vyplacení ošetřovného na hlídání dětí do 13 let pro živnostníky. Vyplatit chce všechny žádosti do 26. dubna. První začne vyřizovat ve čtvrtek, naplno plánuje agendu vyřizovat po velikonočních svátcích. Novinářům to včera po zasedání vlády řekl vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

Živnostníci mohou požádat o vyplacení ošetřovného elektronicky i osobně. Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) mohou o ošetřovné žádat v souvislosti s uzavřením škol kvůli šíření koronaviru.
Živnostníci mají stejně jako zaměstnanci kvůli současné koronavirové epidemii nárok na ošetřovné 424 korun za den, maximálně mohou dostat 13.144 korun měsíčně. Příspěvky jim budou vypláceny zpětně, od 12. března. Žádosti mohou podávat do konce dubna.
Žádat o ošetřovné mohou jen OSVČ, které mají podnikání jako hlavní výdělečnou činnost a pečují o dítě do 13 let, o nezaopatřené dítě do 26 let závislé na pomoci jiné osoby minimálně ve stupni I (lehká závislost), které nemůže navštěvovat školu uzavřenou kvůli koronaviru. Podpora se vztahuje i na péči o zdravotně postižené alespoň ve stupni I podle zákona o sociálních službách.

Na ošetřovné pro živnostníky bylo vyčleněno 100 milionů korun.

Živnostenské úřady v únoru evidovaly 1,03 milionu OSVČ, zhruba 450.000 provozovalo živnost jako vedlejší činnost.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi? Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi? Příbramští dopravní policisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování dopravní … AKTUALIZOVÁNO Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic Mníšek pod Brdy se opět zahalí do sváteční atmosféry. Od pátku 17. do neděle 19. … Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí Bývalý vápencový lom Alkazar mezi Berounem a Srbskem patří k nejzajímavějším místům v … TIP NA VÝLET Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste Léto v Příbrami letos ukazuje, že má fantazii i odvahu. Teploty, které se šplhají k … BLESKOVÁ ZPRÁVA Příbramsko v zajetí nehod: Tři zničená auta během dopoledne, posádky zachránili andělé strážní Příbramsko v zajetí nehod: Tři zničená auta během dopoledne, posádky zachránili andělé strážní Příbramské složky integrovaného záchranného systému mají od samotného rána plné ruce … AKTUÁLNĚ Tropické vedro ukončí v pátek studená fronta s citelným ochlazením Tropické vedro ukončí v pátek studená fronta s citelným ochlazením Česko čeká výrazný zlom v počasí. Příliv velmi teplého a vlhkého vzduchu od jihu … AKTUÁLNĚ Ulice Nádražní je od 16. července zcela uzavřena. Svah je v havarijním stavu, oprava bude technicky náročná Ulice Nádražní je od 16. července zcela uzavřena. Svah je v havarijním stavu, oprava bude technicky náročná Ulice Nádražní v Příbrami je od dneška (16. 7. 2026) zcela uzavřena. Důvodem je … AKTUÁLNĚ 800 dětí, 19 sezon a žádný tlak na výkon. Fotbalová školka Spartaku je příbramský unikát 800 dětí, 19 sezon a žádný tlak na výkon. Fotbalová školka Spartaku je příbramský unikát SK Spartak Příbram otevírá nový ročník fotbalové školky pro děti narozené v letech … SPORT Příbram kropí ulice, aby se ochladily. Vydrží to jen chvíli, říká místostarosta Příbram kropí ulice, aby se ochladily. Vydrží to jen chvíli, říká místostarosta V horkých dnech, kdy teploty v Příbrami stoupají k třiceti stupňům, vyrážejí do ulic … AKTUÁLNĚ
Objevte kouzlo studánek: Víte, že existuje národní registr pramenů? Objevte kouzlo studánek: Víte, že existuje národní registr pramenů? Máte rádi chladivou, čistou a pramenitou vodu? Nejčastěji ji vyhledáváme někde na … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz