Živák do obýváku opět přinese on-line nářez. Pojedeme naplno, říká frontman skupiny E!E
NEPŘEHLÉDNĚTE
5. listopadu 2020 (11:47)
foto: pribram.cz
Městské kulturní centrum v Příbrami, pod taktovkou vedoucího Vlasty Ševra, opět rozjíždí on-line přenos kulturního vystoupení
Městské kulturní centrum v Příbrami po letní pauze opět zahajuje projekt Živák do obýváku. Na co se můžeme těšit, jsme se zeptali jak vedoucího centra Vlasty Ševra, tak i zpěváka Bořka Řehoře, který projekt se svou skupinou E!E 19. prosince odstartuje.
Vyhlášený nouzový stav, kvůli kterému je výrazně omezený pohyb a veškeré kulturní akce byly zrušeny, nenechal Městské kulturní centrum v Příbrami odpočívat. „Kultura v tuto chvíli stojí. Důvody jsou jasné a i my je respektujeme. Tímto krokem chceme alespoň částečně lidi odreagovat a přinést jim zábavu,“ řekl vedoucí centra Vlasta Ševr.
Živák do obýváku bude mít prozatím pouze první vystoupení, nicméně podle Vlasty Ševra, není vyloučeno jeho pokračování. „Hlavním impulsem znovuzavedení tohoto projektu byly kladné komentáře na facebookovém profilu Živáku. Celou záležitost jsem konzultoval se starostou Janem Konvalinkou, který nám dal 'zelenou',“ vysvětlil Vlasta Ševr.
Již na jaře, kdy byl kulturní život omezen, měl projekt velmi kladné hodnocení. „Pro kapely, které jsou zvyklé stát každý víkend před lidmi na podiu, je to hodně divná doba. Takže máme vlastně čas na zkoušení nového materiálu, ale tradiční předvánoční koncert spojený se vzpomínkou na Bakču si prostě nenecháme vzít,“ uvedl pro pribram.cz frontman skupiny E!E Bořek Řehoř s tím, že se skupina na vystoupení připravuje naplno jako vždy".
Ohledně dodržení hygienických nařízení je podle Ševra připraveno veškeré opatření. „Všichni účastníci byli předem na to upozorněni. Kromě jiného budeme dezinfikovat mikrofony, technici budou vybaveni veškerými ochrannými pomůckami a většina interpretů bude hrát v rouškách,“ dodal.
V následujícím videu se můžete podívat na koncert skupiny E!E v rámci jarního vystoupení. (zdroj videa: Živák do obýváku).
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Další články
Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty)
Noční sovy, kreativní bordeláři a lidé, kteří občas použijí ostřejší slovo, mají jedno …
LIFESTYLE
Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní
Svatý Medard má pověst největšího „meteorologa“ mezi svatými. Legenda o orlu, který ho …
POČASÍ
Dvořákova Vysoká znovu ožije pod širým nebem. Diváky čeká Rusalka, Čert a Káča i premiéra Slovanských tanců
Areál Památníku Antonína Dvořáka na Vysoké se i letos promění v jedinečnou přírodní …
KULTURA
OBRAZEM: Den bezpečné Příbrami na Nováku lákal akčními zásahy i přes dopolední déšť
Po dvou letech se do areálu Nového rybníka vrátil Den bezpečné Příbrami, který nabídl …
VIDEO
Terasa u Belvederu je zpět. A s ní i letní barbecue, speciální akce na pivo a výhled, který nemá konkurenci
Terasa u kulturního domu Belveder, která prošla na jaře kompletní rekonstrukcí, se …
AKTUÁLNĚ
Největší přírodní hnízdo v ČR? Vzniklo právě tady – a živočichové už ho pomalu zabydlují.
Ve Svatohorských sadech vyrostlo něco, co tu ještě nebylo. Obří přírodní hnízdo o …
FOTOGALERIE
Na Jineckých Hřebenech byl slavnostně požehnán obraz svaté Barbory
V prostoru pozorovatelny na Jineckých Hřebenech nad stále využívaným cvičištěm armády …
FOTOGALERIE
Závislostí přibývá. Odborníci varují, že přesun agendy pod zdravotnictví může přijít v nejhorší možnou chvíli
Počet lidí se závislostmi roste, a to napříč věkem i regiony. U mladých je nárůst …
AKTUÁLNĚ
Bajkeři, děti i nejmenší na odrážedlech: BSK GIRO Pičín znovu rozjede Brdy
Brdské lesy se opět promění v jednu velkou cyklistickou arénu. Oblíbený závod horských …
SPORT
Na Svaté Hoře byl uveden nový farář. Arcibiskup Přibyl předal klíče P. Vítu Uhrovi
Při poslední květnové nedělní večerní mši převzal nový farář P. Vít Uher symbolické …
AKTUÁLNĚ




