vývoj COVID-19
4. 12. 2020
Bohostice 1
Bohutín 16
Borotice 1
Bratkovice 1
Březnice 25
Bukovany 2
Čenkov 1
Cetyně 7
Chotilsko 1
Dlouhá Lhota 2
Dobříš 45
Dolní Hbity 6
Drahlín 10
Drásov 4
Drevníky 5
Drhovy 1
Dubenec 1
Dublovice 6
Háje 2
Hluboš 1
Hudčice 1
Jablonná 3
Jesenice 3
Jince 3
Kamýk n. V. 9
Klučenice 2
Korkyně 1
Kosova H. 3
Kotenčice 1
Krásná H. 3
Láz 6
Lazsko 2
Lešetice 1
Lhota u Pb 2
M. Hraštice 9
Milín 14
Mokrovraty 2
Nalžovice 9
Nechvalice 5
Nečín 3
Nedrahovice 2
Nepomuk 2
Nová Ves p. P. 12
Nový Knín 5
Obecnice 7
Obořiště 4
Obory 2
Pečice 3
Petrovice 3
Počepice 9
Podlesí 2
Příbram 194
Příčovy 3
Prosen. L. 1
Radětice 1
Rosovice 2
Rožmitál p. T. 45
Rybníky 7
Sádek 1
Sedlčany 62
Sedlec-Prč. 29
Sedlice 4
Smolotely 5
Solenice 7
Stará Huť 3
Starosedlský H. 3
Suchodol 4
Svatý Jan 3
Tochovice 7
Trhové Dušníky 4
Tušovice 3
Velká Lečice 3
Věšín 6
Višňová 3
Voznice 3
Vrančice 4
Vys. Chlumec 7
Vysoká u Příbramě 1
Zduchovice 3
Županovice 1
Živák do obýváku chystá přenos ze střechy Úřadu práce v Příbrami, vystoupí i Origami

5. května 2020   (06:38)
Živák do obýváku chystá přenos ze střechy Úřadu práce v Příbrami, vystoupí i Origami

„Většinu přenosů jsem osobně sledoval a počty sledujících byly úžasné. Zkusil jsem porovnávat i s přenosy z jiných míst v ČR a počty Živáku byly nadprůměrné," říká starosta Příbrami Jan Konvalinka.


Květen bude měsícem, který bude stále ovlivněn aktuálními opatřeními. Proto bude i nadále pokračovat projekt online přenosů s názvem – Živák do obýváku.

Květnový program odstartoval již minulý pátek, kdy za gramofony předvedl drum a basovou show Robo a Oňa. Právě DJ Robo je jedním z průkopníků tohoto žánru u nás. Další program v májovém měsíci bude velmi pestrý.
Ve středu 6. května bude probíhat přímý přenos diskuze na téma Architektura v Příbrami. Tento přenos se uskuteční a bude přenášen ze střechy budovy Úřadu práce v Příbrami. Hosty této diskuze budou:

- Prof. PhDr. Petr Kratochvíl CSc., historik architektury a urbanismu

- Ing. arch. Michal Profant, stavební historik
- Mgr. Markéta Škodová, socioložka
- Ing. arch. Jaroslav Malý, architekt města Příbram
„Většinu přenosů jsem osobně sledoval a počty sledujících byly úžasné. Zkusil jsem porovnávat i s přenosy z jiných míst v ČR a počty Živáku byly nadprůměrné. Sám jsem mohl „ochutnat“ i jiné hudební styly. Jsem rád, že v květnu se zapojí i Galerie Františka Drtikola, protože to dává akci další rozměr,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

Následovat budou dva koncerty lokálních hudebních uskupení. Organizátoři projektu se rozhodli pro tento měsíc „nedržet“ program s pravidelnými přenosy – středa, pátek a neděle. Třetí květnovou akcí tedy bude v pátek 8.5. koncert mladé příbramské kapely Russian Sleep Experiment. O týden déle pak v Živáku vystoupí hardcore duo, a to příbramská parta Annannas a Bikiny Karneval.
Středa 20. května bude pro diváky Živáku opět něčím nová. Tentokrát se živé vysílání spojí s Galerií Františka Drtikola a to díky výstavě Imaginárium. Hostem online vysílání bude koordinátor výstavy Matěj Forman. Odpoví na dotazy týkající se výstavy, která je právě nyní k shlédnutí v Galerii Františka Drtikola (tedy po otevření galerií). I vy se můžete ptát z pohodlí svého obýváku. Po rozhovoru bude následovat krátký snímek, jehož hlavním tématem je právě Imaginárium a tajuplný divadelní a výtvarný svět Divadla batří Formanů.
Následující díl živých přenosů bude atraktivní hlavně pro mladší generaci. Do online prostoru bude vysílat parta Overdose, kterou bude doprovázet zpěvačka Arryanne.

Závěrečné dva přenosy budou patřit opět kapelám. Ve středu 27. května potěší příbramské publikum vystoupení oblíbených Origami, se kterými se představí project Doors To The Citadel. Ty čeká premiérové vystoupení, protože právě Živák do obýváku dal do pohybu jejich hudební tvorbu. Závěr programu bude mít v pátek 29. května ve své režii dvojice kapel Dekolt a Drops.

“Jsme rádi, že jsme mohli díky městu Příbram dva měsíce přenášet kulturu k lidem, když oni nemohli za ní. Drtivá většina reakcí na projekt Živák do obýváku byla pozitivní. Pro většinu kapel šlo o skvělou zkušenost. Za mě musím poděkovat technickému týmu, protože kvalita přenosu i zvuku byla na špičkové úrovni,” dodal organizátor Vlasta Ševr.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Rekordní betlém ze slámy opět ožil v Čenkově Rekordní betlém ze slámy opět ožil v Čenkově Čenkov, obec mezi Příbramí a Hořovicemi, již jedenáctým rokem u místní Kapličky sv. Antonína hostí Betlém ze slámy. Jedná se o největší betlém v České republice, je zapsaný v české databázi rekordů, zaregistrován byl 15. prosince 2012 v rámci adventního koledování v Čenkově. 4. prosince 2020   (19:12) Adventní putování po Příbrami Adventní putování po Příbrami Advent by měl být časem klidu, pohody a vánočních příprav. Mnohdy si toto období sami kazíme předvánočním shonem. Pojďme letos trochu zpomalit a udělat si čas na sebe a hledání kouzla Vánoc. 4. prosince 2020   (15:13) Zastupitelé budou jednat o výši poplatku za odpady Zastupitelé budou jednat o výši poplatku za odpady Mezi každoročně aktualizované obecně závazné vyhlášky patří také vyhláška o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění využívání a odstraňování komunálního odpadu. O výši poplatku budou jednat zastupitelé. 4. prosince 2020   (13:02) Požár pizzerie v Pražské způsobil škodu jeden a půl milionu korun Požár pizzerie v Pražské způsobil škodu jeden a půl milionu korun Policie nevyloučila cizí zavinění. 4. prosince 2020   (10:11) Pokud se sjezdovky otevřou až na Vánoce, přijdeme o pět milionů, říká šéf Monínce Pokud se sjezdovky otevřou až na Vánoce, přijdeme o pět milionů, říká šéf Monínce Skiareál Monínec přijde kvůli vládním opatřením asi o pět milionů. 4. prosince 2020   (07:34) Hasiči likvidují požár nové pizzerie v Příbrami, mělo dojít i k zahoření firemního auta Hasiči likvidují požár nové pizzerie v Příbrami, mělo dojít i k zahoření firemního auta KRIMI Lockdown a výdejové okénko bylo dobrodružství, mělo to „drive“, ale konečně jsme zase otevřeli dveře, říká kavárník Lockdown a výdejové okénko bylo dobrodružství, mělo to „drive“, ale konečně jsme zase otevřeli dveře, říká kavárník Jídla a pití bylo dostatek, co se týče kapacity, té už bylo méně. Lidé si dokonce tvoří rezervace na několik dní dopředu. Jak probíhal první den znovuotevření jsme se zeptali bistra rynk., Cafe Smoo a Taste Coffee. 3. prosince 2020   (19:49) Maskovaného zloděje na Příbramsku nezastavily ani výstřely Maskovaného zloděje na Příbramsku nezastavily ani výstřely KRIMI Hokejisté už chystají brusle Hokejisté už chystají brusle Hokejový klub HC Příbram dnes znovu přivítá své hráče na zimním stadionu. Zejména pro ty malé jsou to předčasné Vánoce, říká trenér Jan Chudý. 3. prosince 2020   (14:39)
Už jste chatovali s robotem? Možná o tom ani nevíte Už jste chatovali s robotem? Možná o tom ani nevíte Komunikaci se zákazníkem, který nakupuje na e-shopu, stále častěji zajišťují chatboti nebo voiceboti. Tedy aplikace s prvky úzké umělé inteligence, jenž si s vámi dokáží aspoň jednoduše popovídat. 3. prosince 2020   (13:04)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz