17. 9. svátek má Naděžda
Živák do obýváku chystá přenos ze střechy Úřadu práce v Příbrami, vystoupí i Origami

5. května 2020   (06:38)
Živák do obýváku chystá přenos ze střechy Úřadu práce v Příbrami, vystoupí i Origami
foto: pribram.cz

„Většinu přenosů jsem osobně sledoval a počty sledujících byly úžasné. Zkusil jsem porovnávat i s přenosy z jiných míst v ČR a počty Živáku byly nadprůměrné," říká starosta Příbrami Jan Konvalinka.


Květen bude měsícem, který bude stále ovlivněn aktuálními opatřeními. Proto bude i nadále pokračovat projekt online přenosů s názvem – Živák do obýváku.

Květnový program odstartoval již minulý pátek, kdy za gramofony předvedl drum a basovou show Robo a Oňa. Právě DJ Robo je jedním z průkopníků tohoto žánru u nás. Další program v májovém měsíci bude velmi pestrý.
Ve středu 6. května bude probíhat přímý přenos diskuze na téma Architektura v Příbrami. Tento přenos se uskuteční a bude přenášen ze střechy budovy Úřadu práce v Příbrami. Hosty této diskuze budou:

- Prof. PhDr. Petr Kratochvíl CSc., historik architektury a urbanismu

- Ing. arch. Michal Profant, stavební historik
- Mgr. Markéta Škodová, socioložka
- Ing. arch. Jaroslav Malý, architekt města Příbram
„Většinu přenosů jsem osobně sledoval a počty sledujících byly úžasné. Zkusil jsem porovnávat i s přenosy z jiných míst v ČR a počty Živáku byly nadprůměrné. Sám jsem mohl „ochutnat“ i jiné hudební styly. Jsem rád, že v květnu se zapojí i Galerie Františka Drtikola, protože to dává akci další rozměr,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

Následovat budou dva koncerty lokálních hudebních uskupení. Organizátoři projektu se rozhodli pro tento měsíc „nedržet“ program s pravidelnými přenosy – středa, pátek a neděle. Třetí květnovou akcí tedy bude v pátek 8.5. koncert mladé příbramské kapely Russian Sleep Experiment. O týden déle pak v Živáku vystoupí hardcore duo, a to příbramská parta Annannas a Bikiny Karneval.
Středa 20. května bude pro diváky Živáku opět něčím nová. Tentokrát se živé vysílání spojí s Galerií Františka Drtikola a to díky výstavě Imaginárium. Hostem online vysílání bude koordinátor výstavy Matěj Forman. Odpoví na dotazy týkající se výstavy, která je právě nyní k shlédnutí v Galerii Františka Drtikola (tedy po otevření galerií). I vy se můžete ptát z pohodlí svého obýváku. Po rozhovoru bude následovat krátký snímek, jehož hlavním tématem je právě Imaginárium a tajuplný divadelní a výtvarný svět Divadla batří Formanů.
Následující díl živých přenosů bude atraktivní hlavně pro mladší generaci. Do online prostoru bude vysílat parta Overdose, kterou bude doprovázet zpěvačka Arryanne.

Závěrečné dva přenosy budou patřit opět kapelám. Ve středu 27. května potěší příbramské publikum vystoupení oblíbených Origami, se kterými se představí project Doors To The Citadel. Ty čeká premiérové vystoupení, protože právě Živák do obýváku dal do pohybu jejich hudební tvorbu. Závěr programu bude mít v pátek 29. května ve své režii dvojice kapel Dekolt a Drops.

“Jsme rádi, že jsme mohli díky městu Příbram dva měsíce přenášet kulturu k lidem, když oni nemohli za ní. Drtivá většina reakcí na projekt Živák do obýváku byla pozitivní. Pro většinu kapel šlo o skvělou zkušenost. Za mě musím poděkovat technickému týmu, protože kvalita přenosu i zvuku byla na špičkové úrovni,” dodal organizátor Vlasta Ševr.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Na místo byl přivolán i zdravotnický vůz pro evakuace a mimořádné situace. Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Podle znaleckého posudku mají pozemky hodnotu 5 milionů korun. Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Ulice Příbrami zaplní již tuto sobotu překážky a jezdci na kolech. Již popáté se … Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Událost se stala v noci na neděli 1. srpna kolem 2:00. Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 O rekonstrukci aquaparku budou ještě jednou rozhodovat zastupitelé. V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko Do vítězné trojky mezi většími městy se dostala i Příbram Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Do celorepublikové výzvy Ukliďme Česko se na Příbramsku zapojí Višňová, Jince, Lazsko … Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Řidič měl za nedodržení vzdálenosti podle prvotní sněmovní verze dostat pokutu až … Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Ve středu 22. září představí svou novou knihu v příbramském Junior klubu také …
Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Od začátku září probíhá postupná realizace opatření na nové cyklotrase vedoucí z …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz