Zítřejší pozorování noční oblohy nad Brdy se odkládá
13. července 2017 (18:25)
Zítřejší pozorování noční oblohy v Brdech se ruší. Důvodem jsou ohlášené nepříznivé podmínky jak na zítřejší večer, tak i na sobotní, který byl plánovaný jako náhradní. Účastníci akce se měli společně s astronomy nejen dívat na krásnou noční brdskou oblohu, ale také se dovědět například něco o světelném znečištění. To komplikuje sledování noční oblohy ve městech a obcích.
„Čekali jsme do poslední chvíle, ale bohužel, vzhledem k předpovědi počasí na pátek i sobotu, bylo rozhodnuto, že bude akci lepší přesunout na září, kdy je počasí stabilnější. Podle předpovědi by mělo být oba zvažované večery zataženo, možná i s deštěm, takže by nebylo možné pozorovat hvězdnou oblohu. Jakmile bude znám bližší termín, bude zde zveřejněn. Děkujeme za pochopení,“ uvádí pořadatelé v sekci „Akce“ na internetových stránkách CHKO Brdy.
„Čekali jsme do poslední chvíle, ale bohužel, vzhledem k předpovědi počasí na pátek i sobotu, bylo rozhodnuto, že bude akci lepší přesunout na září, kdy je počasí stabilnější. Podle předpovědi by mělo být oba zvažované večery zataženo, možná i s deštěm, takže by nebylo možné pozorovat hvězdnou oblohu. Jakmile bude znám bližší termín, bude zde zveřejněn. Děkujeme za pochopení,“ uvádí pořadatelé v sekci „Akce“ na internetových stránkách CHKO Brdy.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: RC
Další články
Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet?
Ještě před pár desítkami let bylo běžné, že lidé uměli pracovat rukama – opravit si …
LIFESTYLE
Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu!
Příbramští, připravte se. Tentokrát jde o snídaně — a to je disciplína, na kterou má …
ANKETA
Brdy ožívají: první kroky k návratu divoké přírody
Louky, které zarůstaly, mokřady, které mizely, i voda, která z krajiny pomalu …
Řidič audi se vyhýbal zvěři a skončil mimo silnici
V neděli kolem jedné hodiny ranní vyjížděli záchranáři k dopravní nehodě osobního vozu …
DOPRAVA
Ředitel ZŠ pod Svatou Horou Roman Behún: Naší prioritou je bezpečné prostředí a individuální přístup
Základní škola pod Svatou Horou patří k nejstarším vzdělávacím institucím v Příbrami, …
ROZHOVOR
Z Masarykova letního sídla bude luxusní resort. Zámek Hluboš láká i drobné investory
Historický zámek v Hluboši, kde trávil léta prezident Tomáš Garrigue Masaryk, čeká …
ZAJÍMAVOSTI
Speed Marathon se blíží. Na Příbramsku lidé navrhli desítky rizikových míst
Celostátní akce Speed Marathon, během níž policie po dobu 24 hodin kontroluje …
DOPRAVA
Příbram zahájila turistickou sezonu. Nabízí slevy i komentovanou vycházku po stopách minulosti
Tento víkend patří v Příbrami turistice, historii i společenskému dění. V sobotu 11. a …
AKTUÁLNĚ
Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace
Policisté se v uplynulých dnech zaměřili na bezpečnost u přechodů pro chodce, a to …
AKTUÁLNĚ
Zimní sezóna na nové D4: sypače najezdily téměř 40 tisíc kilometrů
Zimní údržba nové dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem byla pro tým Via Salis Operations …
DOPRAVA





