23. 4. svátek má Vojtěch




Zítra by mělo padnout rozhodnutí o situaci v sedlčanské nemocnici

30. května 2017   (14:24)
Zítra by mělo padnout rozhodnutí o situaci v sedlčanské nemocnici
foto: pribram.cz

Provozovatel dostal lhůtu od VZP k obnovení akutních interních lůžek do 1. června.




Už téměř půl roku se v Sedlčanech řeší uzavření oddělení akutních interních lůžek v místní nemocnici. Středočeský kraj společně s vedením města a Všeobecnou zdravotní pojišťovnou dal provozovateli tohoto zařízení čas na zajištění nových lékařů do 1. června.

„Zástupci Vamed Mediterra nám přiblížili všechny své aktivity, které směřují k obnovení akutních interních lůžek v sedlčanské nemocnici od července letošního roku. Nevzdávají se naděje, že se jim lékaře podaří zajistit. Domluvili jsme se proto na setkání v závěru tohoto měsíce, konkrétně 31. května,“ uvedl náměstek hejtmanky pro zdravotnictví Martin Kupka.

Provozovatel sedlčanské nemocnice se po celou dobu snažil zajistit nové lékaře kromě inzerce jak v odborných lékařských časopisech, tak i v regionálních médiích a využil i služeb specializované personální agentury. Bohužel zatím tato iniciativa nepřinesla kýžený výsledek.

Podle Kupky je proto rozpracovaná i záložní varianta pro případ, že se společnosti lékaře do daného termínu sehnat nepovede. „Ta by měla spočívat ve významném posílení ambulantní péče, vzniku nových expektačních lůžek a posílení ordinačních hodin. Už na konci loňského roku jsme posílili výjezdové pracoviště záchranné služby a k dalšímu posílení bychom v záložní variantě přistoupili v červenci,“ dodal Martin Kupka.

Tématem dalšího provozu nemocnice by se měli zabývat i sedlčanští zastupitelé, kteří budou zasedat 19. června. Jednání by se měli účastnit i zástupci společnosti Mediterra, která má v těchto dnech vést ještě jedno významné jednání o získání odborných lékařů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: RC








Další články

Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti Myslíš si, že máš na to stát se policistou? Teď si to můžeš vyzkoušet na vlastní kůži. … AKTUÁLNĚ Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online Ve středu 22. dubna 2026 zasedne příbramské zastupitelstvo k dalšímu jednání. Jednání … ON-LINE PŘENOS Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. … Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně … FOTOGALERIE Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují? Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují? S příchodem jara začíná v Česku sezona farmářských trhů a s ní i intenzivnější … NEPŘEHLÉDNĚTE HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky Obrovský úspěch a okamžiky, na které se bude v Lázu ještě dlouho vzpomínat. Dorostenky … SPORT Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý … AKTUÁLNĚ Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky … NEPŘEHLÉDNĚTE V Kozárovicích spadl muž ze žebříku V Kozárovicích spadl muž ze žebříku Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích.
Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz