11. 3. svátek má Anděla




Zimní stadion v Dobříši čeká rekonstrukce

1. března 2018   (14:47)
Zimní stadion v Dobříši čeká rekonstrukce

Po dvouletém čekání obdrželo město Dobříš informaci o schválení žádosti o dotaci na rekonstrukci zimního stadionu.


Rekonstrukce chladicího zařízení Zimního stadionu Dobříš byla podpořena. Po téměř dvouletém čekání obdrželo město informaci o vyjmutí projektu z tzv. zásobníku projektů a o schválení podpory z fondů Evropské unie (konkrétně z Operačního programu Životního prostředí).
Rekonstrukce chladicího zařízení Zimního …

Jedná se o první etapu rekonstrukce, jejímž cílem je výměna chladícího zařízení. Realizace předpokládaného projektu bude mít za důsledek snížení množství používaného rizikového chladiva z 4 500 kg na 1 600 kg, tj. o 64,4 %. Tímto opatřením dojde ke snížení případných environmentálních rizik, což je hlavním cílem projektu.

Dále dojde k celkové modernizaci používané technické a technologické vybavenosti chlazení ledové plochy a souvisejících stavebních součástí. S instalací nové technologie se prodlouží doba provozu stadionu, a díky větší efektivitě se sníží ztráty.
V rámci této etapy se počítá i s uskutečněním přípravných prací k budoucímu zastřešení. V rozpočtu je s nimi již počítáno.

Pokud nám to finanční podmínky dovolí – a samozřejmě i časové – pak bychom rádi i zastřešení zvládli v letošním roce,“ říká starosta Dobříše Mgr. Stanislav Vacek.
Jedná se o první etapu rekonstrukce, jejímž …
Celkové předpokládané výdaje projektu jsou vyčísleny sumou 29 113 691,- Kč. Z toho příspěvek Evropské unie činí 17 628 700,80 Kč a Dobříš se podílí částkou 11 484 990,20 Kč. Zastřešení by náklady navýšilo o dalších cca 6 000 000,- Kč.

Realizace projektu se očekává v období 2018–2019 a do budoucna by měly navazovat i další etapy, jako např. zateplení střechy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Mgr. Stanislav Vacek
autor: jk








Další články

Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů Státní veterinární správa (SVS) při kontrole na základě obdrženého podnětu odhalila v … FOTO V Březnici zazní poprvé Ota Balage: Rocková legenda spojí síly s mladými talenty v jedinečném hudebním večeru V Březnici zazní poprvé Ota Balage: Rocková legenda spojí síly s mladými talenty v jedinečném hudebním večeru V Kulturním domě Březnice poprvé vystoupí známý zpěvák Ota Balage + band. A nejen on – … Otřesný nález na okraji Vranovic: manželský pár tam v domku provozoval ilegální množírnu Otřesný nález na okraji Vranovic: manželský pár tam v domku provozoval ilegální množírnu Ve Vranovicích u Rožmitálu pod Třemšínem zasahovala v úterý 10. března Policie ČR … BLESKOVÁ ZPRÁVA Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně Otázka, která se v Příbrami vrací stále častěji: Má mladá generace důvod ve městě … NEPŘEHLÉDNĚTE Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery Ve středu 11. března se mezi obyvateli Mníšku pod Brdy začala rychle šířit zpráva o … AKTUÁLNĚ Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu Nové vybavení výrazně posiluje bezpečnost i schopnosti příbramských hasičů při … NEPŘEHLÉDNĚTE Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat … NEPŘEHLÉDNĚTE Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník V Obecnické ulici zasahovaly v úterý 10. března těsně po 15. hodině všechny složky … AKTUALIZOVÁNO Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem Se sexuálním obtěžováním na pracovišti se v České republice setkala přibližně pětina …
Paratriatlonista Tománek chystá extrémní sezonu. Dva ironmany za dva dny i boj o světové tituly Paratriatlonista Tománek chystá extrémní sezonu. Dva ironmany za dva dny i boj o světové tituly Paratriatlonista Jan Tománek představil své sportovní plány na rok 2026. … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz