26. 3. svátek má Emanuel




Zimní areály ve středních Čechách mají kvůli jarnímu počasí méně lyžařů

25. února 2022   (06:20)
Zimní areály ve středních Čechách mají kvůli jarnímu počasí méně lyžařů
foto: pribram.cz/Tomáš Pečenka

Ve skiareálu Monínec na Příbramsku panuje po větrném počasí a problémech s výpadky proudu v minulém týdnu krásné zimní počasí.


Podmínky pro lyžování jsou ve středočeských zimních areálech po větrných dnech ze začátku týdne opět ideální. Ve všech čtyřech střediscích kraje panuje slunečné počasí s ranními mrazy, díky kterým technický sníh tolik neodtává. Nejméně sněhu je v Kvasejovicích, kde by v případě dalších slunečných dní mohli o sníh na svahu přijít. Provozovatelé areálů začali zaznamenávat úbytek návštěvníků, kteří s jarními teplotami vyhledávají i jiné sportovní aktivity.

Ve skiareálu Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku panuje po větrném počasí a problémech s výpadky proudu v minulém týdnu krásné zimní počasí. "Slunce, sníh a plné parkoviště, i když ještě by se k nám určitě další lyžaří vešli," řekl výkonný ředitel moníneckého areálu Jaroslav Krejčí. V příštím týdnu, kdy se stále očekávají ranní mrazy, plánují na Monínci nadále zasněžovat.
Provozovatel areálu na Šibeničním vrchu nedaleko Mnichovic u Prahy Jan Zenkl řekl, že ačkoliv podmínky na lyžování jsou stále ideální, sníh tolik neodtává a na svahu je ho stále zhruba půl metru, lyžařů začalo v posledních dnech ubývat. "Sezona je už příliš dlouhá a lidi se začínají ohlížet po jiných sportech," řekl Zenkl
Podobné zkušenosti mají i v zimním středisku v Chotouni u Prahy. "Lidi nevěří, že ještě lyžujeme, tohle je klasický efekt jarního počasí," řekl provozovatel areálu Jan Němeček. Podmínky pro lyžaře jsou podle něj stále výborné, v noci dosněžili několik centimetrů technického sněhu, který se díky rannímu mrazu dobře drží. Návštěvnost hodnotí Němeček jako průměrnou, ve všední dny na svazích lyžují hlavně děti ze školek.

Provozovatel areálu v Kvasejovích na Příbramsku Petr Kroužil řekl, že lyžařů i sněhu pomalu ubývá. "Mrazivé noci nám sice trochu pomáhají, ale přes den to odtává a místy máme jen deset centimetrů. Ještě se lyžuje, ale pokud bude stále slunečno, do týdne můžeme zavřít," uvedl Kroužil.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích Květen a červen jsou pro osoby samostatně výdělečně činné každoročně nejdůležitějším … ZAJÍMAVOSTI Příjezd k věznici bude od Dubence od dubna uzavřen Příjezd k věznici bude od Dubence od dubna uzavřen Na základě informace Ředitelství silnic a dálnic ČR bude od 1. dubna 2026 až do 31. … AKTUÁLNĚ Benzin i nafta stále zdražují. Nejlevněji doplníte nádrž stále u Silmetu Benzin i nafta stále zdražují. Nejlevněji doplníte nádrž stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 39,90 Kč do 42,50 … AKTUÁLNĚ Developerský projekt v Žežické: 144 bytů, příspěvek 8,4 milionu. Kdo za projektem stojí? Developerský projekt v Žežické: 144 bytů, příspěvek 8,4 milionu. Kdo za projektem stojí? V Žežické má vyrůst 144 nových bytů a jde o jeden z největších bytových projektů, … POLITIKA Starosta omluven, jednání vedl místostarosta Karpíšek. Kdo čekal ostré střety, ten se nedočkal — přesto jeden bod dokázal zastupitele rychle vrátit na zem Starosta omluven, jednání vedl místostarosta Karpíšek. Kdo čekal ostré střety, ten se nedočkal — přesto jeden bod dokázal zastupitele rychle vrátit na zem Čtyřicáté zasedání Zastupitelstva města Příbrami proběhlo ve středu 25. března 2026. … POLITIKA Brdy už hasiče nezastaví. Nová čtyřkolka jim šetří čas i síly Brdy už hasiče nezastaví. Nová čtyřkolka jim šetří čas i síly Příbramští profesionální hasiči mají nového parťáka do terénu. Do jejich výbavy nově … AKTUÁLNĚ HOTOVO! Příbram to dokázala. Infarktový obrat, drama v prodloužení a postup do semifinále je doma! HOTOVO! Příbram to dokázala. Infarktový obrat, drama v prodloužení a postup do semifinále je doma! Baník to dokázal! Příbram v třetím čtvrtfinále předvedla obrovskou vůli, když ani … SPORT Sezónu v záchranné stanici Hrachov otevřou sovy: Přijďte 5. dubna podpořit zvířecí pacienty Sezónu v záchranné stanici Hrachov otevřou sovy: Přijďte 5. dubna podpořit zvířecí pacienty Přivítejte jaro v přírodě a nahlédněte do zákulisí záchrany živočichů. V sobotu 5. … Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online. Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online. Ve středu 25. března od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka 121 … ON-LINE PŘENOS
Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu Ve středu 25. března asi hodinu před polednem vyjížděly všechny složky integrovaného … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz