22. 6. svátek má Pavla

Zima byla pro silničáře náročnější, spotřeba posypové soli vzrostla skoro na dvojnásobek

30. března 2021   (06:26)
Zima byla pro silničáře náročnější, spotřeba posypové soli vzrostla skoro na dvojnásobek
foto: pribram.cz

Technické služby města Příbrami spotřebovaly na údržbu silnic téměř 1300 tun posypové soli.


Sněhová nadílka v uplynulé zimě naplno zaměstnávala pracovníky příbramských technických služeb, kteří zajišťovali zimní údržbu města a jeho místních částí. V meziročním srovnání bylo podle ředitele Pavla Máchy třikrát více výjezdů. Nejhorší situaci zažili 14. ledna, kdy v Příbrami napadlo během dopoledne téměř dvacet pět centimetrů čerstvého sněhu.

Na odklízení mnohokrát pracovalo 36 pěších zaměstnanců, v ulicích byly často čtyři silniční sypače, šest chodníkových, čtyři traktory a dva nakladače. Technické služby mají v Příbrami ve správě 167 kilometrů silnic, 111 kilometrů chodníků, 56 schodišť, 98 autobusových zastávek a 200 přechodů.
Oproti předchozím rokům také vrostla spotřeba posypové soli. „Spotřebovali jsme 1270 tun, což bylo asi o 700 tun více, než v předchozích letech,“ řekl pribram.cz Mácha. Technické služby zatím náklady na letošní zimní údržbu vyčísleny nemají. „Přesná čísla budeme vědět až na začátku dubna," dodal.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program Music Club Peklo v Příbrami čeká výrazná změna. Do vedení klubu přichází Tomáš … NEPŘEHLÉDNĚTE Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. … ROZHOVOR Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce Měla by Česká republika v budoucnu přijmout euro? Téma, které pravidelně vyvolává … ANKETA /FOTO, VIDEO/ Vážná nehoda u Rosovic. Na místě šest zraněných, přiletěl i vrtulník /FOTO, VIDEO/ Vážná nehoda u Rosovic. Na místě šest zraněných, přiletěl i vrtulník V pondělí krátce po poledni se u Rosovic ve směru na Sychrov na silnici 11417 stala … AKTUALIZOVÁNO Tři vítězství na cizí půdě. Boxeři Rasken Gymu zazářili na galavečeru Bene Patron Boxing Tři vítězství na cizí půdě. Boxeři Rasken Gymu zazářili na galavečeru Bene Patron Boxing V pátek 20. června se uskutečnil venkovní galavečer Bene Patron Boxing pod záštitou … SPORT U Milína vyletěl řidič s více než dvěma promile do pole, po kotrmelcích skončil na boku U Milína vyletěl řidič s více než dvěma promile do pole, po kotrmelcích skončil na boku Na silnici 604H nedaleko Milína na Příbramsku došlo v neděli večer k vážné havárii. … AKTUALIZOVÁNO Odjela sama do Afriky. Příběhy, které v Ugandě prožila, jí navždy změnily život Odjela sama do Afriky. Příběhy, které v Ugandě prožila, jí navždy změnily život Studentka zdravotnického záchranářství Viktorie Ženíšková strávila dva měsíce na stáži … ROZHOVOR /FOTOGALERIE/ V Příbrami i jinde v regionu opět kvůli přívalovému dešti zasahovali hasiči /FOTOGALERIE/ V Příbrami i jinde v regionu opět kvůli přívalovému dešti zasahovali hasiči Hasičům ve středních Čechách v neděli odpoledne opět přibylo výjezdů kvůli bouřkám. Od … AKTUALIZOVÁNO Rekord pokořen! Pochod Pičín–Řitka přepsal historii Rekord pokořen! Pochod Pičín–Řitka přepsal historii Letošní ročník pochodu Pičín–Řitka se zapsal do historie. Na trasu vyrazilo rekordních … NEPŘEHLÉDNĚTE
Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali. Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali. Lesy v Evropě i v Česku se mění rychleji, než jsme byli zvyklí. To, co jsme dlouho … PŘÍRODA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz