12. 8. svátek má Klára
Zhotovitel aquaparku by měl být znám příští rok na jaře

6. září 2019   (08:32)
Zhotovitel aquaparku by měl být znám příští rok na jaře

9. září budou zastupitelé schvalovat kritéria pro výběr generálního dodavatele stavby. Stále však není jisté, že se město do náročné investiční akce pustí. Projekt má zatím jen schválený záměr"Pokud se zastupitelé rozhodnou, že aquapark nebude, tak jej do dvou let zavřeme," řekl Martin Buršík v dubnovém pořadu Na slovíčko. Budova příbramského aquaparku je 40 let stará a problémy nejsou zdaleka jen ve venkovním charakteru budovy. I zázemí je v havarijním stavu. Na konci roku 2016 zastupitelé schválili záměr jeho rekonstrukce. V jakém stavu je tento projekt  nyní?

Na příštím zasedání rady města, které se uskuteční v pondělí 9. září, se budou zastupitelé zabývat hodnoticími kritérii na generálního dodavatele stavby Aquaparku. Bude to poslední hlasování před tím, než se na jaře na zastupitelstvu rozhodne, zda se bude Aquapark stavět. Místostarosta Martin Buršík (ANO) na úterní tiskové konferenci prozradil, s jakými návrhy do zastupitelstva půjdou.

„V prvé řadě budou muset dodavatelé splnit přísná kvalifikační kritéria. Dále pak chceme dodavatele hodnotit nejen podle ceny, ale částečně i podle zkušeností. Nechceme, aby rozhodovala jen nabídková cena, byť by měla být co nejnižší. Navrhujeme, aby nabídková cena měla váhu 90 % a zkušenosti dodavatele 10 %. Zkušenosti hlavního stavbyvedoucího a stavbyvedoucího pak budou posuzovány v poměru 6:4,“  řekl Martin Buršík.

„Snažíme se využívat mezinárodní standardy pro výstavbu velkých investičních celků,“ dodal místostarosta.

Buršík předpokládá, že hlasovat o rekonstrukci se bude napříč politickými kluby a bude na každém zastupiteli, jak se rozhodne. Starosta Jan Konvalinka (ANO) by uvítal, kdyby měl projekt výraznější podporu. "Vzhledem k tomu, že to je potenciálně největší investice, kterou město kdy dělalo, tak by ten soulad měl být větší, než těsná nadpoloviční většina," míní Konvalinka. Pokud by byl při stěžejním hlasování příští rok návrh schválen jen těsnou většinou hlasů, bylo by podle starosty na zvážení, zda je takový mandát dostatečný.

Rozpočet jen na stavební část se odhaduje na 378 milionů korun. Stavba bude zpočátku financována z úspor, úvěr ve výši 200 až 300 milionů korun chce město zapojit až později. Do rozpočtu na příští rok podle Buršíka určitě nebude zahrnut. "Máme vlastní prostředky, ty budeme spotřebovávat jako první a úvěr bychom čerpali až v pozdější době. To znamená od roku 2021 a dočerpání bude v roce 2022," dodal místostarosta.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK

autor: mir

Další články

Každá třetí zmrzlina neprošla testy, uvedla SZPI Každá třetí zmrzlina neprošla testy, uvedla SZPI V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Nepřehlédněte Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Zvěřina bude k dostání na 65 lesních správách a zvěřinových závodech. 12. srpna 2020   (08:58) V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů O víkendu 15. a 16. srpna se v Příbrami uskuteční nejen mistrovství republiky na olympijských tratích, ale také atraktivní závod tříčlenných štafet. Nechybí mezi nimi ani většina českých reprezentantů. 12. srpna 2020   (06:21) Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Z celkového počtu osmdesáti testovaných zná výsledky již 73 lidí. Kromě vedoucího tábora byla nákaza covidem zjištěna u dvou osob. 11. srpna 2020   (20:22) Čeká nás nebeská podívaná. Vrcholí Perseidy, roj meteorů bude vidět už po setmění Čeká nás nebeská podívaná. Vrcholí Perseidy, roj meteorů bude vidět už po setmění Perseidy budou aktivní až do 24. srpna. 11. srpna 2020   (17:44) Začal se ukájet a běžel ke mně, říká žena, kterou v pondělí večer obtěžoval v Příbrami onanista Začal se ukájet a běžel ke mně, říká žena, kterou v pondělí večer obtěžoval v Příbrami onanista
Informační centrum se přesune do bývalého fotoateliéru v Pražské ulici Informační centrum se přesune do bývalého fotoateliéru v Pražské ulici Město chce tímto krokem oživit nákupní zónu v Pražské ulici. 11. srpna 2020   (13:03)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz