16. 9. svátek má Ludmila

Zhotovitel aquaparku by měl být znám příští rok na jaře

6. září 2019   (08:32)
Zhotovitel aquaparku by měl být znám příští rok na jaře

9. září budou zastupitelé schvalovat kritéria pro výběr generálního dodavatele stavby. Stále však není jisté, že se město do náročné investiční akce pustí. Projekt má zatím jen schválený záměr


"Pokud se zastupitelé rozhodnou, že aquapark nebude, tak jej do dvou let zavřeme," řekl Martin Buršík v dubnovém pořadu Na slovíčko. Budova příbramského aquaparku je 40 let stará a problémy nejsou zdaleka jen ve venkovním charakteru budovy. I zázemí je v havarijním stavu. Na konci roku 2016 zastupitelé schválili záměr jeho rekonstrukce. V jakém stavu je tento projekt  nyní?

Na příštím zasedání rady města, které se uskuteční v pondělí 9. září, se budou zastupitelé zabývat hodnoticími kritérii na generálního dodavatele stavby Aquaparku. Bude to poslední hlasování před tím, než se na jaře na zastupitelstvu rozhodne, zda se bude Aquapark stavět. Místostarosta Martin Buršík (ANO) na úterní tiskové konferenci prozradil, s jakými návrhy do zastupitelstva půjdou.

„V prvé řadě budou muset dodavatelé splnit přísná kvalifikační kritéria. Dále pak chceme dodavatele hodnotit nejen podle ceny, ale částečně i podle zkušeností. Nechceme, aby rozhodovala jen nabídková cena, byť by měla být co nejnižší. Navrhujeme, aby nabídková cena měla váhu 90 % a zkušenosti dodavatele 10 %. Zkušenosti hlavního stavbyvedoucího a stavbyvedoucího pak budou posuzovány v poměru 6:4,“  řekl Martin Buršík.

„Snažíme se využívat mezinárodní standardy pro výstavbu velkých investičních celků,“ dodal místostarosta.

Buršík předpokládá, že hlasovat o rekonstrukci se bude napříč politickými kluby a bude na každém zastupiteli, jak se rozhodne. Starosta Jan Konvalinka (ANO) by uvítal, kdyby měl projekt výraznější podporu. "Vzhledem k tomu, že to je potenciálně největší investice, kterou město kdy dělalo, tak by ten soulad měl být větší, než těsná nadpoloviční většina," míní Konvalinka. Pokud by byl při stěžejním hlasování příští rok návrh schválen jen těsnou většinou hlasů, bylo by podle starosty na zvážení, zda je takový mandát dostatečný.

Rozpočet jen na stavební část se odhaduje na 378 milionů korun. Stavba bude zpočátku financována z úspor, úvěr ve výši 200 až 300 milionů korun chce město zapojit až později. Do rozpočtu na příští rok podle Buršíka určitě nebude zahrnut. "Máme vlastní prostředky, ty budeme spotřebovávat jako první a úvěr bychom čerpali až v pozdější době. To znamená od roku 2021 a dočerpání bude v roce 2022," dodal místostarosta.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK

autor: mirDalší články

Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Z údajů České statistického úřadu vyplývá, že v posledních letech rozvodovost v Česku klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17) Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Pátek třináctého byl ve znamení Dne požární bezpečnosti. Projeli jsme s hasiči příbramská sídliště. 14. září 2019   (17:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz