21. 1. svátek má Běla

Zhotovitel aquaparku by měl být znám příští rok na jaře

6. září 2019   (08:32)
Zhotovitel aquaparku by měl být znám příští rok na jaře

9. září budou zastupitelé schvalovat kritéria pro výběr generálního dodavatele stavby. Stále však není jisté, že se město do náročné investiční akce pustí. Projekt má zatím jen schválený záměr


"Pokud se zastupitelé rozhodnou, že aquapark nebude, tak jej do dvou let zavřeme," řekl Martin Buršík v dubnovém pořadu Na slovíčko. Budova příbramského aquaparku je 40 let stará a problémy nejsou zdaleka jen ve venkovním charakteru budovy. I zázemí je v havarijním stavu. Na konci roku 2016 zastupitelé schválili záměr jeho rekonstrukce. V jakém stavu je tento projekt  nyní?

Na příštím zasedání rady města, které se uskuteční v pondělí 9. září, se budou zastupitelé zabývat hodnoticími kritérii na generálního dodavatele stavby Aquaparku. Bude to poslední hlasování před tím, než se na jaře na zastupitelstvu rozhodne, zda se bude Aquapark stavět. Místostarosta Martin Buršík (ANO) na úterní tiskové konferenci prozradil, s jakými návrhy do zastupitelstva půjdou.

„V prvé řadě budou muset dodavatelé splnit přísná kvalifikační kritéria. Dále pak chceme dodavatele hodnotit nejen podle ceny, ale částečně i podle zkušeností. Nechceme, aby rozhodovala jen nabídková cena, byť by měla být co nejnižší. Navrhujeme, aby nabídková cena měla váhu 90 % a zkušenosti dodavatele 10 %. Zkušenosti hlavního stavbyvedoucího a stavbyvedoucího pak budou posuzovány v poměru 6:4,“  řekl Martin Buršík.

„Snažíme se využívat mezinárodní standardy pro výstavbu velkých investičních celků,“ dodal místostarosta.

Buršík předpokládá, že hlasovat o rekonstrukci se bude napříč politickými kluby a bude na každém zastupiteli, jak se rozhodne. Starosta Jan Konvalinka (ANO) by uvítal, kdyby měl projekt výraznější podporu. "Vzhledem k tomu, že to je potenciálně největší investice, kterou město kdy dělalo, tak by ten soulad měl být větší, než těsná nadpoloviční většina," míní Konvalinka. Pokud by byl při stěžejním hlasování příští rok návrh schválen jen těsnou většinou hlasů, bylo by podle starosty na zvážení, zda je takový mandát dostatečný.

Rozpočet jen na stavební část se odhaduje na 378 milionů korun. Stavba bude zpočátku financována z úspor, úvěr ve výši 200 až 300 milionů korun chce město zapojit až později. Do rozpočtu na příští rok podle Buršíka určitě nebude zahrnut. "Máme vlastní prostředky, ty budeme spotřebovávat jako první a úvěr bychom čerpali až v pozdější době. To znamená od roku 2021 a dočerpání bude v roce 2022," dodal místostarosta.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK

autor: mirDalší články

Teplárna dokončuje přestavbu kotlů na štěpku, slibuje snížení ceny tepla Teplárna dokončuje přestavbu kotlů na štěpku, slibuje snížení ceny tepla Koncem minulého týdne proběhla úspěšná tlaková zkouška jednoho z rekonstruovaných kotlů. 21. ledna 2020   (17:25) Tma, zakalená a ledová voda. Potápěči se na Orlíku vydávají do padesátimetrové hloubky, aby lidem našli jejich rodné domy Tma, zakalená a ledová voda. Potápěči se na Orlíku vydávají do padesátimetrové hloubky, aby lidem našli jejich rodné domy „Vylovil jsem jedné starší paní cihlu z jejího domku na Radavě. Podařilo se mi ho nafilmovat. Když jsem jí video věnoval, plakala štěstím, že mohla ještě jednou v životě vidět svůj rodný dům,“ říká potápěč Jiří Soukup 21. ledna 2020   (13:55) Jan Konvalinka: Podstatné je, aby se s bazénem konečně začalo něco dělat, než ho budeme muset pro havarijní stav zavřít Jan Konvalinka: Podstatné je, aby se s bazénem konečně začalo něco dělat, než ho budeme muset pro havarijní stav zavřít Starosta města Příbrami reaguje na pondělní jednání zastupitelstva, kdy jedním z témat byla přestavba akvaparku 21. ledna 2020   (11:18) Příbram v únoru vyhlásí soutěž na rekonstrukci akvaparku Příbram v únoru vyhlásí soutěž na rekonstrukci akvaparku Stěžejní informací, která ze soutěže vyplyne, bude cena. 21. ledna 2020   (08:43) Starostka Dobříše rezignovala na svou funkci Starostka Dobříše rezignovala na svou funkci Dobříšští zastupitelé si zvolí nového starostu na svém příštím zasedání dne 27. ledna 2020 21. ledna 2020   (06:25) Příbram plánuje úpravy náměstí J. A. Alise na Březových Horách Příbram plánuje úpravy náměstí J. A. Alise na Březových Horách Vyhlášení architektonické soutěže navrhli místní lidé, radnici se nápad zamlouvá 20. ledna 2020   (19:15) Sledujte s námi dnešní zastupitelstvo, program má jen 8 bodů Sledujte s námi dnešní zastupitelstvo, program má jen 8 bodů Klidný a rychlý průběh může narušit diskuze o rekonstrukci akvaparku, která oficiálně zatím není na programu. 20. ledna 2020   (15:48) Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Nechtěl uposlechnout výzvy policie 20. ledna 2020   (14:02) V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na  -8 °C V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na -8 °C V noci na úterý se vytvoří četné mrznoucí mlhy. Během úterního dne se mohou přechodně rozpustit a v noci na středu znovu vytvořit. 20. ledna 2020   (12:08) Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji S klesajícími teplotami přibývá bezdomovců v místech, kde to ostatním lidem není příjemné. Navíc se do Příbrami vrátilo několik lidí bez domova, kteří byli mezi svátky propuštěni z psychiatrických léčeben. Teď jsou na ulici. 20. ledna 2020   (09:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz