24. 8. svátek má Bartoloměj




Zfetovaný řidič se zákazem řízení ujížděl městským strážníkům více než stokilometrovou rychlostí

NEJČTENĚJŠÍ
7. září 2021   (06:29)
foto, video: Městská policie Příbram

Zfetovaného řidiče neodradil ani defekt na pneumatice.


Zfetovaných a opilých řidičů přibývá. Alespoň tak hovoří policejní statistiky. Během včerejšího dne jsme zveřejnili článek, ve kterém jsme informovali, jak policisté pronásledovali namol opilého muže, který byl navíc pod vlivem omamných látek. Ten zběsilou jízdu zakončil až poté, kdy jeho vozidlo zůstalo po technické závadě nepojízdné na polní cestě na Zdaboři. Muž bez řidičáku se dal na útěk, policisté museli použít i varovný výstřel. Událost se odehrála v sobotu kolem druhé hodiny ranní.

K velmi podobné události došlo také ten samý den před půlnocí. „Motohlídka městské policie prováděla hlídkovou činnost v Jinecké ulici v Příbrami. Zde si strážníci povšimli vozidla značky Renault vyjíždějícího od masokombinátu, kdy řidič vozidla při míjení hlídky odvrátil svoji tvář a náhle zpomalil,“ informovala pribram.cz velitelka Jaroslava Vodičková.
Řidič následně zvýšil rychlost při vjezdu na kruhový objezd. Jeho jednání hlídku zaujalo a strážníci pojali podezření, zda neřídí pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky a rozhodli se vozidlo zastavit a řidiče zkontrolovat, ten však začal ujíždět.
Strážníci vozidlo asi deset minut pronásledovali po příbramských ulicích a několikrát se snažili řidiče zastavit. Ten ale pokračoval ve zběsilé jízdě, kdy se řítil v ulicích Příbrami rychlostí převyšující 120 kilometrů v hodině. Neodradil ho ani defekt na pneumatice.

Celé pronásledování skončilo až u azylového domu v ulici Na Vyhlídce. „Strážník za využití hmatů a chvatů řidiče svedl na zem mimo vozidlo tak, aby zabránil jeho útěku a do příjezdu policie ho omezil na jeho osobní svobodě,“ uvedla Vodičková s tím, že na místo se dostavila policejní hlídka a osmačtyřicetiletého muže zadržela. „Později bylo zjištěno, že muž má platný zákaz řízení,“ dodala.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Nový rybník má horší hodnocení vody. SZM vysvětluje, co to znamená pro koupající Nový rybník má horší hodnocení vody. SZM vysvětluje, co to znamená pro koupající Kvalita vody v příbramském Novém rybníku se podle posledního hodnocení zhoršila. … AKTUALIZOVÁNO Pozor na plyn! Policisté tento týden zaměří radary na Příbramsko Pozor na plyn! Policisté tento týden zaměří radary na Příbramsko Řidiči na Příbramsku by měli v tomto týdnu více hlídat rychlost. Od pondělí 24. do … DOPRAVA V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá Léto je obdobím, kdy lidé tráví více času venku. S tím ale přibývá i nepříjemných … AKTUÁLNĚ Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno Po prázdninové pauze se v Příbrami znovu rozjíždí hudba, gastronomie i velké akce. … NEPŘEHLÉDNĚTE Baník odhaluje tvář nové sezony. Klaban už má svou první permici. Máte ji také? Baník odhaluje tvář nové sezony. Klaban už má svou první permici. Máte ji také? Nové dresy, nová posila a Klaban, který má konečně jméno a svou první permanentku. HC … PR Kdo povede Příbram dál? ANO představuje své první tři kandidáty Kdo povede Příbram dál? ANO představuje své první tři kandidáty Hnutí ANO zveřejnilo první jména pro podzimní komunální volby v Příbrami. Lídrem a … VOLBY 2026 Celý život říkáme Příbram. Víte ale, odkud se ten název skutečně vzal? Celý život říkáme Příbram. Víte ale, odkud se ten název skutečně vzal? Příbram. Název, který každý z nás používá prakticky každý den. Přemýšleli jste ale … HISTORIE 81 hodin nonstop. Havárie v Husově ulici ochromila dopravu a zaměstnala desítky lidí 81 hodin nonstop. Havárie v Husově ulici ochromila dopravu a zaměstnala desítky lidí Havárie vodovodního řadu v Husově ulici způsobila od úterý výrazné dopravní … AKTUÁLNĚ Poslední prázdninový týden přinese ochlazení, pak přijde krátké oteplení. Léto zakončí přeháňky Poslední prázdninový týden přinese ochlazení, pak přijde krátké oteplení. Léto zakončí přeháňky Poslední prázdninový týden začne v Česku spíše svěžím počasím. V pondělí bude většinou … AKTUÁLNĚ
Kratom čeká tvrdší regulace. Závislost roste, odborníci varují před úplným zákazem Kratom čeká tvrdší regulace. Závislost roste, odborníci varují před úplným zákazem Kratom, rostlinný přípravek z jihovýchodní Asie, se v Česku stal jednou z nejrychleji … ANKETA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz