10. 8. svátek má Vavřinec
Zfackoval ženu a pěstmi knokautoval muže. O silvestrovské noci se policisté nenudili

3. ledna 2020   (09:20)
Zfackoval ženu a pěstmi knokautoval muže. O silvestrovské noci se policisté nenudili

Silvestr a Nový rok na Příbramsku očima policistůDne 31. prosince krátce před polednem byla policejní hlídka vyslána do lesa u Mokrovrat, kde oznamovatel nalezl starou munici. Pyrotechnik určil, že se jedná o ruční granát a malorážkové střelivo.

V odpoledních hodinách vykradl zatím nezjištěný pachatel vozidlo, které bylo zaparkované v Příbrami. Jeho pozornost přilákal v autě zanechaný DVD přehrávač a kosmetika. Škoda činila 22 tisíc korun.

Následně se kdosi pokusil vykrást jeden příbramský dům, byl však v předsíni přistižen, proto raději utekl. Stihl si odnést klíče od dvou vozů a od obydlí. Před pátou hodinou odpolední zkřížila jízdní dráhu nákladnímu automobilu lesní zvěř. Nehoda se odehrála v katastru obce Rejkovice. Srna zůstala na místě střetu usmrcena, na vozidle vznikla škoda ve výši 31 tisíc korun.

Na Nový rok hodinu po půlnoci se snažil vloupat neznámý zloděj do benzínové čerpací stanice v Příbrami. Poškozením způsobil škodu, která byla vyčíslena na 27 tisíc korun. Chvíli na to vyjížděli policisté na fyzické napadení, ke kterému mělo dojít v jednom příbramském bytě. Třiačtyřicetiletý muž napadl údery pěstí jiného muže a také zfackoval mladou ženu. Poté odmítal uposlechnout výzvy příslušníků policie. V jeho dechu mu naměřili přes jedno promile alkoholu. Nyní se bude dotyčný zpovídat z přestupku proti veřejnému pořádku a proti občanskému soužití. Ve správním řízení mu hrozí až dvacetitisícová pokuta.

Kolem čtvrté hodiny ranní havaroval na silnici I/18 v katastru obce Sedlčany 27letý muž. Na rovném úseku přejel do protisměru a pak sjel do příkopu. Ke zranění nedošlo. Při dechové zkoušce se na displeji přístroje objevila hodnota 1,8 promile alkoholu. Navíc měl motorista propadlou platnost řidičského průkazu. Hmotná škoda byla stanovena na 20 tisíc korun.

Chvíli před polednem zastavila policejní hlídka v Sedlčanech 29letého řidiče. Provedená dechová zkouška u něj byla pozitivní, hodnota činila přes dvě promile alkoholu. Svým jednáním se muž dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Ve večerních hodinách zcizil jakýsi nenechavec svazek klíčů, který se nacházel v autě zaparkovaném ve Voznici. Poškozením skleněné výplně dveří způsobil škodu ve výši 2,5 tisíce korun. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: por. Bc. Monika Schindlová
DiS.
foto: ilustr

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Tuzemské cestovky ruší některé zářijové zájezdy do exotických destinací Tuzemské cestovky ruší některé zářijové zájezdy do exotických destinací Meteorologové varují: Ženou se bouřky s přívalovými dešti Meteorologové varují: Ženou se bouřky s přívalovými dešti Na účet pozůstalých po tragické nehodě ve Lhotě zaslali lidé téměř 150 tisíc Na účet pozůstalých po tragické nehodě ve Lhotě zaslali lidé téměř 150 tisíc Záhadná bílá paní hlídá na Valdeku poklad v podobě 12 zlatých židlí a zlatého stolu Záhadná bílá paní hlídá na Valdeku poklad v podobě 12 zlatých židlí a zlatého stolu Pojďme odhalit tajemství, pověsti, mystéria a záhadná místa. 10. srpna 2020   (09:13) Po čtyřech letech Junior otevře 4. září. Program je do konce roku nabitý Po čtyřech letech Junior otevře 4. září. Program je do konce roku nabitý Legendární příbramský hudební klub byl zavřený čtyři roky. Rekonstruovanou scénu pokřtí v září příbramské kapely Origami, Roofers a GymBand Příbram. Těšit se můžeme také na koncerty E!E, The Atavists, přednášku o cestě Kanadou nebo comedy show. Vrací se i tradiční oldies a Dj Ludjek. 10. srpna 2020   (06:02) Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru v Bohumíně Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru v Bohumíně Autor článku píše o zemřelých jako o "cikánech", "škodné" a "parazitech". 9. srpna 2020   (21:02) Nepřehlédněte Policisté stále pátrají po dvaačtyřicetiletém muži, který vyskočil u Radavy z člunu a nevyplaval Policisté stále pátrají po dvaačtyřicetiletém muži, který vyskočil u Radavy z člunu a nevyplaval U zvířete v zaparkovaném autě může dojít k přehřátí s fatálními důsledky U zvířete v zaparkovaném autě může dojít k přehřátí s fatálními důsledky I přes stále opakovaná varování uhyne každé léto několik zvířat, nejčastěji psů, která nechají nezodpovědní majitelé uzavřené v odstavených automobilech. Majitelé často argumentují tím, že pes byl ve vozidle jen chvíli. 9. srpna 2020   (13:39) Hygienici testují účastníky dobříšského tábora. Covid se zatím prokázal u dalších dvou osob Hygienici testují účastníky dobříšského tábora. Covid se zatím prokázal u dalších dvou osob
Kvalita vody na Orlické a Slapské přehradě se zlepšila Kvalita vody na Orlické a Slapské přehradě se zlepšila Hygienici se v tomto týdnu zaměřili na kvalitu koupacích vod v místech, ve kterých v minulém týdnu došlo ke zhoršení. 9. srpna 2020   (07:21)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz