27. 7. svátek má Věroslav

Ženíšková o obyvatelích domů v Březnické: Na ulici nikdo nezůstane

25. října 2016   (13:36)
Ženíšková o obyvatelích domů v Březnické: Na ulici nikdo nezůstane
foto: pribram.cz

Domy v Březnické by měly znát nového majitele do konce tohoto roku.



Již na přelomu měsíce listopadu a prosince by mělo dojít ke dražbě zchátralých budov v Březnické ulici. Město aktuálně hledá profesionální firmu, která dražbu s vyvolávací cenou 4,8 milionů korun, provede.

Podle místostarostky města Aleny Ženíškové (ANO) nehrozí, že by nějaký z obyvatel těchto domů skončil na ulici. „S každým zvlášť se setkal náš sociální odbor. Projednali jeho možnosti bydlení. Někteří lidé chtějí setrvat, některým byl přidělený sociální byt a někteří si sehnali svoje bydlení. O všechny je postaráno, na ulici nikdo nezůstane,“ řekla Ženíšková novinářům na dnešní tiskové konferenci.

Rekonstrukce by podle analýz vyšla na 16 milionů korun
Rekonstrukce domů na čtyřech číslech popisných by podle analýzy pořízené radnicí byla značně nákladná. Stála by téměř 16 milionů Kč, návratnost je při dnešní výši nájemného spočítána na 70 let. Domy jsou podle vedení města ve špatném technickém stavu. Dohromady je v nich 18 bytů, tři mají soukromé vlastníky. Pět bytů je volných. Cena podle znaleckého posudku byla stanovena na 4,8 milionu korun.

Zajímá vás, jak vypadají budovy uvnitř? Podívejte se na jeden z našich starších článků ZDE.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

AI místo trenéra i poradce? Umělá inteligence se stává osobním koučem milionů lidí AI místo trenéra i poradce? Umělá inteligence se stává osobním koučem milionů lidí Ještě před pár lety byla umělá inteligence pro většinu lidí jen zajímavou … ZAJÍMAVOSTI Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu V sobotu 1. srpna se v Lázu uskuteční tradiční soutěží chladnokrevných koní Brdský … NEPŘEHLÉDNĚTE Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna Oblast ulic Mariánské údolí a Václavské náměstí bude od 27. července do 31. srpna … AKTUÁLNĚ Vážná srážka dvou aut u Dubence: Čtyři zranění a kyvadlový provoz na silnici I/18 Vážná srážka dvou aut u Dubence: Čtyři zranění a kyvadlový provoz na silnici I/18 Před dvanáctou hodinou došlo na křižovatce silnice I/18 u obce Dubenec k vážné … AKTUALIZOVÁNO Policie prověřuje hromadnou bombovou výhrůžku. Týká se zhruba 400 budov po celém Česku Policie prověřuje hromadnou bombovou výhrůžku. Týká se zhruba 400 budov po celém Česku Policie České republiky od rána prověřuje rozsáhlou bombovou výhrůžku, která směřovala … AKTUÁLNĚ Do Česka míří vlna extrémních veder. Teploty vystoupají až k 38 °C, hrozí přehřátí i zvýšené riziko požárů Do Česka míří vlna extrémních veder. Teploty vystoupají až k 38 °C, hrozí přehřátí i zvýšené riziko požárů Českou republiku čeká po relativně chladnějším začátku týdne výrazná změna počasí. Do … AKTUÁLNĚ Macík má nový speciál. EVO5 je ostřejší, rychlejší a připravený na Dakar Macík má nový speciál. EVO5 je ostřejší, rychlejší a připravený na Dakar Nová evoluce, nový design, nový směr. Martin Macík ukázal kamion MMT EVO5, se kterým … NEPŘEHLÉDNĚTE Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu Běh už dávno není jen o kondici nebo hubnutí. Pro mnoho mladých lidí se stal způsobem, … NÁZOR 45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili 45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili Posádka Jan Dohnal – Ivo Vybíral zvítězila v 45. ročníku SILMET Rally Příbram a … SPORT
Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko Nad území České republiky se v neděli během časných ranních hodin začal dostávat kouř … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz