21. 9. svátek má Matouš

Žena se obávala o život svého muže. Policisté do kempu povolali potápěče, pohřešovaný jen plaval za hudbou

Nepřehlédněte
24. srpna 2021   (10:53)
Žena se obávala o život svého muže. Policisté do kempu povolali potápěče, pohřešovaný jen plaval za hudbou
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka/ilustr

Policisté hledali utonulého muže v kempu na Orlické přehradě.


Velmi náročnou sobotní noc i nedělní den měli policisté, kteří se podíleli na pátrací akci po muži středního věku. Vše začalo v sobotu krátce před jednadvacátou hodinou, kdy se na tísňovou linku 158 obrátila žena, která se obávala o život svého manžela. Obsah zpráv, které manželce posílal, naznačoval, že by si muž mohl ublížit. Policisté zjistili, že muž by měl být v kempu na Orlické přehradě, kam často jezdil na ryby. 

Policisté okamžitě propátrávali lokalitu kolem kempu Radava, kolem půl dvanácté v noci opravdu nalezli na skále nad vodou telefon, lahev od alkoholu a provaz s přivázaným kamenem, muž zde už nebyl. Do míst pod skálou tedy vyplula vodní záchranná služba s vybavením pro noční plavbu, všichni bohužel předpokládali, že nyní už hledají tělo utopeného muže. V Praze už se na vzlet připravoval i policejní vrtulník. Během noci policisté na souši, kolegové ve vrtulníku ani záchranáři na vodě pohřešovaného nenalezli. Ráno se do pátrací akce připojili i policejní potápěči, aby prohledali místo také pod vodou, ale ani během nedělního dopoledne nikoho nenalezli. Pátrání pokračovalo získáváním dalších a dalších poznatků, kde a kdy se muž pohyboval, kde byl viděn a jak se choval. V terénu byly desítky policistů i záchranářů.
Před nedělní čtvrtou hodinou odpolední přišel zvrat, policisté pátrání odvolali, muž se objevil živ a zdráv přímo na služebně v doprovodu manželky a začal vysvětlovat.
V sobotu večer popíjel na skále nad přehradou, posílal ženě zprávy, a nakonec se rozhodl, že skočí do vody. Doplaval až na druhý břeh, kam ho lákala hudba, kterou slyšel. Chtěl si ještě nechat zahrát píseň. Slyšel i vrtulník, který ho v tu dobu hledal. Muž však doplaval zpět, usnul v loďce u břehu, a když se v neděli probral, došel ke svému automobilu a odjel domů.

Celá pátrací akce má naštěstí dobrý konec, ale šlo také o dlouhé hodiny, kdy policisté napříč různými službami usilovali o nalezení muže v nesnázích a jeho záchranu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/Policie ČR
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Na začátku listopadu tohoto roku uplyne právě sto sedmdesát let od zahájení vyučování … Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď počasí. Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Během Myslivecko-rybářské slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem koupíte živé ryby nebo … Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Město Příbram schválilo odprodej pozemků, které pekárna ke svému záměru … Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Příbramská firma Wheelabrator Czech (dříve DISA) dosahuje v současnosti vrcholu svého … Komerční sdělení Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu … Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Máme zde minimálně dvě sídliště ze starší doby železné neboli z doby halštatské, což … Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Spolu s Adélou Kándlovou provede aktuální výstavou Na kole ředitel Galerie Františka … V Příbrami byla zahájena topná sezona V Příbrami byla zahájena topná sezona Příbramská teplárna zásobuje více než deset tisíc domácností teplem rozváděným po 18 …
Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Na podzim odborníci doporučují spojit přeočkování proti covidu-19 s očkováním proti …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz