26. 8. svátek má Luděk




Žena poznala na internetu „vojáka na zahraniční misi“. Poslala mu 250 tisíc korun a peníze na letenku

NEPŘEHLÉDNĚTE
18. května 2022   (09:28)
Žena poznala na internetu „vojáka na zahraniční misi“. Poslala mu 250 tisíc korun a peníze na letenku
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Příbramští kriminalisté zveřejnili jeden z mnoha případů, kdy žena přišla díky internetové komunikaci se smyšleným vojákem na zahraniční misi o značné peníze. Místo slibovaného společného soužití teď bude splácet dluhy.


Starší žena, pracující, finančně zajištěná, rozvedená a její děti již odešly z domu. Jednoho dne podala inzerát na internetovou seznamku. Po několika neúspěšných seznámení se ozval starší muž, povoláním voják. Ten uvedl, že je vdovec, jeho rodina zemřela při autonehodě. Bohužel ale nemohl přijet, protože byl momentálně na zahraniční misi. Kvůli špatnému internetovému připojení také nemohl psát každý den a pro neustálé nebezpečí a bojové akce neměl tolik času, kolik by chtěl.

Postupně ženě začal zasílat fotografie, na kterých byly začerněné obličeje vojáků, protože mise byla tajná a nemohl ohrozit rodiny spolubojovníků. Také uvedl, že je finančně zajištěný, našetřil dost peněz. Doma se snažil všechno prodat, nemyslel si, že se někdy vrátí. Díky seznámení ale cítil, že s ní by mohl začít nový život. Podle ženy se chtěl vrátit, avšak nastal zádrhel. Chtěl zastavit prodej bytu, ale realitní kancelář chtěla za odstoupení od smlouvy 50 tisíc korun. Poslal by je, ale vojáci na misi nesmí posílat peníze z ciziny, sdělila žena na policii.
Následně neváhala a poslala peníze na účet realitní kanceláře, co ji dal. Poté muž uvedl, že je s návratem do ČR problém. S armádou měl prý podepsanou smlouvu a nemohl skončit dřív, musel by vracet peníze, co do něj armáda investovala. Žena si vzala půjčku 200 tisíc korun a poslala je na smyšlený účet armády. Aby bylo setkání co nejdříve, poslala i peníze na letenku. Ve stanovený čas muž nepřiletěl. Následně byl již nekontaktní.
Policisté v souvislosti s obdobnými případy upozorňují na to, že lidé by měli být při seznamování prostřednictvím internetu velmi opatrní. Lidé nemají posílat peníze nikomu, koho znají jen z virtuálního prostředí. A už vůbec ne do zahraničí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

V pátek ráno se zatmění Měsíce dotkne i Česka. Nejlepší podívaná přijde za svítání V pátek ráno se zatmění Měsíce dotkne i Česka. Nejlepší podívaná přijde za svítání Noční obloha nabídne v pátek 28. srpna zajímavou podívanou. Měsíc se dostane do stínu … ZAJÍMAVOSTI První krok k zastavení stárnutí? Enzym omladil lidské tkáně o desítky let První krok k zastavení stárnutí? Enzym omladil lidské tkáně o desítky let Stárnutí lidských tkání se dlouho považovalo za jednosměrný proces. Co se jednou … ZAJÍMAVOSTI Týden nízkoprahových klubů: Bedna a Sejf otevřou téma radikalizace, odolnosti i toho, co pro mladé znamená Evropa Týden nízkoprahových klubů: Bedna a Sejf otevřou téma radikalizace, odolnosti i toho, co pro mladé znamená Evropa Nízkoprahové kluby po celé republice se v září otevřou veřejnosti. Letos se zaměří na … SOCIÁLNÍ ZABEZPEČENÍ Policie obvinila tři lidi z výroby pervitinu v jižních Čechách a v malé obci na Příbramsku Policie obvinila tři lidi z výroby pervitinu v jižních Čechách a v malé obci na Příbramsku Jindřichohradečtí kriminalisté rozkryli skupinu, která vyráběla a prodávala drogy, … AKTUÁLNĚ Co bude ‚chytrá změna‘ před důchodem? Juchelka naznačuje zásadní úpravy Co bude ‚chytrá změna‘ před důchodem? Juchelka naznačuje zásadní úpravy Ministerstvo práce mluví o tom, že odchod do důchodu už nemá být jen o věku. Podle … AKTUÁLNĚ Jak vychází prázdniny 2026/27: víkendy potěší, Vánoce zkrátí Jak vychází prázdniny 2026/27: víkendy potěší, Vánoce zkrátí Ještě než se děti vrátí do lavic, stojí za to vědět, kdy je čeká volno. Školní rok … ŠKOLSTVÍ Nový rybník má horší hodnocení vody. SZM vysvětluje, co to znamená pro koupající Nový rybník má horší hodnocení vody. SZM vysvětluje, co to znamená pro koupající Kvalita vody v příbramském Novém rybníku se podle posledního hodnocení zhoršila. … AKTUALIZOVÁNO Pozor na plyn! Policisté tento týden zaměří radary na Příbramsko Pozor na plyn! Policisté tento týden zaměří radary na Příbramsko Řidiči na Příbramsku by měli v tomto týdnu více hlídat rychlost. Od pondělí 24. do … DOPRAVA V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá Léto je obdobím, kdy lidé tráví více času venku. S tím ale přibývá i nepříjemných … AKTUÁLNĚ
Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno Po prázdninové pauze se v Příbrami znovu rozjíždí hudba, gastronomie i velké akce. … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz