Zeman by mohl jmenovat Fialu premiérem v řádu týdnů
11. listopadu 2021 (13:56)
foto: Jiří Ovčáček/PR
Mynář nechal připravit rozhodnutí prezidenta o přijetí demise, kterou dnes v návaznosti na konec ustavující schůze Sněmovny schválil kabinet ANO a ČSSD.
Prezident Miloš Zeman by mohl v řádu týdnů jmenovat premiérem Petra Fialu (ODS), řekl dnes novinářům vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář. Jmenování by se konalo v Lánech, vyžaduje ale to, aby byl prezident propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Mynář nechal připravit rozhodnutí prezidenta o přijetí demise, kterou dnes v návaznosti na konec ustavující schůze Sněmovny schválil kabinet ANO a ČSSD.
Zeman je v ÚVN měsíc, 4. listopadu byl přeložen z jednotky intenzivní péče, od pondělí by měl být na běžném oddělení, což mu umožní také přijímat návštěvy. "Pan prezident chce rozhovor s panem Fialou, rád by se scházel i s adepty na ministry," řekl novinářům Mynář poté, co vypovídal na policii k okolnostem Zemanovy hospitalizace. Bude na další domluvě, kdy se schůzky uskuteční, doplnil.
Prezident v úterý pověřil Fialu jednáním o sestavení vlády, koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a PirSTAN den předtím podepsaly koaliční dohodu. Jmenovat Fialu by mohl Zeman podle Mynáře v řádu týdnů. "Budu-li optimistou, tak krátkých týdnů, bude-li povolen přesun do Lán, pak už nic nebrání tomu, aby osobně jmenoval pana premiéra," uvedl.
Kabinet ANO a ČSSD dnes podal demisi, Zeman by ji mohl přijmout ještě dnes. "Mohu potvrdit, že do kanceláře byla doručena demise. Já jsem nechal připravit rozhodnutí prezidenta republiky, které mně předtím avizoval, a pokud ho pan prezident dneska v odpoledních hodinách podepíše, tak bude další ústavní krok, to znamená vládnutí vlády pana premiéra Babiše v demisi," řekl Mynář.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů
Státní veterinární správa (SVS) při kontrole na základě obdrženého podnětu odhalila v …
FOTO
V Březnici zazní poprvé Ota Balage: Rocková legenda spojí síly s mladými talenty v jedinečném hudebním večeru
V Kulturním domě Březnice poprvé vystoupí známý zpěvák Ota Balage + band. A nejen on – …
Otřesný nález na okraji Vranovic: manželský pár tam v domku provozoval ilegální množírnu
Ve Vranovicích u Rožmitálu pod Třemšínem zasahovala v úterý 10. března Policie ČR …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně
Otázka, která se v Příbrami vrací stále častěji: Má mladá generace důvod ve městě …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery
Ve středu 11. března se mezi obyvateli Mníšku pod Brdy začala rychle šířit zpráva o …
AKTUÁLNĚ
Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu
Nové vybavení výrazně posiluje bezpečnost i schopnosti příbramských hasičů při …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko
Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník
V Obecnické ulici zasahovaly v úterý 10. března těsně po 15. hodině všechny složky …
AKTUALIZOVÁNO
Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem
Se sexuálním obtěžováním na pracovišti se v České republice setkala přibližně pětina …
Paratriatlonista Tománek chystá extrémní sezonu. Dva ironmany za dva dny i boj o světové tituly
Paratriatlonista Jan Tománek představil své sportovní plány na rok 2026. …
SPORT




