Železniční zastávka na sídlišti odhaluje svou konečnou podobu. Poslouží i postiženým
13. července 2020 (09:00)
foto: pribram.cz
Díky nové zastávce se zlepší dopravní dostupnost pro lidi ze sídliště i rekreační oblasti Nový rybník a ulehčí se dopravě ve vnitřním městě.
Nová železniční zastávka, kterou budují stavbaři na sídlišti v Příbrami, bude přístupná pro vozíčkáře i zrakově postižené. Akce si vyžádá téměř 30 milionů korun, stavební práce by měly skončit 30. září.
"Železniční doprava na zastávce bude dostupná pro občany se sníženou schopností pohybu i pro zrakově postižené díky vybudování bezbariérového přístupu na nástupiště. V ploše nástupiště budou umístěny vodicí linie, varovné a signální pásy," uvedla mluvčí Správy železnic Nela Friebová.
Bezbariérový přístup na nástupiště má nyní podle Správy železnic 54 procent nádraží v ČR, do roku 2025 to má být 72 procent stanic. Ke sladění požadavků na bezbariérovost nádraží a na jejich potřebné úpravy slouží od loňského roku platforma pro setkávání zástupců Národní rady osob se zdravotním postižením ČR, osobních dopravců a Správy železnic.
Nová příbramská zastávka je vybavena také přístřeškem s lavičkami, bude doplněna odpadkovými koši a tabulemi s informacemi pro cestující. Zřízeno bude i osvětlení přístupové komunikace a nástupiště, rozhlas a informační systém. Součástí akce je podle Friebové i rekonstrukce 147 metrů dlouhého železničního svršku a spodku. Tím se prodlouží životnost a zjednoduší údržba kolejí.
Jediná vlaková zastávka je v tuto chvíli ve druhé části Příbrami u rybníku Hořejší Obora v těsné blízkosti autobusového nádraží. Nová tak bude moci sloužit například k přesunu k blízké klidové zóně Nový rybník a dalším atrakcím v okolí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Jakub Pečenka
Další články
Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník
Ve středu 14. ledna odpoledne přistál na náměstí T. G. Masaryka vrtulník. Záchranáři …
Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase
Síť rychlého občerstvení KFC v poslední době čelí zvýšené pozornosti veřejnosti v …
Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí
Dva dny, které obrátily Dakar vzhůru nohama. Zatímco Aleš Loprais včera vyhrál 9. …
Sport
Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba
Policisté z Územního odboru v Příbrami a následně i středočeští krajští kriminalisté …
V Jiráskových sadech našli na toaletách mrtvého muže
Policie prošetřuje nešťastný případ, který se stal v Příbrami. V rekonstruovaných …
VIDEO
Příbram si připomněla Františka Drtikola. Na městském hřbitově byla odhalena nová pamětní deska
Příbram si v úterý připomněla výročí úmrtí významného rodáka, fotografa a umělce …
VIDEO
Silnice přes hráz Orlíku je uzavřená na dva roky. Lávka v Solenicích zatím nefunguje
Silnice přes hráz vodního díla Orlík je od 12. ledna uzavřená na dva roky kvůli …
AKTUÁLNĚ
Útok nožem v Příbrami: žena obviněna z pokusu o vraždu
Policisté stíhají kvůli pokusu o vraždu třiadvacetiletou ženu, která podle nich v …
Dobrovolníci v příbramské nemocnici věnovali pacientům za loňský rok 636 hodin času
Rok 2025 byl pro nemocniční dobrovolnictví v Oblastní nemocnici Příbram výjimečný. …
ROZHOVOR
Hovory M v D- klubu: nový cyklus inspirativních večerů odstartoval v lednu. Prvním hostem byl Vladimír Kořen
Příbramský D-klub vstupuje do nového roku s čerstvou energií. Od ledna zde odstartuje …
FOTOGALERIE







