10. 6. svátek má Gita

Železniční trať z Rožmitálu pod Třemšínem do Březnice oslaví 125 let, i jízdami parního vlaku

6. července 2024   (14:02)
Železniční trať z Rožmitálu pod Třemšínem do Březnice oslaví 125 let, i jízdami parního vlaku
foto: město Rožmitál pod Třemšínem, z akce Vracíme vlaky na trať (2023)

Oslavu železničního výročí doprovodí pestrý program na rožmitálském vlakovém nádraží.


Zahájení provozu na železniční trati z Rožmitálu pod Třemšínem do Březnice připomene v sobotu 27. července akce na rožmitálském vlakovém nádraží. Program ke 125. výročí bude přichystán od 11.00 do 16.00.

Návštěvníky čekají jízdy historického vlaku taženého parní lokomotivou, jízdy motorového vlaku Regionova i historické kolejové drezíny. Parní vlak přijede do Rožmitálu v 11.35, z Příbrami vyjíždí v 10.28. Ve 12.40 odjede do Březnice, zpět do Rožmitálu se vydá ve 13.20. Odpolední cesta z Rožmitálu je plánována na 16.04. Cestující mohou rovněž využít běžné spoje v rámci letní osobní dopravy vlakem Regionova.
Do centra města k Podbrdskému muzeu, kde je k vidění letní interaktivní výstava věnovaná stavebnici Lego, bude vypraven autobus Robur. Výstavní program na nádraží provede minulostí a současností místní železniční dráhy a představí historickou silniční a vojenskou techniku. Hudbu obstará skupina Robert Jíša Band, děti zabaví dovádění na skákacím hradě. Fanoušci železnice si budou moci zakoupit suvenýry s železniční tematikou.
Pravidelné vlakové spojení mezi Rožmitálem a Březnicí bylo ukončeno v roce 2021. Vlaky se na trať vrací v letní sezoně a během speciálních příležitostí.
Pravidelné vlakové spojení mezi Rožmitálem a …
foto: město Rožmitál pod Třemšínem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Ztracený poklad i středověká vesnice. Hornické muzeum chystá dvě velké lákadla Ztracený poklad i středověká vesnice. Hornické muzeum chystá dvě velké lákadla Hornické muzeum Příbram připravilo pro návštěvníky hned dvě zajímavé akce, které … ZAJÍMAVOSTI Hornické slavnosti změní dopravu v Příbrami. Na řidiče čekají uzavírky, MHD bude zdarma Hornické slavnosti změní dopravu v Příbrami. Na řidiče čekají uzavírky, MHD bude zdarma V rámci hornických slavností, které v Příbrami začínají už tento pátek 12. června a … AKTUÁLNĚ Obce mohou získat miliony na školy. Kraj připravil dotace za 85 milionů Obce mohou získat miliony na školy. Kraj připravil dotace za 85 milionů Středočeský kraj vypíše dotace na obnovu základních škol a navyšování jejich kapacity. … Na sdíleném kole přes Brdy až do Příbrami. Experiment, který má otevřít debatu Na sdíleném kole přes Brdy až do Příbrami. Experiment, který má otevřít debatu Sedm členů spolku Příbram zdola se vydalo na neobvyklou cestu: na sdílených kolech … Motel Halda v Dubenci: Brutalistická ikona, filmová hvězda i symbol „západu“ na Příbramsku Motel Halda v Dubenci: Brutalistická ikona, filmová hvězda i symbol „západu“ na Příbramsku Jen málokterá stavba na Příbramsku má tak fascinující příběh jako Motel Halda v … ZAJÍMAVOSTI Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano Píseň Hluboký náš důl patří k současným nejznámějším motivům příbramské hornické … AKTUÁLNĚ Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky Silnice na Příbramsku ovládnou v sobotu 20. června tisíce cyklistů. Regionem totiž … SPORT Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun Středočeští zastupitelé schválili přidělení mimořádných dotací pro scény v Kladně, … NEPŘEHLÉDNĚTE /FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem /FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem Jiráskovy sady se dnes oficiálně vrátily. Po dvou letech stavebních prací, uzavírek, … AKTUÁLNĚ
Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát S příchodem Týdne invazních druhů vyhlásila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz