Železniční den v Příbrami nabídne retro jízdy a zlevněné vstupné do muzeí
5. října 2022 (12:32)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Akce se uskuteční v sobotu 8. října od 10.00 do 18.00. Program je připraven na vlakovém nádraží, historické autobusy dopraví návštěvníky do Hornického muzea a Dvořákova památníku ve Vysoké, na Vojnu a Svatou Horu a za vyhlídkami v Bohutíně.
Nejen pamětníky přivítá v sobotu 8. října Železniční den PID v Příbrami. Od 10.00 do 18.00 si návštěvníci vychutnají jízdy historickými vlaky a autobusy a vyzkouší si transport šlapací drezínou, zpřístupní se i jindy zapovězené prostory. K akci se připojí řada kulturních míst v Příbrami a okolí, které budou otevřeny za snížené vstupné.
Během dne se po železničních kolejích rozjede historická patrová jednotka Bpjo s lokomotivou řady 749 (tzv. Bardotka) a motorový vůz řady 854 v retro nátěru. Historické autobusy budou jezdit na čtyřech linkách (viz mapa) s odjezdy od příbramského vlakového nádraží.
Doprovodný program nabídne komentované prohlídky pracoviště výpravčího, prohlídky muzejní expozice o historii trati Zdice–Protivín a výstavu kolejových vozidel. V rámci jízd zvláštních vlaků do Březnice lze navštívit železniční muzeum U Kolejí v Tochovicích. Zájemci dostanou také informace o chystané integraci MHD Příbram do systému Pražské integrované dopravy (PID).
Za poloviční vstupné v sobotu zavítáte do Hornického muzea včetně Památníku Vojna Lešetice, do muzea v areálu Svaté Hory a Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě. Se slevou vystoupáte na vyhlídkovou věž Rudolfka, navštívíte bohutínský mlýn a důl Řimbaba. Podrobné informace k Železničnímu dni najdete na webu PID.
foto: www.pid.cz
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Při noční nehodě na Příbramsku zemřel 24letý muž
•Doplnění informací k nedělní nehodě v Milínské: Zfetovaný řidič dál pokračoval v jízdě, ačkoliv měl vysloven zákaz řízení
•U Buku se srazila dvě auta, tři zranění
Další články
Přepravní kontroloři mají k dispozici přenosné kamery
V rámci modernizace postupů přepravní kontroly Integrované dopravy Středočeského kraje …
Pohádky do kapsy se vracejí do příbramského divadla
Na Velkou scénu příbramského divadla se vrací oblíbené dětské představení Pohádky do …
Policie ve Středočeském kraji posílila kontroly. Zaměřila se na chodce, cyklisty i technický stav vozidel
Středočeští policisté se ve dnech 15. až 17. ledna zapojili do speciální …
Skauti zvou veřejnost na výrobu zákopových svíček pro Ukrajinu
Příbramští skauti zvou veřejnost k zapojení do celorepublikové sbírky Světlo a teplo …
„Hazard mě dostal do vězení.“ Věznice Bytíz spustila silný projekt pro školy
Věznice Příbram – Bytíz se zapojila do nového preventivního projektu Policie ČR, …
Vězenství
Soumrak přípravných tříd. Příbram ji letos zřejmě otevře naposledy
Přípravná třída v Příbrami letos pravděpodobně funguje naposledy. Novela školského …
Školství
Nemocenské a sociální pojištění se pro tento rok změnilo: vyšší limity u DPP i nové podmínky
Rok 2026 přinesl několik důležitých novinek v oblasti nemocenského a sociálního …
Policie varuje před podvody na Facebooku. Útočníci zneužívají ukradené účty
Policie České republiky řeší na začátku roku 2026 zvýšený počet podvodů na sociálních …
Příbramská ČOV (ne)má vítěze. Vyřazený uchazeč chystá námitku
Rada města vybrala nabídku na rekonstrukci příbramské čistírny odpadních vod, …
Politika
Středočeským záchranářům loni přibylo výjezdů, krajský úřad zvažuje dotační titul na pořízení defibrilátorů
Středočeským záchranářům loni přibylo výjezdů. Ošetřili téměř 144.000 pacientů, …




