16. 10. svátek má Havel
Zebra se za tebe nerozhlédne. Policisté připomínají dětem, jak správně přecházet

27. srpna 2021   (18:11)
Zebra se za tebe nerozhlédne. Policisté připomínají dětem, jak správně přecházet
foto: Policie ČR

Dětem bude po prázdninách chvíli trvat, než si zvyknou na nový denní režim a budou obezřetnější. Po celé republice proto bude probíhat první týden školy dopravně preventivní akce s názvem „Zebra se za tebe nerozhlédne“. Hlavním cílem je v dětech posílit zásady při vstupu do vozovky.


Nástup do školy přináší dětem spoustu náročných situací souvisejících s adaptací na školní prostředí. Pokud se zaměříme na malé prvňáčky, rodiče by je měli na novou situaci řádně připravit. Je nutné s nimi trasu do školy projít, ukázat, na co si mají dávat pozor, chodit po chodnících, po správné straně vozovky, znát různé dopravní značky, jak přecházet přes přechody a další. Během prvních týdnů je lepší děti do školy vodit.
 

Policie upozorňuje, aby děti nenastupovaly s cizími lidmi do výtahů a vozidel, nic si od nich nebraly a raději s nimi vůbec nekomunikovaly a aby nenosily viditelně klíče od bytu.
Chodci by měli vědět: 
  • přechází se přes přechody, pokud jsou na dohled
  • silnici lze přejít na přehledných místech, nikdy ne před křižovatkou či v zatáčce
  • je nutné se  3x  rozhlédnout - vlevo, vpravo a znovu vlevo
  • při přecházení je dobré navázat oční kontakt s řidičem
  • před vstupem do vozovky musíme odhadnout, zda vozidlo stihne bezpečně zastavit
  • je nutné počkat, až automobil opravdu zastaví
  • neexistuje absolutní přednost chodců na přechodech
  • musíme respektovat signalizaci, červená znamená stůj
  • při přecházení si musíme všímat i druhého jízdního pruhu
  • je důležité nosit reflexní prvky

S blížícím se ukončením letních prázdnin je očekávána několikanásobně vyšší hustota silničního provozu. Od pátku do neděle proto budou probíhat na silnicích preventivní akce. Policisté se budou zaměřovat především na místa s velkou intenzitou dopravy a také na místa, kde často dochází k dopravním nehodám.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz