Ze středních Čech míří do Prahy na protest 285 strojů a dalších 280 farmářů
7. března 2024 (06:21)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Do Prahy mají dnes na protestní akci dorazit stovky traktorů a tisíce zemědělců z celého Česka, kvůli protestu se očekávají komplikace v dopravě.
Na dnešní protestní jízdy se do Prahy ze středních Čech vydalo 285 zemědělských strojů, dalších 280 zemědělců přijede individuálně. Nejvíce traktorů vyráží z Rakovnicka a Příbrami, řekla ředitelka středočeského zemědělského svazu Gabriela Jeníčková. Do Prahy mají na protestní akci dorazit stovky traktorů a tisíce zemědělců z celého Česka, kvůli protestu se očekávají komplikace v dopravě. Hlavními organizátory protestu jsou Agrární komora ČR a Zemědělský svaz ČR.
Zemědělci se stroji se sešli na pěti shromaždištích u Prahy, a to ve Starém Vestci, obchodním centru Letňany, Nové Vsi, Kněževsi a Jesenici. "Odtud budou odvedeni auty s majáky na Letnou, kde se bude kroužit na přesně dané trase, nebo budou zaparkované," řekla Jeníčková. Další pojedou přímo na Letnou od Rakovníka, Příbrami a Sedlčan. "Za Rakovnicko je hlášeno 51 strojů, za Příbramsko 40," řekla Jeníčková. Z dalších středočeských oblastí podle ní vyrazí kolem 30 traktorů za okres.
Podle organizátorů vláda neřeší problémy zemědělců. Žádají mimo jiné podpořit zaměstnanost na venkově, nekrátit podporu pro životní pohodu zvířat, vrátit zdanění půdy na úroveň před vládním konsolidačním balíčkem a také nedanit evropské provozní dotace.
Podle předsedy kolínské agrární komory Vojtěcha Kšírla nebylo z požadavků zemědělců vyslyšeno téměř nic. "Trochu víc peněz se podařilo dát na welfare zvířat a zbytek jsou sliby, nic, co by nám efektivně mohlo pomoci v tomto roce," řekl Kšírl. Z Toušic na Kolínsku by podle něj mělo vyrazit kolem 30 až 40 zemědělských strojů, další protestující pojedou do Prahy individuálně, například vlakem.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•V Rejkovicích usnula řidička za volantem a havarovala do domu
•Do čtvrteční jízdy Prahou se ze středních Čech zapojí minimálně 250 traktorů
•Začíná poslední část výstavby parkovacího domu
Další články
Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online
Ve středu 22. dubna 2026 zasedne příbramské zastupitelstvo k dalšímu jednání. Jednání …
ON-LINE PŘENOS
Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla
Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. …
Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter
Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně …
FOTOGALERIE
Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují?
S příchodem jara začíná v Česku sezona farmářských trhů a s ní i intenzivnější …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky
Obrovský úspěch a okamžiky, na které se bude v Lázu ještě dlouho vzpomínat. Dorostenky …
SPORT
Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy
Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami
Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý …
AKTUÁLNĚ
V Kozárovicích spadl muž ze žebříku
Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích.
Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu
Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků …
DOPRAVA
Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl
Zatímco se na celostátní úrovni mění priority Ministerstva životního prostředí a v …
POLITIKA




