Zdravotníci se dočkají odměn za koronakrizi
27. července 2020 (19:42)
Mimořádné odměny za dobu epidemie covidu-19 pro všechny zdravotníky, kteří byli v té době v nemocnicích a pracovali na plný úvazek, vláda schválila. Na twitteru o tom informovala vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Ze státního rozpočtu by mělo být vyčleněno přes 11 miliard korun. Podle vyjádření předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníkové by dotační výzva měla být vyhlášena na začátku srpna.
Parametry odměn se oproti jednání mezi zástupci odborů, premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěch (za ANO) na začátku července změnily. Původně měli všichni zdravotníci, kteří pracovali v období od 1. března do 31. května v nemocnicích, obdržet 30.000 korun za měsíc. Částka ale byla snížena na 25.000. Odměnu 10.000 korun na měsíc obdrží nezdravotnický personál v nemocnicích.
Pro zaměstnance, kteří přímo pečovali o pacienty s onemocněním covid-19, jsou další peníze vyčleněny v kompenzační vyhlášce, jež platí od 1. července. Tito pracovníci by se tak měli dostat na odměny v původně avizované výši 40.000 korun, řekla Žitníková.
"Bude to vyplaceno podle počtu odpracovaných hodin, stejně jako v sociálních službách. Spočítá se, kolik zaměstnanec skutečně odpracoval a na základě těch částek, které vycházejí za odpracovanou hodinu, dostane mimořádnou odměnu," uvedla Žitníková. Žádosti o dotace by se podle ní měly začít přijímat zhruba 5. srpna. Nemocnice si o ně budou žádat přímo na ministerstvu zdravotnictví.
Pracovníkům v sociálních službách vláda schválila odměny za práci v době epidemie už v květnu, podle druhu činnosti a rizika nákazy by měli získat 40.000, 20.000 a 10.000 korun za měsíc. Celkem na to kabinet vyčlenil 5,2 miliardy. Resort zdravotnictví také minulý týden vypsal dotační program na mimořádné odměny pro zdravotníky v sociálních službách. V zařízeních s karanténou bude odměna činit 235 korun za hodinu, jinde 59 korun za hodinu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Historie rožmitálského skautingu zamíří do kina. Dokument „Slibuji na svou čest“ má premiéru
Po několika letech se diváci konečně dočkají. Dokumentární film mapující více než …
Prostor po zahradnictví se uvolní. Město chce parkoviště a možná i vrátka pro školáky
Prostor v Jinecké ulici pod městským hřbitovem, kde dnes sídlí zahradnictví Petunia, …
Nepřehlédněte
Podvod za miliardy. Stovky tisíc kusů elektroniky zmizelo
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu odhalili obrovský podvod, …
Rok proměn v Porodnici Hořovice: Moderní péče, nové trendy a klidný start do života
Maminky z Příbrami a okolí často přemýšlejí, kde přivést své dítě na svět, zda v …
Tvůrce pražské kašny i Kajpra přináší umění do Dobříše
Město Dobříš se systematicky stává místem, kde umění přirozeně prostupuje každodenním …
Středočeské policii chybí 444 lidí. Pomáhají i Pol Pointy
Středočeské policii minulý rok chybělo oproti plánu 444 policistů, předloni to bylo …
Stačila vteřina. V Příbrami ukázali, jak blízko může být nehoda
Stačí vteřina nepozornosti – a klidná cesta do obchodu se může změnit v drama. Právě …
Rozbitý prostor u krámků na Svaté Hoře. Starosta Konvalinka jedná s církví o nápravě
Prostor kolem krámků na Svaté Hoře je dlouhodobě v nevyhovujícím stavu. Nerovný terén, …
Nepřehlédněte
Brdy odhalují svůj pravěký poklad: trilobit Ellipsocephalus hoffi nám připomíná dávné moře
Když člověk brouzdá po brdských hřebenech, jen těžko si představí, že pod jeho kroky …
POZNÁVÁME BRDY
Bojíte se sněhových řetězů? Poradíme vám, jak je nasadit bez stresu
Třebaže teploty stoupají, ve vyšších polohách a na horách sníh leží a ještě nějakou …





