29. 6. svátek má Petr a Pavel

Zbývá poslední týden pro podání daňového přiznání v papírové podobě

27. března 2023   (08:19)
Zbývá poslední týden pro podání daňového přiznání v papírové podobě
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Kdo podává přiznání prostřednictvím daňového poradce, má čas do července.


Pro podání daňového přiznání v papírové podobě zbývá poslední týden. Finanční úřady proto ode dneška prodlužují úřední hodiny. Finanční správa také upozorňuje na možnost podání přiznání elektronicky, v takovém případě je termín o měsíc delší. Kdo podává přiznání prostřednictvím daňového poradce, má čas do července.

Podatelny finančních úřadů budou ode dneška do pondělí 3. dubna, kdy je poslední den pro podání papírového daňového přiznání, otevřené každý všední den od 08:00 do 17:00 hodin. Za běžné situace je na většině finančních úřadů tři dny v týdnu provoz kratší.
Finanční správa upozorňuje i na možnost podat přiznání elektronicky. Pro tyto případy je termín odevzdání 2. května. Elektronické daňové přiznání ale nemůže mít formu naskenovaného papírového formuláře, ale je nutné ho podat na formuláři ve formátu .xml. Takové podání je možné například pomocí portálu Moje daně, kam se lze přihlásit pomocí datové schránky, občanského průkazu s čipem nebo bankovní identity.
Elektronické daňové přiznání je povinné pro všechny, kdo mají ze zákona zřízenou datovou schránku. Letos se tak nově týká všech živnostníků.

Daňové přiznání je možné podat i prostřednictvím finančního poradce nebo advokáta. V takovém případě je lhůta pro podání do 3. července. Stejný termín platí také pro firmy, které podle zákona musí mít účetní závěrku ověřenou auditorem.
V případě, že se podání daňového přiznání opozdí o pět pracovních dnů, sankce nehrozí. Následné sankce za každý den prodlení činí 0,05 procenta ze zaplacené daně nebo 0,01 procenta stanovené daňové ztráty za každý následující den prodlení. Maximální postih je pět procent. Pokud daňové přiznání není odevzdáno vůbec, a to ani po výzvě úřadu, pokuta je minimálně 500 korun a maximálně 300.000 korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

V úterý startuje 17. ročník Summer X Fest Tour. První zastávkou je Příbram a vstup je zdarma V úterý startuje 17. ročník Summer X Fest Tour. První zastávkou je Příbram a vstup je zdarma Příbram se stane první zastávkou letošního ročníku oblíbené festivalové tour Summer X … OBRAZEM: JelenFest ovládl Příbram: Rodinná atmosféra, autogramiády i velká večerní show OBRAZEM: JelenFest ovládl Příbram: Rodinná atmosféra, autogramiády i velká večerní show Příbram zažila v sobotu 27. června nezapomenutelný den plný rodinné zábavy a skvělé … FOTOGALERIE Červen v Příbrami jako z jiného světa. Stoletá voda, tropy a škody za miliony Červen v Příbrami jako z jiného světa. Stoletá voda, tropy a škody za miliony Červen v Příbrami letos připomíná horskou dráhu. Zatímco minulý víkend město bojovalo … VIDEO Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli vyhlásil v Praze a Středočeském kraji … AKTUÁLNĚ Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Každé páté české dítě má obezitu. Teď se poprvé otevírá možnost, že moderní léky na … ZDRAVOTNICTVÍ Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů Horké letní dny lákají k vodě, ale ne každý touží po přeplněných koupalištích a … NEPŘEHLÉDNĚTE Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii Česká republika má za sebou další mimořádně teplou noc, která se na mnoha místech … AKTUÁLNĚ Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí Itálie po více než deseti letech potvrdila případ vztekliny u psa dovezeného z Maroka. … NEPŘEHLÉDNĚTE Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami Pro rodiče jsou dětská hřiště malým útočištěm: místo, kde se děti vyřádí, kde vznikají … ANKETA
Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Zatímco přes den teploty šplhají k skoro čtyřicetistupňovým hodnotám, úlevu … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz