Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“
18. ledna 2020 (17:16)
Každodenně se setkáváme s případy, kdy jsou povětšinou naši senioři zlákáni, oklamáni a okradeni takzvanými „šmejdy“. V Příbrami bude o této problematice přednášet Zbyněk Prousek.
Jméno Zbyněk Prousek je známé v boji proti těm, kteří se neštítí podvodným jednáním obohacovat a svoji práci představuje slovy: „V rámci své profesní i soukromé činnosti se zabývám sběrem informací, které mohou sloužit jako důkaz protiprávní činnosti takzvaných „šmejdů“. Agresivní šmejdí hyeny brutálně, nemilosrdně a bezcitně drancují zejména seniory a působí rozsáhlé hospodářské a morální škody. V honbě za penězi se „šmejdi“ neštítí takřka ničeho! Působnost „šmejdích bestií“ vykazuje znaky organizovaného zločinu. Já a tým mých kolegů jsme aktuálně v kontaktu s mnoha obětmi těchto zločinců – řady obětí se však každým dnem rozšiřují.“
Senior Point Příbram pořádá 20. ledna přednášku, při níž právě Zbyněk Prousek bude hovořit o tom, jak se atakám „šmejdů“ bránit a jak postupovat v případě, že se s nimi setkáme. „Je potřebné o praktikách osob, které obtěžují a ohrožují naše spoluobčany informovat. Jde o osoby, které se neštítí využívat slabost, osamělost a mnohdy nemohoucnost našich seniorů a proti tomu je třeba bojovat. Jsem rád, že se v Příbrami obdobné přednášky konají,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.
Přednáška se koná 20. ledna od 13 hodin v prostorách Senior Pointu.
Senior Point Příbram pořádá 20. ledna přednášku, při níž právě Zbyněk Prousek bude hovořit o tom, jak se atakám „šmejdů“ bránit a jak postupovat v případě, že se s nimi setkáme. „Je potřebné o praktikách osob, které obtěžují a ohrožují naše spoluobčany informovat. Jde o osoby, které se neštítí využívat slabost, osamělost a mnohdy nemohoucnost našich seniorů a proti tomu je třeba bojovat. Jsem rád, že se v Příbrami obdobné přednášky konají,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.
Přednáška se koná 20. ledna od 13 hodin v prostorách Senior Pointu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Eva Švehlová
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Fanoušci se dočkali. 45. ročník SILMET Rally zveřejnil mapy, divácká místa i 360° drony
SILMET Rally Příbram se vrací v plné síle. Jubilejní 45. ročník, který se pojede 24. a …
AKTUÁLNĚ
Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou?
Léto je v plném proudu a mnozí se ještě rozhodují, kde strávit zaslouženou dovolenou. …
LIFESTYLE
Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět?
Vláda jednomyslně podpořila návrh na plošný zákaz používání mobilních telefonů a …
ANKETA
Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech
Tasemnice liščí (Echinococcus multilocularis) patří mezi nejnebezpečnější parazity, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN)
V podzimních senátních volbách na Příbramsku se bude ucházet o hlasy voličů příbramská …
AKTUÁLNĚ
Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy
Vstupní brána na příbramský hřbitov z parku V Zátiší prošla kompletní opravou. Má nové …
AKTUÁLNĚ
Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call
Kombinace alkoholu, pervitinu a ignorování soudních rozhodnutí opět ukázala svou …
AKTUÁLNĚ
Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi
Od srpna bude možné nastupovat do autobusů Pražské integrované dopravy (PID) všemi …
DOPRAVA
Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“
Po šestnácti ročnících na Moravě vstupuje Penaltový král do nové éry. Soutěž se vydává …
SPORT
Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací
Jedinečné pracoviště ukryté pod zemí nedaleko Slapské přehrady čeká další rozvoj. …
ZAJÍMAVOSTI




