27. 7. svátek má Věroslav

Zažijte podzimní prázdniny plné dobrodružství: Hornické muzeum zve na zábavu i poznání

26. října 2025   (18:00)
Zažijte podzimní prázdniny plné dobrodružství: Hornické muzeum zve na zábavu i poznání
foto: Havířské šprýmování / Hornické muzeum Příbram

Hornické muzeum Příbram připravilo pro rodiny s dětmi pestrý program. Návštěvníci mohou během podzimních prázdnin zavítat nejen do samotného muzea, ale také do jeho oblíbených poboček jako je Památníku Vojna Lešetice, Skanzenu Vysoký Chlumec a Muzea zlata Nový Knín. Všechna tato místa budou otevřena od 9 do 17 hodin, a to mimořádně i v pondělí 27. října, což nabízí ideální příležitost k rodinnému výletu.


Závěr říjnového programu se ponese v duchu oslav státního svátku 28. října, kdy muzeum zpřístupní své příbramské expozice i podzemní trasy za snížené vstupné. Návštěvníci tak mohou prozkoumat fascinující svět hornictví a poznat historii kraje, který je s těžbou stříbra a dalších rud úzce spjat.

Zlatým hřebem svátečního dne bude akce Havířské šprýmování, která se uskuteční v areálu Ševčinského dolu od 10 do 16 hodin. Tento zábavný program je určen především rodinám s dětmi a slibuje nevšední spojení zábavy a poznání. Malí i velcí si vyzkoušejí zábavné hry a kvízy s hornickou tematikou, projedou se hornickým vláčkem, a dokonce se pustí do hledání vzorků minerálů na odvalu, podobně, jako to kdysi dělali skuteční havíři.

Celý den bude provázet přátelská atmosféra a jedinečné prostředí historického dolu, kde se návštěvníci mohou na chvíli přenést do časů, kdy práce pod zemí byla každodenní realitou stovek příbramských horníků.

Podzimní prázdniny, které jsou v pondělí 27. října a středu 29. října v Hornickém muzeu Příbram tak nabídnou nejen zábavu, ale i inspirativní pohled do minulosti a to způsobem, který potěší všechny generace.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Anna Svobodová








Další články

Policie prověřuje hromadnou bombovou výhrůžku. Týká se zhruba 400 budov po celém Česku Policie prověřuje hromadnou bombovou výhrůžku. Týká se zhruba 400 budov po celém Česku Policie České republiky od rána prověřuje rozsáhlou bombovou výhrůžku, která směřovala … AKTUÁLNĚ Do Česka míří vlna extrémních veder. Teploty vystoupají až k 38 °C, hrozí přehřátí i zvýšené riziko požárů Do Česka míří vlna extrémních veder. Teploty vystoupají až k 38 °C, hrozí přehřátí i zvýšené riziko požárů Českou republiku čeká po relativně chladnějším začátku týdne výrazná změna počasí. Do … AKTUÁLNĚ Macík má nový speciál. EVO5 je ostřejší, rychlejší a připravený na Dakar Macík má nový speciál. EVO5 je ostřejší, rychlejší a připravený na Dakar Nová evoluce, nový design, nový směr. Martin Macík ukázal kamion MMT EVO5, se kterým … NEPŘEHLÉDNĚTE Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu Běh už dávno není jen o kondici nebo hubnutí. Pro mnoho mladých lidí se stal způsobem, … NÁZOR 45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili 45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili Posádka Jan Dohnal – Ivo Vybíral zvítězila v 45. ročníku SILMET Rally Příbram a … SPORT Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko Nad území České republiky se v neděli během časných ranních hodin začal dostávat kouř … NEPŘEHLÉDNĚTE Kraj podporuje rozšiřování sítě defibrilátorů v obcích Kraj podporuje rozšiřování sítě defibrilátorů v obcích Středočeský kraj chce přispět k rozšíření sítě přístrojů určených k laické resuscitaci … AKTUÁLNĚ Meteorologové rozšířili výstrahu před požáry i na střední Čechy Meteorologové rozšířili výstrahu před požáry i na střední Čechy Meteorologové dnes rozšířili výstrahu před vznikem požárů na západní a severní Čechy, … AKTUÁLNĚ Na Orlíku se objevili dva obří uhynulí sumci. Co se v přehradě děje? Na Orlíku se objevili dva obří uhynulí sumci. Co se v přehradě děje? Orlická přehrada je dlouhodobě známá jako místo, kde žijí jedni z největších sumců v … ZVÍŘATA
Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních? Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních? Toužíte po pořádném restartu, ale váháte, jestli letos vsadit na rychlá kola, nebo na … LIFESTYLE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz