7. 4. svátek má Hermína




Závod Winter Survival vyhrál v Jeseníkách tým dělostřeleckého pluku z Jinců

1. února 2024   (17:48)
Závod Winter Survival vyhrál v Jeseníkách tým dělostřeleckého pluku z Jinců
foto: Ministerstvo obrany ČR

Vítězové uspěli v konkurenci 19 týmů, které dohromady tvořilo přes pět desítek vojáků z Česka i zahraničí.


Letošní ročník sportovního armádního klání s názvem Winter Survival, který se odehrával během tohoto týdne v Jeseníkách, vyhráli vojáci z 13. dělostřeleckého pluku z Jinců na Příbramsku. Ve finále těsně porazili tým Agentury logistiky Stará Boleslav. Vítězové uspěli v konkurenci 19 týmů, které dohromady tvořilo přes pět desítek vojáků z Česka i zahraničí. Vojáci absolvovali až stokilometrový přesun po horách i s bivakováním a řadou disciplín. Všichni soutěž letos dokončili, řekla dnes mluvčí závodu Veronika Černá.

V soutěži poměřili své síly čeští vojáci s účastníky ze Slovinska, Belgie, Litvy, Polska, Slovenska a nově také z Francie. Mezinárodního mistrovství v zimním přírodním víceboji se letos poprvé zúčastnilo také družstvo složené ze členů Aktivní zálohy. "Na předních příčkách byly výsledné body týmů velmi těsné, dokonce druhé a třetí místo dělilo pouhých 13 bodů. Vítězný tým si udržoval vedení od prvního dne závodu, a proto nebylo jeho vítězstvím velkým překvapením," uvedla Černá.
Doplnila, že ze zahraničních účastníků byl nejúspěšnější tým z Francie, který skončil na sedmém místě. Tým Aktivních záloh, který se v historii závodu objevil poprvé, se mezi profesionálními vojáky umístil na 17. místě. "Za výhru v celém závodu považujeme také fakt, že žádný z týmů nebyl diskvalifikován, nesl se v duchu fair play a především nedošlo k žádnému vážnému zranění," dodala mluvčí závodu.
Na vojáky i letos čekaly nástrahy, které prověřily nejen jejich fyzickou, ale i psychickou zdatnost. Hned první den závodu absolvovaly tříčlenné hlídky terénní sjezdy a skialpový závod, zvládnout musely také přechod skalních útvarů a slanění. Dvě noci strávili soutěžící improvizovaně bez stanu. Denně museli absolvovat tři hodnocené disciplíny. Letos část závodu v nižších partiích Jeseníků kvůli nedostatku sněhu museli borci absolvovat s veškerou výbavou pro přežití na zádech pěšky. Disciplíny jsou přitom rok od roku důmyslnější, pořadatelé akce zapracovávají do programu i nové poznatky z vojenského výcviku.

Winter Survival se řadí mezi nejtěžší armádní závody v ČR, podle pořadatelů nemá obdoby ani ve světě. Soutěž simuluje činnost vojenské hlídky v neznámém zimním horském terénu. Nejtěžší armádní závodní klání se konalo po tříleté pauze, šlo o 27. ročník.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Krutost ukrytá za zdmi tvrze. Pičín zve na přednášku o Kateřině Bechyňové Krutost ukrytá za zdmi tvrze. Pičín zve na přednášku o Kateřině Bechyňové Ve čtvrtek 9. dubna od 17 hodin se v sále restaurace v Pičíně uskuteční beseda s … HISTORIE Páté Bohutínské pstruhobraní se blíží. Rybářský závod nabídne soutěž, ryby i zábavu pro děti Páté Bohutínské pstruhobraní se blíží. Rybářský závod nabídne soutěž, ryby i zábavu pro děti Místní organizace Českého rybářského svazu Bohutín společně s obcí Bohutín připravuje … NEPŘEHLÉDNĚTE V Chrástu hoří skládka, hasiči berou vodu z Březnice V Chrástu hoří skládka, hasiči berou vodu z Březnice V úterý dopoledne se sjelo několik hasičských jednotek do Chrástu u Březnice. Hoří tam … VIDEO Vážná nehoda motorkáře si vyžádala pomoc letecké záchranné služby Vážná nehoda motorkáře si vyžádala pomoc letecké záchranné služby Nehoda motorkáře v úterý 7. dubna ráno u Hluboše zastavila provoz na silnici II/118. … AKTUÁLNĚ ŘSD zahajuje stavební sezonu. Příbram letos velké změny nečekají ŘSD zahajuje stavební sezonu. Příbram letos velké změny nečekají Ředitelství silnic a dálnic zahajuje v dubnu rozsáhlou stavební sezonu. V Česku se … DOPRAVA Baník žije! Příbram si po skvělém výkonu vynutila pátý zápas doma Baník žije! Příbram si po skvělém výkonu vynutila pátý zápas doma Dva noční ohňostroje pod okny hotelu v Prostějově měly Příbram rozhodit. Místo toho … SPORT Trest pro řidiče formule, se synem se odvolali Trest pro řidiče formule, se synem se odvolali Případ, který nejednou rozvířil dění na Příbramsku, má další pokračování. O jízdě … AKTUÁLNĚ Vlčavu sjela desítka lodí při tradičním velikonočním sjezdu Vlčavu sjela desítka lodí při tradičním velikonočním sjezdu Velikonoční víkend v Rožmitále pod Třemšínem doslova ožil vodáckou tradicí. V sobotu … FOTOGALERIE Letní tábory ve Středočeském kraji se zaplňují, volná místa ale ještě jsou Letní tábory ve Středočeském kraji se zaplňují, volná místa ale ještě jsou Místa na letních táborech ve Středočeském kraji se postupně zaplňují, některé …
Lucie Bílá se vdala na Svaté Hoře. Vybrala si místo, kde si své „ano“ říkají generace Příbramáků Lucie Bílá se vdala na Svaté Hoře. Vybrala si místo, kde si své „ano“ říkají generace Příbramáků Zpěvačka Lucie Bílá prožila jeden z nejdůležitějších dnů svého života právě v … LIFESTYLE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz